Stara workstation vs. nove PC

Zdarec, koupil jsem starou 500W WKS Fujitsu postavenou na Xeon W3530@4x2.8GHz+8GB RAM 1333Mhz+160GB HDD+FX1800 s tim, ze procesor vymenim za X5677@4x3,5GHz (+1000,-) dokoupim 256GB SSD (+2500,-) a GTX570 (5200,-). Celkove by mne to prislo na cca 13000,- Zajimalo by mne co noveho se za tuto castku da postavit. Co se tady doporucuje, tak akorat neco postaveneho na G4560, kde se ale obavam o vykon pri vyuziti vice jader. Pak az i5 7400 coz uz vyjde o dost draz ikdyz to bude samozrejme o neco vykonnejsi. Neni ale neco mezi tim? Sestava bude slouzit pro amaterske upravy fotek v Lightroom6, Photoshop a obcasne hrani her typu GTA V, Battlefield 1, Mafia 3 a pod. Tak nez do toho zacnu vrazet chci se ujistit ze neni jine reseni. Predem dik.

Odpovědi na otázku

samozrejme jsem myslel RX570

"...Zdarec, koupil jsem starou 500W WKS Fujitsu postavenou na Xeon W3530..." Nač se VŮBEC ptáš?!

Pýta sa či za 13 baby by novší PC bol lepší. Ale otázka je či sa oplatí starší bez záruky, ktorý môže po krátkom čase skončiť (doska má asi 7r), alebo slabší, ale nový s 2r zárukou a možnosťou fungovať snáď ešte 8-9r s možnosťou tam dať aj i7-7700(K) a GTX 1080, prípadne v budúcnosti jej následníka vhodného k CPU

On už koupil starou značkovou pracovní stanici, po klasické firemní době "životnosti", kdy už na sebe "vydělala", ale zůstatková cena je 0,- Kč, nikoliv něco přes 4 000,- Kč. Podobně ostatní komponenty z frců, kterými to chce vylepšit. Jestli chce jásání nad jeho "chytrostí", se kterou převezl "blbce", co si pořizují nové komponenty, tak to já tedy nejásám. A to jeho "pomyšlení" jak na tom strašně "vydělal", to také nesdílím.Jedinou cenu má, možná, operační systém, pokud k té sestavě vůbec byl.

No ja ti nevim, kupovat ted low budget sestavu s levnou deskou a zdrojem a cekat, ze tam za 6 let budu cpat i7cku a GTX1080 :) To je stejne, jako tam ted cpat ten lepsi Xeon. Anebo premyslet nad GTX580, ktera byla tenkrat taky spicka :) gambler nejsem, uz mne to tolik nebere jen obcas neco zahraju a potrebuji hlavne zvysit vykon v tech photo aplikacich, kde uz memu notebooku trochu dochazi dech. Mimochodem jsem na nem ted bez zaseku rozbehal Battlefield 1, sice jen na low, ale za to FHD a to ma jen i5 2430m a GTX560M...stejne budu cekat na RX570 a je docela mozne, ze nakonec tu GK ani kupovat nebudu jestli nebudou prachy (budeme stavet dum tak bude kazda koruna dobra). Jinak bych neco takoveho neresil protoze jsem vloni zadal o sestavu skoro do 40K a kvuli financim to nevyslo.

Kto nemá 30k+ Kč, prečo by nemohol mať slušný zdroj, G4600 a GTX 1050 a po nejakom roku dať i7-7700 a bazarovú GTX 1080, alebo novú GTX 1260 (vychadzajme z toho, že bude ekvivalentom k GTX 1080)? Novšia GK zrejme nebude mať TDP ani 160W a CPU má 65W, to zvládne aj nie najdrahší zdroj

Nechápu tvoji otázku. Ano staré PC někdy vychází lépe, ale jsou staré, X5677 bude mít lepší výkon, než Pentium, a bude +- srovnatelný i s tou I5-7400 v aplikacích, které nevyuží AES a AVX podporu v i5. Ano, z nových CPU se dnes vyplatí Pentium G4560, či 4600 a pak až i5. Cca za měsíc by měly být nové Ryzeny R3, které by cenově a výkonově měly být mezi tím, takže budou mít podobný poměr cena/výkon jako Pentium.

