Start WIN 10- nepamatuje si bootovací disk

PC při startu stále vypisuje: Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key. Někdy zapnu PC z vypnutého stavu a WIN 10 se spustí. Zadám příkaz ,,Restartovat“ , a po tomto restartu PC pouze vypíše: Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key, a WIN 10 nenastartuje.Vypnu PC Ctrl+Alt+Del nebo vypinačem a po opětném spuštění se tento nápis znova objeví. Takže někdy se spustí WIN 10 a někdy ne. Musím při spouštění stisknout F11 nebo DEL a vybrat Bootovací disk. Následně PC provede start bez problému. Dále abych stanovil bootování v BIOSu tak udělám při startu F11 nebo DEL, nastavím disk potom F10, uložit, WIN 10 se spustí. Po vypnutí se ale PC zase dožaduje navolení bootovacího disku. Takže si nepamatuje uložení a předchozí popsané se stále opakuje. Věděl by někdo jak uložit spouštění aby se neopakovala hláška: Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key. Deska MSI Z170A Gaming Pro Carbon, BIOS 1.40.

Odpovědi na otázku

Bios je aktualizovaný na nejnovější verzi..??? Zkoušel nabootovat instalačkou tvých Windows a opravit start systému výběrem "Opravit tento počítač"..??? Můžeš se pokusit o nápovědu z tohoto webu:https://www.groovypost.com/howto/fix-windows-10-wont... Jestliže nepomáhá oprava, můžeš se nabootováním instalačkou pokusit o obnovu systému výběrem některého bodu obnovy..pokud existují. Pokud je systém na SSDéčku, některé návody na optimalizaci disku navádějí ke zrušení vytváření bodů obnovy a výmazu již vytvořených bodů obnovy.. Jako poslední možnost je vždy přeinstalace systému..

BIOS by měl vždy najít bootovací disk i když je třeba 3 v pořadí, je HDD opravdu v pořádku? Není možné, že se neroztočí nebo mu to trvá?Reset hodnot může znamenat vybitou baterii CMOS na základní desce.

Jedná se o novější desku, takže těžko uvěřit, že by byla baterie přestárlá. Jinými slovy, že by byla vybitá a neudržela by Bios v té správné kondici.. .. Ale možné to je.. i když spíše nepravděpodobné..

Deska nová, ale že by mi tam použili původní baterii ze staré desky? Nevšiml jsm si zda zůstala na staré zákl. desce. Nevím zda se dodávají nové desky i s baterií. Není problém vyměnit baterii a uvidí se.

Mám pocit, že to bude baterie, také mě to napadlo, protože se několikrát podařilo nastartovat PC bez F11 nebo DEL po prvním spuštění. Následně to již nešlo. Vyměmím baterii a ozvu se.

Čuňárna stavitele PC.Ušetřil by sis tyhle zbytečné problémy, kdybys zapojil systémový SSD korektně, tj. do prvního portu primárního diskového řadiče.

Nemáš pravdu. První port by mohl být nebo je rychlejší, ale PC musí zavést systém z toho co je nastaveno v BIOSu. Pokud dělám třeba image systému, tak si přepnu mechaniku nebo disk klávesou F11, pokud chci nastavit spouštěcí disk trvale nastavím to v BIOSu. No tady mi to blbne, ukáže se bootovací disk po F11 jako první, ale musím ho potvrdit. Samo se to neprovede.

Nemáš náhodou v biose položku WINDOWS BOOT MANAGER? Ak áno, tak si skús v biose nastaviť túto položku ako prvú aby ti bootovalo stadiaľ.

Ano, tohle řešení mi také pomohlo, když WIN10 trochu tápaly.

Kluci tak i pro ostatní. Byla to polovybitá baterie a někdy to naskočilo a někdy ne ( snad první zapnutí- baterie si odpočinula do druhého dne). Protože jsem se ale dost vrtal v PC, tak mě to pomýlilo. Dík za nakopnutí. A nyní můžeme zase dále zkoušet co to vydrží. Po výměně baterie měly WIN 10 docela starost o můj počítač, několikrát restartovaly a nabízely mi dost akcí. Nevzal jsem nic a chodí to. Pouze nevím, jak se k těm nabídkám vrátit, pokud bych je někdy potřeboval.