» Poradna » Mobily

Stará věž nemá výstup pro sabwoofer.

Prosím o radu, stará výkonná věž Sony má výstupy na přední, zadní bedny a na střed, mám aktivní subwoofer, ale jak ho připojit? Díky. Zdravím.

Odpovědi na otázku

Udělej si dělič ze tří odporů. Jeho vstup připojíš na výstup repro pravý/levý a jeho výstup na SW. Vyjde to cca na 20Kč...

BLBOST.Nemá ta věž nějaký aux výstup? Nebo prostě nějaký linkový výstup pro "rozšiřující použití", může být pojmenovaný i jinak.

To je ale pitomost. Pokud věž má linkový výstup, pak připojit bedny i subwoofer tam. Pokud nemá nebo subwoofer nemá pásmovou propust, je potřeba udělat výhybku (stačí pasivní) a tím rozdělit výstup na normální bedny a na to co se bude posílat do subwwoferu.Mimochodem, ta "výkonná" věž nemá "výkonné" repro které mají basové reproduktory?

Aktivní subwoofer určitě nepotřebuje speciální výstup.

Ať googlím, jak googlím, starou výkonnou věž Sony ne a ne najít. Když dáte typ zařízení, třeba někoho něco napadne. Nebo je někde vzadu schovanej nějakej cinch pro připojení SW.

Součástí věže jsou zřejmě i výkonné repro, takže subwoofer není potřeba.

Přesně tak, tohle šidítko jsem nikdy nepotřeboval.

Subwoofer mívá kromě spec. vstupu "SW" také běžné vstupy L, P (buď typu LineOut nebo repro).

já bych ten aktivní subwoofer nacpal normálně do linkového výstupu, pokud ho ta věž teda má.

Linkové výstupy mají konstantní úroveň nezávislou na nastavení hlasitosti - a o to tu jde, bez toho je takový výstup pro daný účel nepoužitelný...Oproti tomu speciální SW výstup má vždy úroveň závislou na nastavení hlasitosti. Pokud není k dispozici, a to na většině levných křápů nebývá, je nutno použít "nouzovku" - odebrat signál přes dělič z repro výstupů. Je to plně funkční, jednoduché a levné.

aktivní PC subwoofery jsou obvykle dělané tak, že se zapojí do PC line-out a hlasitost apod. se nastaví na subwooferu. Stejným způsobem tedy musí jít připojit i k věži.

No a ovládat hlasitost budeš kde? Při každé změně hlasitosti na věži ještě poletíš k SW a budeš ubírat/přidávat na něm? To je přece blázinec....

Až na to, že drasticky snížíš přeslech mezi kanály a tím zabiješ stereoefekt. Aby to fungovalo, musel bys vzít výstup pro repra, udělat pro každý kanál výhybku, která propustí jen nízké pásmo, za ní dát pro každý kanál oddělovací zesilovač, (stačí jeden dvojitý O. Z.) a teprve potom výstupy z obou O. Z. spojit. SW musí být v tomto přípdě aktivní.

Nevím co máš za zařízení, ale na PC je například subwoofer druhý kanál na jacku s centrálním reprákem.

Jedná se o věž Sony LBT-XB800AV

Podle návodu zrovna ten váš model výstup na subwoofer nemá.https://www.sony.co.uk/electronics/support/res/m... (u dalších 2 modelů pro které je návod společný je tam uveden)Ještě je možnost vytažení signálu z výstupu pro přední repro - kabely vedou do subu a ze subu teprve do repro (musí umožňovat subwoofer).

Subwoofer vznikl jako levnější 'náhražka' klasických beden. Ušetří se jeden reproduktor nízkokmitočtový. Využívá se fyzikálního zákona, že nízké kmitočty nejsou vyřazovány směrově.Takže -> pokud kvalitní reproduktorová soustava, odbočka na subwoofer z kvalitní věže je k ničemu.

překlep ..nejsou vyzařovány směrově..

Jenže někteří jedinci mají rádi, když jakákoli hudba pěkně a mohutně duní, ty ostatní zvuky už pro ně nejsou tak zajímavé.

Ale když má kvalítní dva bas-repráky, tak vzduch pumpují dvě ocelové membrány. A čím více mohutně duní, tím více hluchne a musí přejít na vyšší výkon.

Teď máte připojeny kolik a jakých reproduktorů? Chcete mít všech 5 co jsou na obrázku (2x přední, 2x zadní, 1x střed) ?Jaké vstupy má ten subwoofer (co je to za typ)?Nejde subwoofer připojit na výstup Center/střed (pokud nechcete mít zároveň zapojený ten starý středový)?

Věž má zapojeny všechny reprobedny, tj. 2 velké a 3 malé. Při malé hlasitosti prostě basy jsou slabé, při velké duní celý panelák. Sabwoofer je Sony SA-WM200. Středový bych oželel.

Nejraději bych jeden kabel do vstupu input.

Když máš kvalitní SB s dolní propustí, tak ho napíchni na levý nebo pravý přední a uděláno.

On by raději oželel ten středový.

Ale jo. Nemusí ho oželet. Stačí pájka, odporový dělič ze dvou rezistorů, jako na sluchátko. Elektro-znalý vytvoří za čtvrthodinku. Návodů na netu plno.