» Poradna » Notebooky

Starší notebook Dell a wifi

Mám starší notebook Dell (vostro 1015 s Windows 7), který se dříve bez problému připojil k domácí wifi síti. V současnosti se, ale nepřipojí, i když wifi sítě vidí. Občas se, ale připojí, ale to se stává málo kdy... Přitom ostatní dva počítače (notebooky HP) se bez problémů připojí. Mám router od O2 bílý Zyxel.Nevíte, čím by to mohlo být?Díky

Odpovědi na otázku

Buď jsou rozbité ovladače a nebo je již na cestě do křemíkového nebe. To první by vyřešila přeinstalace a to druhé jedině výměna

Ten modem/router asi vysílá jak 2,4 GHz-ovou, tak 5,0 Ghz-ovou síť. Starý noťas asi bude umět jen tu 2,4 GHz-ovou síť.Tak nezapomeň zprovoznit tu 2,4 GHz-ovou síť.Tu 5 GHz-ovou by noťas asi ani neviděl. Jinak to můžeš zkusit po dobrém: - aktualizuj drivery chipsetu desky noťasu - aktualizuj drivery WiFi siťovky noťasu. Nebo po zlém - pořiď si do PCI slotu desky noťasu (pravděpodobně je to mini PCI slot) novou síťovku.

třeba fw routru nebo ovladačema wifi sítovky nebo někde něco chcípá ....nastartuj live cd Linuxu třeba ubuntu a připoj se z něj. Pokud bude vše ok, je to ovladačema nebo nastavením ve vidlích.

Fungovat to bude. Zkus vyzkoušet , to co ti radí Michal . Spusť nějaké live linux distro s flash disku.