» Poradna » Programy

Staré hry na W10

Rád bych si zahrál staré hry jako Age of empires, Fallout, COD atd... Na W10 to nejde rozjet, to je jasný. Máte nějaký tip jak na to? Mám nadupané PC s W10, ale ty staré hry prostě nejdou. Napadlo mě koupit třeba notebook za 12k a hrát to na tom na starých Windows. Prosím myslíte, že je to jediná cesta? Nebo máte nějaký tip jak to obejít a hrát na W10? Podotýkám, že všechny hry jsou originální na nosičích.A prosím žádné trapné komenty, chci prostě užít trocha nostalgie, nic víc.Předem díky za tipy.

Odpovědi na otázku

Specifikuj "nadupané PC s W10"

Jak to má proboha pomoct v řešení této věci?

Zalezi na tvych komponentech, pokud budes mit kompatibilni, tak si muzes nainstalovat dualboot.

To právě nechci, chci tam mít jeden systém. To zase pak začne dělat beztak nějákej bordel.

Rezim kompatibility si zkousel ?Zkousel si zapnout Direct Play, jak ukazuje napr. tohle video https://www.youtube.com/watch ?

ty hry hrají ve win10 např ve steam a starší v defend s DOSboxem

"Rád bych si zahrál staré hry jako Age of empires, Fallout, COD atd... Na W10 to nejde rozjet, to je jasný." ... kup je na GOG.com a nemusíš řešit blbosti, teďka jsou v řádech desetikorun. I první COD jde na Win10 v pohodě, bez úprav.

AoE II HD provozuji na PC s Win 10 zcela bez problémů. Taktéž se jedná o originál hru....

Zrovna první 2 hry mi bez problémů jedou tak nelži Mimochodem odpoledne jsem hrál z nudy cosi z roku 1999 a taky to šlo...

"Rád bych si zahrál staré hry jako Age of empires, Fallout, COD atd... Na W10 to nejde rozjet, to je jasný. Máte nějaký tip jak na to?"A co takhle režim kompatibility? To neumíš? Hraji občas hry i pro W98 a nemám problém, kompabilita starších programů je dle mých zkušeností lepší než u W7.

Keď máš také nadupané PC tak do virtuálky nahodiť napr. WindowsXP...

Nejlepší a nejjednodušší řešení je prosté...nainstaluj si Windows 7, který je co se týče podpory starších her nejlepším operačním systémem, né li nejlepším operačním systémem vůbec, Windows 10 je na starší hry nedoladěný a bez podpory starších ovladačů, režimi kompatibility pod Win 10 v 90% vůbec k rozjetí her nepomohou! Měl jsem Win 10 asi půl roku a čím dál tím více starších her mi nešlo vůbec spustit, přešel jsem tedy zpět na výborný Windows 7 a všechny hry, bylo jich přes stovku! mi zpustit jdou a to bez problémů. Nebudu přeci kupovat na GOGu hry, které již doma mám dávno zakoupené na CD, nebo DVD nosičích a že jich není málo! Ano, možná jsem ze "staré školy" , ale nevím proč bych měl kvůli tomu používat špatné Win 10, když Windows 7 mají jak plnou podporu nejnovějších her a technologií, ale také plnou podporu všech starších her, které na nich 100% rozchodím, k čemu tedy Windows 10? Velká škoda je jen to, že za rok a půl skončí podpora od Microsoftu i na tyto výborné Windows 7. Ale do té doby jsou pro mne "sedmičky" jasnou volbou a měly by být i pro Vás! (alespoň co se týče podpory starších her, tak určitě!).