Mno, je otázka, zda ten jeho vyhlédnutý Xeon X5677 bude podporovaný BIOSem té OEM desky, jak je na tom zdroj a vůbec ostatní komponenty, to je také otázka.Cena té prastaré sestavy (něco nad 4 tácy) je dána tím, že cena HW okamžitě klesne, když to sjede z pásu. I když méně u pracovních stanic, ale za 10 let je cena té pracovní stanice nulová.I Ryzen 5 1400 je výkonnější od stávajícího CPU při daleko menší spotřebě. A proti AMD Ryzenu 5 1600 je i Xeon X5677 méně výkonný. U Xeonů je pouze větší propustnost paměťového řadiče, ale to je vše.

Procesor je podporovany, overeno...

NE. První nejzákladnější podpora AVX je u Sandy Bridge, ale použitelné to je až s 22nm Ivy Bridge

Můžeš sem prosím dát datasheet? Internet mi ukáže jen W550.Je to workstation v plné palbě na čipsetu 5500/5520 s dvojicí LGA1366 nebo rádoby workstation na X58 bez podpory levných registrovaných ECC?X5677 se nevyplatí kupovat - je to čtyřjádro. Podporuje přetaktování? Pokud částečně ano (násobič), je možné tam pořídit jeden z odemčených Xeonů W3680 a W3690. Pokud náhodou umí zvedat BCLK, tak se vyplatí X5650 a X5660 (stačí zvýšit BCLK ze 133 MHz na 166 MHz). Jinak ti nezbývá, než se dívat po X5679, X5680, X5690 a dalších, modelů se stejnou cenou, jako nové procesory do LGA1151 a AM4.Prodělal jsi lobotomii, že chceš koupit GTX 570 za 5200 Kč? Ta karta má cenu 1000 Kč, pokud má na sobě nějakej megachladič, jako Accelero Extreme, tak 1500 Kč, protože ho můžeš osadit na novou grafiku.Kolik stálo pořízení?

kultus | 02. 07. 2017 10:23 | samozrejme jsem myslel RX570Honzo, čítať aj príspevky....

V momentě, kdo někdo zcela ignoruje diakritiku, tak se v tom ani prase nevyzná.Fakt nehodlám luštit hieroglyfy po každým fakanovi, co vysomroval pár korunek po rodičích a vydělal si na brigádě a teď si myslí, že je king a ostatní se z něj posadí na zadel!Radeony RX jsou do starších platform nesmysl, přesné důvody neznám, ale budou tam podávat horší výkon než podobně výkonné GeForce. Takže za mně bych tam dal GTX 1060 6 GB, klidně bych ji koupil měsíc dva po tom, co splaskne další x-conivá bublina a lidi je budou prodávat se zárukou minus pár měsíců.

No to ses teda prezentoval ty arogantni blbe! Vymlouvat se na diakritiku kdyz neumis precist ani zvlast prispevek? Je jasne kdo je po lobotomii. A kde jsem psal, ze jsem king ze ktereho se mam posadit na "zadel" ? ses uplne mimo a na tvoje reakce nejsem vubec zvedavy. Polozil jsem slusny dotaz tak se tady chovej taky slusne, jinak se pakuj si lecit mindraky do jineho vlakna...

Až si ten krám koupíš, nezapomeň poděkovat rodičům, že ti na něj půjčili.

Jedine prachy ktere jsem si kdy pujcil byly na barak, takze o tom tvem vysnenem fakanovi si nech zdat. Nesud druhe podle sebe kdyz je neznas kaspare...A jeste jednou, neuc se cist! V prvnim prispevku je jasne napsana zakladni konfigurace, takze tezko jde o dvouprocesorovou sestavu. Ta by totizto nestala 4,5 tisice...

Lidé z tebou budou jednat podle toho, jak se na internetu prezentuješ.Pokud jim znesnadníš čtení nečleněním do odstavců a přidáš tunu přiblblých smajlíků, tak se nediv, že tě ostatní budou mít za nevyzrálého pubescenta. Tímto z mé strany končím a pojďme se věnovat meritu věci.Můžeš už laskavě dát odkaz na přesný model? Protože Google vyhodí pouze tohle (tedy buď 500W zdroje nebo W550 na LGA2011 - je jedno, jestli napíši W500 nebo 500W): https://ctrlv.cz/sWAF

