» Poradna » Notebooky

Starší NB a Windows 10

Dobrý den, mám dotaz ohledně Widosws 10. Nechci ale prosím žádnou odpověď typu - neměl to instalovat a že jsem debil. Děkuji.Otec má starší notebook HP (2Gb RAM, Intel grphic,80Gb HDD) a byly tam nainstalovány Windows 7. Jednou (prý) nechtě klikl na tlačítko upgrade Windows 10 a už je tam měl. Jaké bylo naše společné překvapení - počítač byl rychlejší, nezasekával se - no prostě běžel bez problémů. Pak ale přišla aktualizace na Univesary a od té doby počítač si dělá co chce - během práce (třeba jen internet, Word) a i v klidu se sám zničeho nic přepne do hibernace, a to i několikrát za sebou. Některý den se ale i nestane vůbec nic. Je to chyba Windows nebo třeba nekompatibility. Jinak počítač běží bez problémů a svižne, až na to samovolné vypínání do hibernace.Děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Hyber vypni, uspávanie tiež. Ak to nepomôže, prezri ovládače. Avšak je to chyba Win. Aj mne sa v posledných dňoch (14393.447) uspal pár sek. po skončení videa. Vydrž na opravu. A HP ani 2 GB RAM NIE JE špecifikacia NB

pravdepodobne sa upgradom na posledný build niečo dobabralo. skúsil by som stiahnuť čerstvé iso a spraviť čistú inštaláciu. pokiaľ predošlý build fungoval bez problémov, tak problém s kompatibilitou by som vylúčil.

Prepínanie do úsperného režimu sa deje u viacerých užívateľov v rôznych buildoch

ja som sa s tým nestretol a to mám posledný build win 10 aj na thinkpade T60, ktorý je pravdepodobne ešte starší než to HP. robil som ale vždy čistú inštaláciu pri týchto veľkých updatoch, keďže to isté v podstate spraví aj samotný systém

Mne to robil asi 10240, pred pár dňami 14393 a boli tu už na toto sťažnosti. Včera, alebo v sobotu sa uspal asi 2x. Prebudil som ho zo spánku a po možno minute sa zase uspal. Ale druhý krát už bolo OK

Díky, zkusím počkat na další upgrade.

Sa nedočkáš nápravy. Nečakaj a neváhaj. Stiahni si ISO W10 1511 a sprav čistú inštaláciu. (Stiahni WinRar, rozbaľ ISO W10 a klikni na Setup - zadaj: Neponechať osobné nastavenia a SW). Nemusíš sa ondieť s výrobou bootovacej flešky. Len nepíšeš, či máš x32 alebo x64 bit HW, lebo na 2GB RAM by bola x64 bit. silná káva, tak tak s odretými ušami, i keď W10 je vymakaný, rýchly, stabilný a bezpečný OS oproti naboptnenej, spomalenej zdochline v podobe W7.