» Poradna » Windows (a jiné OS)

Start tlačítko nefunguje - Windows 10

Dobrý den. Mám problém s nabídkou start u Windows 10. Pokud kliknu levým tlačítkem myší na tlačítko start, vůbec nic se neděje. Pokud kliknu na tlačítko start pravým tlačítkem myší, ukáže se mi nějaká nabídka, ale o poznání skromnější než nabídka start. Lze to nějak vyřešit? :)

Odpovědi na otázku

… já restartuji WIN a pak je to už OK...

To jsem zkoušel :)

Lze,nainstalováním originálníhó W10 a necrackovat.

Mám originál a proto mi to přijde divné :)

Body obnovení,částečné obnovení systému. Něco tam dělá neplechu (malware).

To by mohlo pomoct, před určitou aktualizací to bylo ok. + jestli malware to nevím. :)

Je Windows legální?Jaká to je verze Windows? Máte poslední? Tohle bývalo problém po upgradu starších verzí. Jinak můžete zkusit příkaz sfc /scannowPřípadně to samozřejmě jistí kontrola disku a reinstalace Windows.

Systém je legální, aktualizace jsou zaplé. Je dost možné, že to budu muset přeinstalovat. Ještě si zkusím pohrát s tím sfc/scannow. Díky za tip

Že jsou aktualizace zapnuté ještě neznamená, že jsou nahrané.stačí do startu napsat winver a spustit. Ukáže se vám okno s verzí Windows.Nicméně tyhle chyby se opravdu velmi často dějí při špatném upgradu na novější verzi Windows, nebo prostě když jsou nějak poškozena data.

To je fakt, že aktualizace mohou být stažené ale nemusí být "nahrané" nebo prostě "naistalované", Mám verzi 1809, build 17134.590 (Na stránkách Windows píší že už je build 17763.348), takže asi to bude tím. Takže zkusím ruční aktualizaci a snad to bude ok. Díky za radu. :)

Nemůžete mít 1809, když máte build 17134. Ten značí, že máte verzi 1803. .590 znamená, že to máte aktualizované z minulého záplatovacího úterý. Nyní vydali ještě jednu opravu, ale tam se ve strtu řeší jen připínání aplikací. Ne to, že to celé nefunguje.Důvod proč nemáte 1809, a Windows update jej nenabízí, je ten, že pravděpodobně nemáte něco kompatibilního, nebo budete až někdy..... Takže to nemusí nutně značit, že je něco v nepořádku, že nemáte 1809.Pokud nic nepomohlo, tak bych se s tím moc nepáral. Zazálohujte a reinstalujte rovnou na nejnovější Windows. Instalačku lze stáhnout přímo od Microsoftu. Tady už to řešíte celý den a nic. Pokud tam nemáte nějaké extra data a máte alespoň trochu rozumný počítač s SSD, tak je to reinstalované skoro za chvilku, pak si nahrajete zpátky programy a zálohovaná data a chvíli není co dělat.Než se s tím trápit, tak tohle by mělo pomoci na 100%. Vím, je to taková blbá rada, ale kolikrát to bývá rychlejší, než hledat příčinu a zdlouhavě jí opravovat.

Asi máte pravdu. Nejspíš to budu muset reinstalovat. Každopádně díky všem za rady a váš čas :)

Za poslední 2 roky mi už toto taky asi 2x nebo 3x udělalo. Po úplném vypnutí PC a znovustartu to už bylo OK. Popravdě, ani nevím čím to bylo, ale nějak to zmizelo.

Co takhle klávesa Win? Funguje?

Kombinace win+něco fungují, samotná ne

levé tlačítko jinde funguje?

Tak to bych se sem ani nedostal :P ;)

V nouzi ano. Ptal jsem se, protože jsi nenapsal, jestli jinak to tlačítko funguje.https://support.microsoft.com/cs-cz/help/14204/windows-...

Zajimave, tohle je pro me novinka :) Ja doted jen vedel o moznosti Tab/Enter a šipky :)

Dobrý den. Mám problém s nabídkou start u Windows 10. Pokud kliknu levým tlačítkem myší na tlačítko start, vůbec nic se neděje. Pokud kliknu na tlačítko start pravým tlačítkem myší, ukáže se mi nějaká nabídka, ale o poznání skromnější než nabídka start. Lze to nějak vyřešit? :)

Jo návod je hned o kousek níž. Dneska jsem to dělal.

Spustit Powershell jako správce C:\Windows\System32\WindowsPowerShell\v1.0\Powershell.exe. Pravá myš spustit jako správce, zadat sfc /scannow. Když ohlásí chybné a chybějící soubory zadat dism /online /cleanup-image /restorehealth a čekat na provedení příkazu. Restart PC a je to.

Jo a PC musí být připojen k internetu.

sfc/scannow je nemoudrost, vyhodí jen chybu syntaxe

Už nemusíte dále radit, problém je dávno vyřešen. :)

Bylo by dobré napsat, jak se to podařilo vyřešit.

Byla tam asi špatně nainstalovaná aktualizace systému. Asi nějaká chyba. Po dalších aktualizacích si to "nějak sedlo" a už to funguje normálně

nejde lol

Musíš stisknout tlačítko FN + START a potom už START funguje ;)