Starší HDD ale aby byl tichý....

Sháním do domácí PC sestavy (žádná složitá práce , prakticky jen internet a kancelářské programy) pevný disk, je to starší PC, s Athlonem 700, a 192MB RAM, mám u něj HDD Quantum Fireball 10GB PATA/IDE (deska nemá SATA sběrnici) ale potřebuju sehnat nový disk.

Tenhle disk bohužel dělá kravál jako startující TU 144, chtěl bych koupit nějáký starší disk 10-40GB... Potřeboval bych doporučit nějáký disk který by byl co nejméně hlučný. Přemýšlel jsem o nějáké Barracudě co vy na to?

Odpovědi na otázku

Žádný z druhý ruky nekupuj, to je blbost. nejtišší jsou momentálně WD Caviar SE16 AAKS jsou Sata, tak obdobné IDE.

Kejklíři neblbni, tam nepůjde SATA ani kladivem.

Seagate Baracuda mi kdysy dávno přišly docela tiché. Ale je to už doba co jsem ho měl.

Píšu obdobné IDE, přesně.

Nový nechci kupovat z důvodu, že celá životnost téhle sestavy se bude pohybovat v rozmezí max dalších osmi měsíců, víc ani náhodou. Nový disk bude stát kolem 1000,- a to se mi za něj fakt dávat nechce.
Bohužel ale musím sehnat nový protože hlučnost stávajícího disku už přerostla všechny meze.

kup si akykolvek novy PATA disk a mas to vyriesene... zisti si ci ti doska podporuje aj 80GB ak nie, tak si na 80GB spravi particiu 30GB a viac z disku nepouzivaj, aby si predisiel prepisaniu dat

to si spise kup novy ide80gb na czc

Doma mám jeden 4,3 GB disk tuším Samsung a ted jede i při seeku tak potichu že ikdyž dám na něj ucho tak slyším ticho, dokonce i strejda ho poslouchal a taky ticho. Byl vytaženej z jednoho počítače Siemens Scenic 500 kterej po bouřce přestal fungovat. Oproti tomu ty Quantumy dělaly vždycky kravál jako motorovka. Tata má v počítači jednoho Quatuma 20 GB a ten je tak hlučnej že ruší při klidný práci. Nejtišší jsou Seagaty a Samsungy, nejhlučnější byly vždy Quantumy a Western Digital Caviar

Se samsungama moc dobrejch zkušeností nemam v mym počítači mi už dva disky Samsung odešly (i když to možná bylo taky trochu tim že když sem je projížděl přes SMART tak mi ukazovaly jeden asi 3500h a druhej 2000h provozu, jednu dobu sem počítač vůbec nevypínal )
Ten quantum fakt dělá šílenej bordel, pak mám půjčené jedno WDčko a IBM a je to jak přes kopírák.

Seagate Barracuda ATA IV. Ten disk mam dodnes, a je to prakticky nehlucny disk. Ked som ho prvy krat zapol, uz som myslel, ze idem reklamovat. Vsak ten disk vobec nejde! A ono prdlajz, polozil som nan ruku, a mierne sa chvel. S uchom prilozenym na vrchnu stranu disku som sotva daky zvuk rozoznal. Fakt na hranici pocutelnosti...

Naproti tomu mode Seagate Barracuda 7200.8 (alebo 7200.9?) co som mal, to bol najhlucnejsi disk aky som kedy bol nuteny pocuvat! Ten rachotal, jak keby sa v nom miesila krabica plna skrutiek...

staré seagate pomerne dosť nepríjemne bzučali,síce na prvé počutie to bolo pomerne nenápadné,ale po čase to vedelo liezť kvalitne na nervy,najtichšie boli maxtory,fujitsu a hitachi,ovšem zvykli sa pomerne dosť zahrievať,takže modely rýchlejšie ako 5400 ot.boli bez aktívneho chladenia takmer nepoužitelné.z dnes dostupnýchn by som doporučoval ide verzie samsungov,sú tiché,chladné a pomerne lahko dostupné,prípadne si dokúp pci sata radič a môžeš použiť aj novšie sata modely,jednoduchši sata pci radič už dostaneš od cca 400,-

Pokud tvůj počítač bootuje z USB, stačí ti openOffice, provozuj linux z klíčenky za 100 kč.