Starý a nový monitor

Zdravím, mám doma monitor z roku 2007 a rád bych si ho připojil jako druhý monitor k počítači. Někde jsem ale slyšel, že pokud připojím takhle současně nový a starý monitor k počítači, tak mi to může odpálit grafickou kartu. Co je na tom pravdy? Připojoval bych pomocí DVI. Karta z roku 2018, monitor taky nějak tak. Předem děkuji.

Odpovědi na otázku

Nevěř všemu, co proběhne internetem.

Jasně, vybuchne a smaže ti všechny úkoly do školy! Vlastně fakani do školy už nepustí a podle toho to vypadá.

Myslím, že jsi slyšel něco úplně jiného a jen jsi to vůbec nepochopil.

Nesmysl, šest let mám tři monitory DP+DVI+DVI, jeden je ještě starší, než tvůj, a nic nehoří.