Starý ipad

Ahoj,Jak je to s použitelnosti starších iPadu? Hledám něco do kuchyně na linku jako TV/YT/web a zároveň jako home hub (nebo jak se to jmenuje). Byl by nastalo “prilepeny” na dvířka a k nabijecce tak, aby se furt nevalel na desce. Ale přijde mi na tohle škoda kupovat nový. Jde mi o to, jak si starý iPadOS rozumí s novými službámiDík L

Odpovědi na otázku

Jak starý iPad máte na mysli?nejnvější iPadOS 15 má stejný seznam podporovaných zařízení jako iPadOS 14 podporuje základní iPad od 5. generace (2017), iPad Mini 4. generace (2015) a iPadAir 2 generace (2014) a samozřejmě všechny iPady Pro.Tzn out jsou všechny 32 bitové iPady, na ty už ale ani nejsou nové aplikace, a také jsou out věci s výkonem který byste stejně nechtěl mít.

Dík moc, myslel jsem asi trochu starší - tyhle se prodávají kolem 5000, to už se vyplatí spis nový

Tak nějaký ten iPad Air 2 by se asi dal koupit kolem 3 tísc, co jsem koukal v rychlosti na nabídky. Ale koupit třeba iPad 6. generace za 7 už nedává smysl když nový, vyjde na 10. Ale zahlédl jsem i 8. generaci za 7, to je na rok staré zařízení celkem OK, ale zase 3 tisíce není tak moc a rozdíl mezi 8. a 9. generací zásadnější než mezi 7. a 8. Mimochodem všechny featury iPadOS 15 jsou dostupné až právě na A12 Bionic, na starších nejsou dostupné, ale pro vaše použití nehrají roli.Bohužel byl dost významný skok kdy se přešlo z 32bit na 64 bit. Potažmo, když se přešlo na více než dvě jádra. Ty hodně levné kousky budou max dvoujádra a z dnešního pohledu už dost slabé, je to spíš zařízení, které si dá někdo třeba do sbírky nebo koupí z nostalgie než pro reálné použití.

nějaký levný Android by na to nestačil?https://www.datart.cz/dotykovy-tablet-iget-smar...

1GB RAM, 16GB ROM?Oni tam sice píší 3 ve specfikaci ale níž mají obrázek s 1GB a je to tam i v textovém popisu, při té ceně je to dost pravděpodobné, 3GB mívají kusy s dvojnásobnou cenou.Navíc SoC který je pomalý už když to vybalí, natož za pár let, systém starý bezmála 4 roky. 800p displej na 10" bude určitě hitparáda....O zvuku toho tabletu asi také nemusíme pochybovat, byť ty starší iPady mají blbě stereo jen pro horizontální pozici (repro dole), nicméně nový mini nebo Air budou zvukem někde jinde. Případné pročko, klidně z 2018 bude audiem v naprosto jiné lize. A mělo to být na koukání v kuchyni, kde bude se dá čekat hluk.Nový ipad navíc může poskytnout zajímavé využití v podobě videohovorů s funkcí center stage, což zrovna při případném vaření a věčném pobíhání po kuchyni uživatel ocení.

Ty 3GB RAM by měly platit:https://www.iget.eu/cs/smart-w103a na 10 palcovém displeji někde v kuchyni na YT fakt nevidím rozlišení 1280x800 jako problém - tam asi o žádný kulturní požitek nepůjde, spíš to tipuju na kulisu, nebo sledování zpráv, sportu...

S tou RAM má asi Datart bordel. Ano displej může stačit, ale 800p na 10" je hodně, 8" ještě.Ale, co když to začne používat i jinak... 16GB paměti, na to se vejde pár aplikací jako ten YT, Netflix, HBO apod, ale něco jiného už moc nehrozí. Dá se to narhadit paměťovkou ale kdo ví jaký výkon to poskytne, když už i tak jde o extrémně slabé zařízení.S iPadem, zvláště novým nešlápne vedle, výkon základního iPadu je blízký vlajkovým SD888 Exynos2100... Osobně bych nikomu Android tablet nedoporučil, pokud bychom se nebavili o Samsungu Galaxy Tab S7/S7+ kde je ale velká konkurence iPadPro, v podstatě je to o tom zda chci/nechci DEX. Na poli levných tabletů je široko daleko nejlepší právě ten iPad 10,2".Podobný čip mám v starém tabletu po synovi, na kterém si dovolím pustit leda tak flip clock jako dekoraci na stůl.

