» Poradna » Programy

Start10 (Startdock)

Mám nově Windows 10. Chtěl jsem vyzkoušet nějaký program, který by mi umožnil zobrazovat nabídku startu jak jsem byl zvyklý dříve (Windows 7). Stáhl jsem si tedy program od firmy Stardock, který by měl být po určitou dobu bezplatný. Program se mi včera nainstaloval, ale když jsem jej chtěl spustit, tak se mi postupně zobrazí požadavek na zadání klíče nebo zakoupení programu. Přitom jsem jej ještě nepoužil. Když dám křížek, tak to chce odinstalovat. Neporadíte někdo? Setkali jste se s tím?Děkuji předem.Odkaz na obrázky:https://uloz.to/!jDZDBp4bdhNy/start-jpghttps://uloz.to/!JKExcWDcRXA4/start2-jpg

Odpovědi na otázku

Nejpoužitelnější je StartIsBackKdysi jsem tenhle start testoval ve Win 10 a vypadal moc dobře.. Zde je odkaz:https://startisback.com/ Instalátor se zdá být čistý. Tenhle kousek stojí 3 doláče Jestli se naseru a budu častěji využívat Win 10, pak ten startisback koupím.. jen nemám internetové bankovnictví já jej totiž striktně odmítám. Mušel bych najít alternativní vyřešení platby.. asi by to nějak šlo..

K debetní kartě nepotřebuješ bankovnictví

Existují i alternativy zdarma (Classic shell).

To ano.. Ovšem je v tom malý háček, Classic Shell je hnusný jak poďobaná prdel..

"hnusný" je subjektivní názor. Já ho používám i na W7.

Win 7 přeci nepotřebuje žádnou alternativu nabídky "Start"

A kdo rozhoduje o tom, zda "potřebuje"?Uživatel jsem já a pokud si chci systém přizpůsobit a existují na to SW nástroje, tak proč bych to sakra neudělal, když to zvýší můj uživatelský komfort?

Ach jo.. Tohle vypadá jako nekonečné téma.. Filosofovat o nabídce start se mi už začíná kapánek protivit.. Takže s nabídkou start raději končím.. Každý to vidíme z jiného úhlu pohledu.. Nikomu nic nevnucuju. Ovšem nabídka start ve Win10 je neporovnatelná s nabídkou start ve Win 7, kde si každý může provést vlastní úpravy.. A o tom bylo to téma.. A to, že jsem jen zmínil, že ve Win 7 nemusí být start zaměněn jinou alternativou, jsem zmínil jen právě proto, že tu nabídku start je možné upravit dle vlastních potřeb.. Toť vše..

ClassicShell už ukončil vývoj, teď je z něj Open-Shell, ale vzhledově a funkčně by to mělo být stejné https://github.com/Open-Shell/Open-Shell-Menu

je fajn vědět, že to nenechali umřít.

Sorry, že neraguju přímo na tvůj dotaz, ale je to otázka pro místní:Nějak mi uniká co umí w7 nabídka proti w10 nabídce?Měl jsem oba systémy a nepřijde mi, že by mi něco na w10 nabídce chybělo, dokonce mi přijde použitelnější.

Mno, ono to může být přece i čistě subjektivní - pokud mám třeba rád jednoduchou kaskádovou nabídku Start ala XP, tak dám Classic Shell abych ji měl i ve vyšších Win. Ale důvod může být prostě jen takový, že mi třeba u W10 přijde nabídka Start hnusná a nelíbí se mi její uspořádání.Uživatelský komfort je často o subjektivních názorech a individuálních potřebách.

Já používám PStart v portable verzi a může mi být ukradené, co MS zase přinese s aktualizacemi, protože na tenhle prográmek to vliv mít nebude. Dávám přednost stromové struktuře, je to jaksi přehlednější. Kdybych měl mít i složky uspořádané podle principu nabídky start Windows 7/Windows 10, tak se rovnou picnu a nebo běžím sprintem k linuxu.

uhodil jsi to na hlavičku - já totiž dokážu pochopit, že to někdo nechce, protože se mu to nelíbí a beru to jako validní argument. Třeba to kaskádování je věc kterou taky chápu, že někdo prostě vyžaduje nebo mu přijde hloupé, že už tu možnost nemá (a popravdě jsem si doteď neuvědomil, že ve w10 zrovna tohle chybí)