Starý notebook

Zdravim, rozhodl jsem se že trošku zrychlím svůj starý notebook se jménem Fujitsu AH531. Mohli by jste mi prosím doporučit nějaký ramky? Ta co tam mam teď se jmenuje Hynix Korea 08 2gb 1Rx8 pc3l 12800s. Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

třeba https://www.czc.cz/kingston-4gb-ddr3-1600-so... Ale klidně se podívej po bazarech ... DDR3, 1600MHz, ideálně single rank (v označení bude 1R). Kapacita záleží na tobě. Také bude záležet na tom, co ten zbytek notebooku, co je v tom za disk, jestli nebude vhodné jej nahradit SSD. Případně jestli tam není základní procesor a jestli by nešel vyměnit za něco lepšího ...

Proč ideálně single rank? Tohle je seznam oficiálně podporovaných kombinací pro mobilní Sandy Bridge: https://ctrlv.cz/MCeo

když už tam single rankovou paměť má, tak bych u toho zůstal. Už se mi stalo, že to zlobilo.

Pokud k 2 GB SR dokoupí 4 GB SR, tak o to větší pravděpodobnost je, že to bude zlobit. Ono si stačí přečíst celý datasheet. Doporučení je při asymetrickém dualchennelu dodržovat stejnou velikost paměti na rank.kanál A: 2 GB 2Rx8kanál B: 4GB 2Rx8 (což je vlastně 2 GB 1Rx 8 + 2 GB 1Rx8)

Podstatné zrychlení ti přinese až výměna disku za SSD.

Projeví se jen zrychlení načítání stránek, výkon se nezmění. Má cenu investovat do takového starého NB ?

Tak za malý 120GB SSD dá pár stovek. Z toho nezchudne a když by to nebylo to pravé ořechové, použije ho jinde. A bude mít klidné spaní, že pro to udělal vše.

120GB SSD bych kupoval „za pivo“ v bazaru, nové se nevyplatí.

To záleží na používání. Na sledování internetu to bohatě stačí. Zrovna nedávno jsem reinstaloval o generaci starší Lenovo s nějakou Core i5-540M (nebo tak něco) a měnil v něm 256GB Crucial m4 za 500GB WD Blue 3D.

Skús vymeniť HDD za SSD ! "Možno " ti to vyrieši tvoj problém !