mi přišlo, že na nějaký "infotainment" do kuchyně je nový iPada) dost drahý s ohledem na to, že to může na lince trpět těmi teplými a mastnými výparyb) overkill s ohledem na navrhované omezené využití

Stačit může, ale asi měl nějaký důvod volit právě iPad.Když jsem koukal začátkem roku, tak levné androidy stály kolem 5 tisíc a byly to 4xx snapdragony, aneb je to za trest (jeden takový dosluhuje synovi). Za 8 se daly sehnat věci se Snapdragonem 662, to už je použitelné, ještě loni jsem používal telefon s o trošku starším 660 a žena měla 665Než dát 8 za Android který sotva dostane aktualizaci na rok/dva a na hraně použitelnosti dám raději 10 (9 pro studenty) za iPad, ten navíc bude mít možnost videovýstupu kabelem (k monitoru/tv když není chytrá televize nebo monitor jako multimediální přehrávač), má to výkon podobný vlajkám Snapdragon 888, Exynos 2100... tzn cca 3x víc než 662, aktualizace minimálně na 5 let. Po těch 5 letech to ještě můžu prodat za rozumný peníz (viz sám tazatel)Dnes bych si už Android tablet nekoupil a pokud ano, tak jedině Galaxy Tab kvůli DeXu, tohle je věc, kterou můžu coby uživatel Apple Androidu, tedy spíše Samsungu závidět.

v levných androidech teda spíš byly Mediateky a Rockchipy, co jsem koukal. Pokud jde někomu o GPS, bylo to často na houby a možná problém i při "gaming" využití, ale pro běžný konzum žádný problém.

Na poli levných tabletů je široko daleko nejlepší právě ten iPad 10,2".do kamene tesat

Já v kuchyni používám starší 8" Lenovo Yoga tab 3 8Bohužel i starší Android má své nevýhody a iVysílání jsem si musel sehnat starší APK, protože to na můj android (6.0.1) ne obchodě není.Jedu v něm Netflix (bohužel jen SD), HBO GO, Skylink a filmy ve VLS z NAS. Občas něco z youtube, ale jako podkres v kuchyni u vaření dostačující. Výhoda je stojánek v těle, nebo možnost zavěšení.

jj, ten stojánek je na nobelovku - geniální vec to je

Souhlas, asi jsem pri updatu (na novy tablet) udelal chybu, ze jsem si nevzal opet se stojankem

jj, designově to Lenovo vyhmátlo naprosto výborně. Jednak se mi to konstrukčně i docela líbí, ale především je to funkční - při použití stojánku na stole je ta tlustá válcová část dole a zlepšuje stabilitu, jde to za ni dobře držet na výšku - neklouže z ruky. No a možnost použít ten stojánek pro zavěšení je výborný bonus. Krásná ukázka, jak to může dopadnout, když se krom designu myslí i na funkčnost. Za mne je Yoga jeden z nejlépe konstrukčně řešených tabletů.

v podstatě to hlavní jsi shrnul v poslední větě - výkonově mi ted stači s přehledem Yoga tablet 2 s pravěkým neaktualizovatelným androidem - netfilx/kodi/yt/kuki tv a já nevím co ještě dává a web taky. jde mi primárně o to, co nabízí ios spíš než HW

Mam tu cest tu mit iPad2 a podpora je zcela nulova. Ale na pocasi na lednici by asi stacil (na to tam mam teda zhruba podobne stary Samsung Galaxy Tab 10.1). Je pomaly az nepouzitelne - mozna jde o povestne zpomalovani kvuli stari baterie.

u starých Androidů dle mé zkušenosti hodně pomůže vypnout / zakázat část aplikací od Google co není potřeba pro používání + odinstalovat jejich aktualizace. Dával jsem takhle dočasně do jakž takž použitelného stavu Android zařízení méně movitým známým.

Je pravda, ze "Google * services" silene nabobtnaly za tech par let (nepocitaje uzivatelska data).

