Starší PC

Dobrý den, mám hodně starý herní PC a chtěl bych na něho dostat windows 10, ale skáčou tam stále errorTady jsou specs:Deska: jakási Intel Model DG33BUProcesor: Intel core 2 quad q8400grafika: Geforce gtx 750 tiRAM : 6 GB DDR2 800 mhz 2x1 + 2x2SSD disk

Odpovědi na otázku

No. Chtělo by to šikovnější prsty a vypsat hlášky, které to hlásí.Specifikace pro Win10 to plně splňuje, zdá se.

Staré to je, ale W10 na tom poběží docela nomálně (s furt plnou RAMkou).
Asi se snažít to updatovat z W7 a během toho se to sype že?
Zkus jsi i “čistou” instalaci z USB?

Ted jsem četl toto, nejde to nějak obejítAhoj, já jsem Van. Jsem nezávislý poradce a uživatel Microsoftu jako vy. Rád vám dnes pomohu.Problém je ve vaší základní desce. Základní deska Intel DG33BU není podporována od Windows 8 do Windows 10. Proto se zobrazuje chyba "CompareExchange128". Podrobné informace o operačních systémech podporovaných základní deskou Intel naleznete na níže uvedeném odkazu.https://www.intel.com/content/www/us/en/support...Stáhněte si prosím soubor pdf na odkazu. Otevřete soubor a vyhledejte model desky, což je DG33BU.Máte-li další otázky, dejte nám vědět. rád pomohu.S pozdravemVanVan S.

Nešlo by to nějak obejít, ten pc jede svižně jen už není podporovaný je tam win 7 ultimate 64 bit ale nemuzu tam stahovat aplikace steam má podporu uz jen 272 dní

HW sice má oficiálně podporu jen do W7, proto tam píší, že od W8 nahoru nic, ale reálně na C2D počítačích W10 běhá normálně a k instalaci nic nepotřebuje. Takže napiš přesně, při jakém kroku ti co vyskočí.

Takze takhle, normálně vytvořím boot flash disk zapne se mi normálně instalačka win 10 pak se zacne stahovat ale pak jak tam skočí to odpočítávání 10s tak porad vse v pohode ale pak se restartuje skočí tam na 2 s windows 10 logo a skočí 7x jedna chyba a pak se restartuje a tak to dělá než neviypnu PC

" pak se zacne stahovat"Při instalaci se nic nestahuje. Jinak popis problému jak noha. Ve škole se už ve slohu nebere "popis"?

Že ty to instaluješ z OS? Prostě spustíš exe na ploše a děj se vůle boží, že?Vytvoř si instalační flešku a prostě nahraj ten OS správně. Čistou instalací. Vždy je možné, že se něco po, ale troufám si tvrdit, že by to mělo jít OK. Jak už tu lidi psali. Na těchto CPU a deskách ten OS normálně běží. To by muselo být něco raritního, aby to nešlo. PS: A ovladače má většinou už OS v sobě a pokud náhodou ne, tak lze často nainstalovat ovladače pro windows 7 a na Windows 10 to běží normálně.

"win 7 ultimate 64 bit"Pokud by ten Win 7 ultimate byl origo tak má větší cenu než ten HW.

To bude pěkná nelegálně aktivovaná šmakuláda. Vůbec se ničemu nedivím, že mu ta instalace vyhazuje chyby .
Jak je psáno nade mnou a pode mnou. Udělat čistou instalaci a je to.

Jde to obejít.Prostě chybějí některé ovladače.Například k desce (chipsetu).Na mnoha sestavách to ale není problém.Když jedou ovladače grafiky a síťové karty, je možné používat takové PC s Windows 10 bezpečně (po aktualizacích) i na internet.Zaplnění paměti po nastartování je cca 3 GB, ty máš 6GB.Takové pc je možné bez potíží s SSD používat na kancelář.Je taky, ale potřeba o tom něco vědět. Není to případ iPhone/Apple.

Instalaci Windows a její varianty ti tady nikdo soudný rozepisovat nebude.To si vygoogli.Tady je jeden z X návodů:https://www.alza.cz/jak-nainstalovat-windows-10Ale upozorňuji, že návod zdaleka neobsahuje popis veškerých pastí, které mohou nastat a nastávají. Zvláště u staršího (nepodporovaného) PC.

Já umím stáhnou windows, on se ten windows 10 stáhne pak se restartuje PC ukáže se tam windows 10 logo a pak tam naběhne tak 10 řádku 1 erroru a pak se restartuje, a tak to dělá do té doby než to vypnu

tak jsem tam dal zase win 7

Z toho čo píšete mi nie je jasné či sa pokúšate ten Windows 7 aktualizovať na Windows 10 alebo robíte čistú inštaláciu. Ak aktualizujete zrejme používate nástroj ktorý na to Microsoft vytvoril ten si stiahne Windows 10 a potom ho nainštaluje a tým „prepíše“ Windows 7. (Dáta sa zachovajú)Ak robíte čistú inštaláciu tak je postup nasledovný stiahnete si ISO súbor so stránok Microsoftu. Napálite si to na DVD. v BIOSE nastavíte bootovanie ako prvé z DVD mechaniky ako druhé dáte SSD disk. Vypnete bios PC sa reštartuje a vyzve Vás na stlačenie klávesy pre začatie inštalácie. (Tu sa dáta nezachovajú) (Predpokladám, že bootovanie s USB Vám Vaša doska neumožní preto je potrebné to DVD)Každopádne ak by to nešlo ani tak určite je možnosť ako upraviť to ISO tak aby to ignorovalo tejto chyb resp. úpravou registrov niečo podobné ako sa to používa dnes pri inštalácii Windows 11 na nepodporovaný HW. Ale v tomto Vám nepomôžem takto do hĺbky som to neštudoval.

Tazatel prostě nenapíše konkrétní chybu. To je jak házet hrách do zdi. Komu není rady ..

psal jsem chybu CompareExchange128, psal jsem na officialní stránku microsoft a tam mi řekli ýe deska Intel DG33BU není kompatibilní s win8 a win 10, čistou instalaci jsem dělal 32 aj 64 bit, spustím boot naběhne instalačka window 10 nainstaluje se, pak se restartuje ale blikne tam logo windows 10 na 2s pak to ukáže 7x chybu "CompareExchange128" a tak to dělá do té doby než nevitáhnu počítač se zdi, jde to tam stáhnout aktualizací biosu ale jelikož se Intel rozhodl že místo aktualizace BIOSU tak dá na všechny Intel desky PDF na kterem je napsané že podpora všech intel desek skončila 2015 ale to není nic nového jelikož je Intel tím známí (s malou podporou)

*krátkou

Tak máš prostě smůlu a musíš se spokojit se starým systémem.

No hlavně že tam cpeš Win 7 ultimate.

Je to tak, problém je v BIOSu základní desky (procesor CompareExchange128 podporuje). Bohužel Intel zrušil celou divizi co se zabývala základními deskami a vzal to zgruntu i s podporou, jediná šance je zkusit pohledat update BIOSu po nějakých neoficiálních stránkách.

Když tam nejdou widle, dej tam linux.