No tady urcite, protoze je to tady plne namistrovanych zamindrakovanych uspinenych "ajtaku-amateru" co si mysli, jak vsechno vedi kdyz sedi cely den v zasmradenem brlohu kam jim papani nosi maminka a nedelaji nic jineho nez se venuji jednomu "oboru" (bez smajliku)Poznamku k odstavcum rozhodne beru a taky se to da napsat jinak nez hned utocne. Tak schvalne kolik smajliku je v prvnim postu? Jen vymluvy jak si zachovat tvar.Informace davam podle potreby a protoze uz mam moznosti upgrade sestavy vc. moznych problemu celkem projite dal jsem pouze zakladni info aby se nemluvilo o necem co uz je mi jasne. Zrejme chyba v mem usudku protoze se stejne resi veci nemoc souvisejici s problematikou. Procesory pro socket 1366 vybiram uz asi dva nebo tri tydny a vsechno si snazim najit sam. Na dotaz v uvodu ale nemam uplne jasno...tak k veciJedna se o Celsius M470-2, jednoprocesorovou "pseudoWKS" jak to nekdo nazval s deskou D2778-Cxx. Podporuje vsechny W36xx a X56xx procesory takze jsem omezeny jen cenou a realnym vyuzitim jednotlivych konfiguraci. Lightroom 6 vyuzije smysluplne tak 5-6 jader, pak efektivita strme klesa. Nejvetsi skok ve vykonu je mezi 2-4 jadry. A protoze jsem fotograf amater ktereho to nezivy a ze sve tvorby neuvidim ani korunu, pracuji ted na dvoujadrovem sandybridge procesoru, napadlo mne ze si za par korun polepsim. Tyhle procesory nelimituji ani nejnovejsi hry takze pro tohle vsechno jsem zvolil X5677, t.j. vys taktovane ctyrjadro...

sakra "nezivi"

jinak ceny: X5677 $41, X5687 $56, X5670 $35 , X5680 $78 takze pomer cena-vykon je jasny

Nechápu proč to kupovat. Raději těch pár tisíc přidám na nové. 1) Nové Ryzeny jsou výrazně výkonnější.https://goo.gl/NtHXERAni levné G4560 se neztratí:https://goo.gl/Un45mV2) Kupovat GTX 570 za 5200 může jen šílenec. Zvláště když nová GTX 1050Ti, která je o 40% výkonnější začíná na ceně 4000Kč.http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-570-vs... Raději než oživovat vrak, tak to postavím nové v plné záruce. Možná to bude o nějaký tisíc dražší, ale pořád si myslím, že se to vyplatí více.

ad 1. musíš srovnávat srovnatelné:http://tinyurl.com/y8rqrrcwPokud umí deska měnit násobič, tak ho přetaktuje na 4 GHz.btw: tyhle workstationy měly ještě jedno omezení - měly jiný rámeček na patici a nešly tam dát standardní chladiče pro LGA1366 (nemusí být nutně tento případ, problém s tím mělo například Lenovo).PS: mohl klidně koupit repas s roční zárukou.

Vycházím z X5677, což je 4 jádro. Nicméně ono stejně záleží spíše na tom jak to vlastně vypadá. Staré WS bývají dost odkecané a považuji jejich koupi za rizikovou. Spešl věci (většinou už špatně k sehnání) atypické zdroje, white listy, atd.., atd..Než tohle řešit, tak raději koupím nové s plnou podporou a zaručenou funkčností, ale to je můj názor, což je možná dané tím, že kdykoli jsem měl v ruce nějakou starou WS, tak byl problém (tedy problém s nějakou úpravou).

Já vím, ale tu X5677 jsem mu rozmluvil, protože je to totální kravina a po vložení smysluplného CPU by to smysl mělo.Ale samozřejmě se shodnu, pokud pár let vlastním workstation, tak uvažovat o upgradu má smysl. Takhle starou workstationu kupovat a oživovat už smysl nemá. Pokud bych stavěl, tak alespoň LGA2011-1. Viz třeba:https://www.zive.cz/poradna/tip-set-2x-xeon-e...

K cemu 8 jader?

U LGA2011, bohužel, standard a politika Intelu. Xeon E5-2670 je poměrně levný (nutno brát revizi SR0KX), má poměrně přijatelné TDP. Prakticky všechna osmijádra mají vyšší frekvenci (i Turbo) než šesti a čtyřjádra. Tak trochu mimo jsou všechny modely s W pro pracovní stanice - ty si cenu drží.

