Starší PC a nový monitor.

Ahoj Lidi, mám na Vás prosbu o radu.Mám starší PC s výstupem na monitor D-SUB a DVI. Grafická karta integrovaná.Většina nových monitorů má výstup HDMI nebo DisplayPort.Jakéý nejlepší způsob propojení, byste mi doporučili. Vč dokoupení nové grafické karty. Jde mi o kvalitu a rychlost.Děkuji moc Š.

Odpovědi na otázku

Monitory nikdy nemaji obrazove vystupy, jen vstupy. Nove grafiky maji jen digitalni vystupy - dvi, hdmi, displayport. Tedy bud si poridis novou grafiku nebo sezen za par korun redukci dvi na hdmi, ta budou fungovat naprosto v pohode.

Děkuji za radu. A pro kvalitu obrazu, bude lepší ta redukce nebo třeba nová Grafika MSI GeForce GT 7101G3DH LP?Díkec.Š.

1) Co je u vás kvalita obrazu? Starší rozhraní samozřejmě umí méně, než nová. Otázka je, zda to monitor potřebuje, nebo ne.2) Kupujete tedy monitor, nebo grafiku, nebo obojí?

PS: žádnou grafiku, pod vaším označením, mě to nenachází. Kromě toho hodně GT 710 mělo jak VGA, tak DVI, tak HDMI.

MSI GeForce GT 710 1GD3H LP

U digitalniho obrazu kvalita obrazu je u kazdeho rozhrani stejna. S redukci si vystacis pokud to bude monitor 1920x1080 nebo mensi. Pokud by mel vyssi rozliseni tak by bral novou grafiku, ale spise nez GT710 tak bych bral nejakou 1030 s gddr5. Stoji sice vice, ale rozhodne by mela mit mensi problem s prehravanim modernich videi s h265.

Děkuji, kupuji monitor. Mám 24" a chci 27". A hledám nejvhodnější propojení s mým 7 let starým PC.

A v čem je tedy problém? Vaše grafika má HDMI, takže OK. Propojte to přes něj a je to.

PS: tedy pokud nový monitor nebude 4K.

a kdyz bude 4K? tak co pak ?Mam starsi PC a chci koupit 4k monitor ...diky

Má stávající grafika je integrovaná. Intel (R) HD Graphics. S výstupy D-SUB a DVI.Proto se ptám....... Jestli novou grafiku nebo kabel s redukcí.........DěkujiŠ.

Aha, tak to jo. A co to bude za monitor? Jaké rozlišení. Do nějakých 2K by to pořád měl utáhnout DVI (duallink). Takže pokud vám do teď stačila, tak nevidím důvod kupovat novou grafiku.Pokud nový monitor bude mít HDMI, tak lze koupit kabel DVI/HDMI. Stojí asi 150Kč. Normálně to tím propojíte.Ale napište ten monitor co chcete koupit.

PS: zmátla mě ta 710. To je prehistorická grafika. Nenapadlo mě, že to může dneska ještě někdo kupovat. Pokud novou grafiku tak jedině GT 1030. Horší nemá cenu vůbec řešit. Strojí okolo 2000Kč.

Řešil bych to nejjednodušeji, koupit redukci - na př.:https://www.czc.cz/redukce-hdmi-a-dvi-d-f-m/... Je to cca do 100 Kč. Pokud to bude vyhovovat, není dále co řešit. A pokud ne, tak je vždycky čas poohlédnout se po nějaké GK.

Dodatečnčně dorazila informace, že bude připojen monitor 4k. V tom případě je jediným řešením GK, třeba GT1030 (tato karta má docela malou spotřebu, je proto použitelná i s pasivním chladičem). Vyrábí se v různých verzích výstupů.

Dějkuji všem za odpovědi, moc si toho vážím, chlapi.Chtěl bych něco takového: https://www.alza.cz/28-samsung-u28e590-d28637... Takže asi 4K....

Do TN bych nešel. Ideálně kupte IPS, nebo VA.Protože vaše deska má jen DVI a VGA výstup (jak píšete), tak musíte koupit novou grafiku na 100%Takže to bude ta GT 1030. Ta umí vše co potřebujete. Jen si dejte pozor, aby to byla verze s GDDR5 a pokud možno měla displayport. HDMI sice může být také, ale tam si zase musíte dát pozor, že to nemůže být připojené ledajakým kabelem, ale musí to být HDMI 2.0 a lepší. HDMI 1,4 sice má myslím maximum 4K, ale jen v 30Hz.

Díky. Půjdu tedy do nové grafiky...P.S. Co znamená? Do TN bych nešel. Ideálně kupte IPS, nebo VA.

Jedná se typ panelu toho monitoru. TN je nejstarší a má nejhorší vlastnosti. Jediný důvod proč se ještě používá je cena a trochu rychlost odezvy. Pokud si chcete o rozdílech přečíst více, tak:https://www.svethardware.cz/technologie-lcd-panelu/14... Je to 5let starý článek, takže některá info už nejsou aktuální, ale jako základ je to pořád platné. Případně studujte pomocí strejdy Googla. Určitě najdete plno porovnání a článků na toto téma.

PS: A taky si prostudujte HDR. Asi to bude cenově trochu jinde, než jste ochoten dát, ale možná se nějaké modely už najdou v rozumné ceně. https://www.zive.cz/clanky/hdr-je-krok-spravn... Nicméně pro tuto technologii je třeba mít zdroj obrazu, co to umí. Už je ale celkem dost her, kde se to objevuje, a nedivil bych se, kdyby se to prosadilo i jinde.