» Poradna » Programy

Starší program nejde na Win XP. Co stím?

Mám program, který běhá pod Windows 95. Když to nainstaluji na Win XP Prof. tak mi to nejde spustit.
Hlásí to tuto hlášku: "One of the library files needed to run C¨:\HIROVI~1\HVKI.exe cannot load in the 16-bit Windows subsystem because it is a Win32.DLL".
Vyzkoušel jsem nastavit režim kompatibility, poté jsem zkusil zkopírovat autoexec.nt a config.ne ze složky repair do Windows\system32. Nic nepomohlo. Na zkušebním notebooku mám nainstalované pouze Win XP a Office, takže jiný program to nemůže ovlivňovat.
Zkusíte mi někdo poradit co stím?
Díky za rady

Odpovědi na otázku

A co tam instout tu 95??Pak by to šlapalo néé??

Použij VirtualPC od Microsoftu. Ke stažení na webu free.
Nainstaluješ, vytvoříš virtuální PC s Win95 a tam můžeš spustit tvůj starej program.

Díky za radu. Vyzkouším to.

Hi!

If you still having problems with HIR0VIS0R97 please ask me, maybe I can help you!

Best regards!

Hi

Yes, I have still problems with HIROVISION 97 on Win XP.
For the time being I install VNC on PC with Win 95 - this is OK.

You can help me?
Sorry my english not perfect.

Best regards

You need "old" Network DDE - put Nddeapi.dll from Win95 to folder where you have installed your hvki on XP.