Apropo, docela me bavi, kdyz se tablety objevily na zacatku, tak ruzni "vizionari" vcetne redaktoru tady hlasali, jak nahradi pocitace a jak jsou uzasne. Popravde stejne stary notebook nebo i stolni PC je dneska zcela bez problemu pouzitelne (ano, asi ne na hry nebo na rendrovani 4K videa), ale starsi tablety (a v zasede je fuk jestli Apple nebo Android) jsou vicemene nepouzitelne kramy. Takze kdybych mel moznost navratu do minulosti - tak chlapci: nenahradili a nenahradi ani omylem.

jj, vyslechl jsem si svého času spoustu keců, jak jsem zpátečnický apod. když jsem od počátku říkal, že něco takového nenahradí u valné části uživatelů ani notebook, natož pak PC.Ale když už ten tablet mám, tak použít to občas jako "přenosnou televizi" nebo surfovadlo na procházení obsahu to je celkem OK. Akorát je to další krám doma, protože i na dovču si radši vezmu mininotebook s normální klávesnicí, velkými usb ap.

U me to nahrazuje laptop na cestach. Je to mensi a zvladne to cca to same co potrebuju. Jinak je to pro me doplnek. Nekde na gauci, v kresle nebo treba v te kuchyni pri vareni je pro me snazsi pouzivat tablet. Je to mensi a lepe se to pouziva. V kuchyni to mene zavazi. Da se to na stojan takze je to v urovni oci a da se to ovladat tuzkou takze na to clovek nehrabe zapatlanyma rukama. To s laptopem moc nejde. Tedy ne s kazdym

Ahoj, je to mozne, na zakladni sluzby neni potreba novej os jak tu nekteri prodejci eplu tvrdi, ale mozna si zkus prilepit na lednicku ipada za padesat litru tu sluzbu urcite taky udela.

Jaky ipdat za 50? Nejprodavanejsi je zakladni verze ipadu a v jeho cene neni strovnatelny android vubec na trhu. Vykonem je to srovnatelne jako drazsi android zarizeniCo je vubec draheho na studentskem tabletu a tabletu pro deti?

No nic ja jen ze tu nekdo pise o podpore ci nepodopre os za par let tak asi tak, me je to fuk ja mam ipad 1 prilepenej na lednici a promita dokola fotky a na kalendar, nic jinyho uz poradne nezvladne, pak mame ipada mini2 pro kluka na blbnuti a dalsi dva ipady pro nas dospelaky. A ano jakejkoliv novej nejlevnejsi ipad bude lepsi nez nejdrazsi s androjdem.

Proč za 50? Mám dva rok staré iPady s klávesnicí a pencilem dohromady každý za nějakých 15 000 a co se týká běžného života a kancelářiny, tak nic lepšího neznám - než mi naběhne desktop s win 10, nebo Linuxem a přihlásím se (ano ssd tam je, takže boot je v řádu sekund) tak mám všechno vyřízené z gauče. Co se týká konzumace obsahu, zrcadlení na tv, AirDrop s ostatními věci od apple a podobné vychytávky, tak to je další bonus

tak tady tomu mínusu už vůbec nerozumím :/

Pozor na to, že iPady se starší drží OS nepodporují všechny funkce homekitu o kterých píšeš. A iPad se kvůli uspávani moc nehodí jako hlavní centrum (lepší je Apple TV nebo homepod)

Mám už 14 nový iPad 9. A spokojenost zatím veliká. V ložnici koukám před spaním na Netflix. Jako prohližeč internetu taky parádní. Jsem front-end vývojář, takže jsem to kupoval i na testovaní webu. Tudíž jsem se rozhodl pro nějakou klasickou velikost. A tento table mi moc vyhovuje. Cena 10 tisíc není moc. Ten multitasking, kdy si rozdelite obratovku na 2 okna - na jednom youtube a na druhý prohlížeč - to je taky paráda. Android jsem nikdy neměl, takže nerad bych ho hejtoval. Ale za sebe řikám, že iPad 9 je skvělý tablet. V základu 64 GB je pro mě plnem dostačující.

tohle je většinový průběh - a když si uvědomíš 6 nebo kolika letou podporu a zjistíš, že na tom v pohodě ustříháš třeba videa z gopro a podobně, tak ho začneš mít ještě radši