Spis proc v tomhle vlaknu? Ja to nevyuziji ani nezaplatim. Prosel jsem kolik stoji WKS s novejsimi chipsetmi a paticami. Chtit do toho vrazit tolik, tak uz stavim sestavu na i5 a tohle vlakno ani neni...

Ano to beru, jedine co se fakt bojim je aby neodesla zakladovka, mozna jeste ten zdroj. Jinak pameti/procesory neni problem sehnat, SSD planuji stejne dokoupit a na grafarne nezalezi, ta se da nahradit prakticky cimkoliv novym ci bazarovym zalezi na preferencich a penezich ze :) WKS je z nasi firmy, neodprodavaji se poprve co vim jsou s nima dobre zkusenosti, ale riziko je tady vzdy.

ad 2) Omlouvám se. RX 570 samozřejmě cenu má, jen nevím kde jí seženete za tuto cenu. Začínají lézt už nad 6000. Čekat na dobrou cenu a dostupnost by jste klidně mohl i několik měsíců.

No v pohode, jsem se upsal, ta grafarna je spis option, nespecham na ni a samozrejme se zaridim podle trhu az to bude aktualni. 1060 3G je taky nesmysl, jednak cenou tak vykonem resp.malo VRAM. Zatim nezbyva nez pocitat s cenama co jsou. Potrebuji dat dokupy hlavne aplikacni vykon. Samozrejme by bylo nejlepsi tam prasknout X5680/X5690/W3690. Problem je, ze jejich ceny uz atakuji ceny novych i5 takze nonsense. Co se do tohoto socketu vyplati z hlediska cena/vykon, tak jedine X5670 nebo X5677. Po dlouhem dohledani informaci jsem zjistil, ze niz taktovane sestijadro zrejme nevyuziji, resp. vic se vyuzije vys taktovane ctyrjadro. Bavim se samozrejme o aplikacich pro ktere je tato sestava porizovana.

A už sem prosím uvedeš přesné označení toho workstationu? Je tam uchycení pro klasický chladič na LGA1366?Procesory se zásadně nevyplatí brát od překupníků nebo z bazarů v ČR - prostě je rovnou ber z Číny (tohle jsou ověření prodejci):- X5670 35 USD: http://tinyurl.com/ybornj2l- X5675 58 USD: http://tinyurl.com/y7oo7jmo- W3670 70 USD: http://tinyurl.com/yb3ye4eg- X5680 78 USD: http://tinyurl.com/ybkf4v86- W3680 86 USD (odemčený): http://tinyurl.com/y7jfnczyZ hlediska poměru cena výkon se do LGA1366 vyplatí X5650 (20 USD) a X5660 (25 USD), jenom musíš mít desku, která podporuje přetaktování a koupit unbuffered ECC pro Apple late 2013, které stojí obvykle 250 Kč za 4GB modul. Oživovat staré servery a workstationy na LGA1366 se vyplatí pouze tehdy, pokud mají serverový čipset a umí registrované ECC - 8GB modul koupíš za 350 Kč - vykompenzují ti cenu drahého procesoru.

Info viz vyse, uz to sem nebudu kopirovat ;)Odemcene jsou vsechny. Problem je, ze tyhle OEM stanice maji naopak zamcenou desku coz je logicke. Na userbenchmark.com je hafo sestav, kde jsou zminene procesory OC na 4GHz ale na odemcenych deskach coz neni muj pripad. Jinak by se nemelo smysl bavit o novem PC, kdyz bych mel sestijadro na 4GHz.

Nebudu to rozepisovat přes 10 postů:Nemůžeš srovnávat jen cenu (nebudu řešit +/- 1 USD).V sestavě, kde se nebude taktovat mi lépe vychází X5675 za 58 USD.6c/12t, 95 W, 3,07 GHz, Turbo 3,46 GHz (násobiče 2/2/2/2/3/3)Pro srovnání X5677 za 41 USD:4c/8t, 130 W, 3,47 GHz, Turbo 3,72 GHz (násobiče 1/1/2/2)Při plném využití všech jader mi prostě vychází šetijádro z hlediska výkonu jako efektivnější. Potom má ještě smysl se bavit o tom, zda se vyplatí nebo nevyplatí vypnout hyper-threading (tam je to jednoznačně ve prospěch šestijádra). Pokud je tam chladič se šesti/osmi heatpipama, tak bych TDP neřešil.Rozhodně odemčené rozhodně nejsou. Samozřejmě jde nějak hýbat násobičem v rámci Turba, ale to je tak všechno. Nijak efektivně nejde hýbat s QPI a děličkami pamětí, proto jsou plně odemčené nejvyšší modely W3680 a W3690 (a samozřejmě desktop jako i7-980X).Do toho pseudo-workstationu jde osadit Unbuffered ECC. Stačí projít eBay, posledně jsem bral 4GB moduly asi za 250 Kč. Jsou to DDR3-1866 PC3-14900. Lidi se jich zbavují Maců Pro late 2013, protože Apple tam má pouze 4 sloty.Ad grafika - Gulftown/Westmere má horší IPC než dnešní CPU a tady je srovnaní RX 480 vs. GTX 1060 (web někdo odkoupil je třeba hledat v archivu grafy z článku „GTX 1060 vs. RX 480 in 6 year old AMD and Intel Computers“): http://web.archive.org/web/20160812110645/http:/...

No myslim si, ze u low-budget PC se cena resit musi. Kdyz uz sestijadro tak urcite X5670 za $35, taky 2/2/2/2/3/3, rozdil jen 133MHz ale cenovy rozdil 60%!!! To mi moc rozumne neprijde a X5680 za $78 uz je palka. Takze X5670 vs.X5677, jine se nevyplati kupovat.Mluvis o vyuziti vsech jader, ale to je nejdrive musis vsechny vyuzit. Rekl bych ze i v Lightroomu vys taktovane ctyrjadro dozene sestijadro s nizsim taktem, ale to je jen teorie. Nikde jsem takove srovnani nenasel, pouze tohle:https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Adobe-Light... Vys taktovane ctyrjadro bude lepsi i ve hrach, ktere taky tech 6 jader (zatim) neumi naplno vyuzit a co jsem videl spoustu YB videi i mene vykonne Xeony nejsou pro hry s moderni GK brzdou. Navic v ostatnich aplikacich a systemu bude potreba spis vyssi single thread ikdyz jen o chlup bude lepsi 2x3,7Ghz u X5677. Efetivnejsi to bude s prihlednutim TDP, ale vykonove by se vyuzilo spis pri zpracovani videa nez pro me ucely. Je tam 8 medenych heatpipe. Ohledne toho OC, jak toho dosahli je celkem jedno, ale maly bump to zrovna neni:http://www.userbenchmark.com/UserRun/1248724http://www.userbenchmark.com/UserRun/4149280Pameti ted moc neresim, mozna pozdeji dokoupim 4GB RAM do triplechannelu (ted tam je 2x4GB). S pameti momentalne problem nemam.Co ziskam vypnutim HT? Uz jsem nekde cetl, ze to lidi delaji kvuli konzistentnejsim vysledkum, ale jak ten mechanizmus pak funguje realne jsem se zatim o to tak do hloubky nezajimal.Dik za link.

Tou cenou jsem myslel, jestli někde stojí 32,15 USD nebo 33,0 USD, že nehodlám řešit +/- 1 USD.Jen pro pořádek:- X5670 za 35 USD:6c/12t, 95 W, 2,93 GHz, Turbo 3,33 GHz (násobiče 2/2/2/2/3/3)- X5675 za 58 USD6c/12t, 95 W, 3,07 GHz, Turbo 3,46 GHz (násobiče 2/2/2/2/3/3)- X5677 za 41 USD:4c/8t, 130 W, 3,47 GHz, Turbo 3,72 GHz (násobiče 1/1/2/2)S lightroomem a hrami souhlasím, tam je lepší výše taktované čtyřjádro. On je to vlastně jeden z důvodů, proč ve hrách drtila Core i3 od Hasvellu nahoru všechna FX od AMD.Vypínání HTT mělo smysl prakticky ve všech starších profi aplikacích, protože Windows nějakým způsobem neumí správně dělit úlohy mezi jádra. Například u Zenu je potřeba pořád zakazovat CPU Core Parking. Výsledek je ten, že nedochází k optimálnímu vytížení všech jader a nenaskočí Turbo. Je to spíše takové filozofování a nejlepší si najít aplikaci, kde zakázání má smysl, dočasně si v ní odpracovat, co potřebuji a potom zase HTT povolit.Pokud jde o RAM, více paměti umožní delší historii úprav. 8 GB brzda vyloženě není, pokud nepracuješ s RAWem.

Jeste to zvazim, uvidim jak se bude chovat to ctyrjadro co tam je ted. Uz to by melo pomoct a pokud to nenaplni predstavy muzu to do mesice vratit takze je na testovani dost casu. Zkouset si muzu na SSDcku co mam ted v notebooku a pak koupit nove.Neco jsem o tom HT procetl a nekteri to pri hrani vypinaji i dnes. Nevim, u RAWu problem a pameti nemam, ale dalsi 4GB za par stovek pak budu stejne dokupovat kdyz jsou. Akorat v PS jsem jednou nebo dvakrat narazil na nedostatek, ale to byly jen takove hratky se superrozlisenim, normalne 8GB staci.

Proti stávajícímu Core i5-2430M to bude doslova raketa.V zásadě nejsi limitovaný ani výběrem SSD, protože tam v redukci do PCIe můžeš nacpat NVMe, to už ale závisí na tvé vlastní zručnosti http://www.win-raid.com/t2375f46-Guide-NVMe-boot-...

SSD ale určo ne bootovatelné, že? Už v Z68 jsou s tím dost problémy a mnohý to nerozchodí, až od Z77 výš to celkem spolehlivě funguje. A tohle je hw jestě několik generací před Z68 takže naděje na systémový NVMe SSD bych mu nedělal.

Myslim ze si spolehlive vystacim s beznym SSD, viz cena do 2500,- opakuji, jedna se o low-budget sestavu.

U Z68 zápasíš s počtem linek - osadíš grafiku a zbytek ti sežerou integrované periferie.

Pročti si ten návod pořádně. Samozřejmě, že s tímto nástrojem bude NVMe bootovatelné.

Tak to mam od vcerejska doma, ocistene, odpojena mechanika, nainstalovany Win7Pro. Bohuzel se to skomplikovalo s pameti, nakonec je konfigurace 2x2GB 1066Mhz (puvodni) + 1x4GB 1600MHz, vse unbuffered ECC. Takze musim kolegu co tomu prd rozumi a taky bral presvedcit, ze on tu 4GB nepotrebuje a ze to muze vymenit za ty me 2x2GB bez ztraty vykonu. Jemu to muze byt jedno ma to jen pro decka na skolni-kancl. praci. To zase bude reci kolem. Pak bych dokoupil dalsich 4GB do triplechannel. Pameti otestovane ve Win a jeste 3rd party programu-OK. Prekvapilo mne ze tam je aspon 150GB Velociraptor, taky v dobrem stavu na fotky bude k SSD stacit.

westmere už je dost staré. Sice má šest jader, ale efektivita v nových verzích programů bude proti dnešním bídná, nemá to ani základní AVX - je už dost znát že jde o cpu z roku 2010...

podívej, tohle bych bral jen když by tlačil akutní nedostatek peněz jako nouzovku na rok maximálně dva. Ona reálná životnost vyšťaveného pracovního stroje o moc víc nebude. A akorát se to stane žroutem peněz protože buď něco odejde nebo budeš chtít upgradovat. Ale když si to pak spočteš, tak to bude hodně ztrátový podnik. A mimochodem, ptát ses měl před koupí

A ty zase odpovidas po funusu :D tady uz ziva debata davno probehla.A mimochodem, do mesice to muzu vratit tak o co jde?

jo, jenže díky odpovědi někoho se to ocitlo první v pořadníku, datumu jsem si všiml až později

jinak bych doporučil vrátit to. U těchto starších strojů je vždy největší slabina základní deska. Mám podobnou zkušenost s HP strojem s C2Q - po roce a půl začla odcházet, tak jsem vykuchal paměti, grafiku a disk a zbytek vyhodil a pořídil Pentium G4560 s 8GB + 2GB GTX 670 a šlape dobře, starší hry jako je FC3 rozchodí na max. Ani to GTA V+1050Ti by nebyl problém, dnešní dualcore HT jsou jiná liga než ty první. A pokud nenarazíš na program co vážně potřebuje v každém vláknu přistupovat ke stejným výp. jednotkám tak je to v pohodě.