Stará sestava vs nová sestava.

Jsem jenom hráč na nic jineho PC nepouzivam. Potrebuji radu zda-li si pomuzu ,kdyz nahradim mou stavajici sestavu.Stavajici:Asus rampage 3 extreme s procesorem i7 950.Ram 16 GB DDR 3 1800MhzSSD 64 GB a 1 TB diskGK - Saphire RX 470 nitro+Nova sestava:ASUS ROG STRIX X370-F GAMING/MINING - AMD X370AMD Ryzen 7 2700X16GB RAM DDR 4 3200 MhzSSD 240GK Saphire RX 470 nitro+Zdroj 650 fortrona skrin ponecham. Sestava je z roku 2010. Hry jako PUBG a GTA5 bezi na 60 FPS GTA na full a PUBG na strednindetail.Pri zachovani stejne GK ma cenu menit sestavu ? Jde mi o procesor a pcie3.Jestli to bude mi zasadni vliv nebo ne. Pokud si dam vytizenost ramek behem hrani tak maximalne jsem na 8GB i se systemem. Co se tyka procesoru tak ten je v obou pripadech na 50 % vytizeni.Diky za rozumne odpovedi. Mel jsem vzdycky intel ale chctel bych to ted cele postavit na amd. Dobra volba vykon penize ? Na spotrebu nekoukam.

Odpovědi na otázku

i7 950 je dnes poměrně slabý procesor. Výkonem odpovídá asi tak Pentiu G4560. Tudíž změna za lepší procesor může mít vliv. Ale jen tam, kde vás současný procesor limituje. GTA V je celkem optimalizovné a je možné, že rozdíl bude malý, či žádný, protože mu 4 jádra stačí. Tedy u současných procesorů, váš je slabší, ale i tak to nemusí být tragedie. Je tedy možné, že se zvednou jen minima. Těžko říci. Pubg je prasečina všech prasečin, co se seká snad na každém HW a nějak si nejsem vědom toho, že by to nové updaty nějak lepšily. Je to naprosto nemožně optimalizované a absolutně si netroufám odhadovat, co to udělá.Jak už jsem psal, rozdíl bude poznat jen tam, kde to nedává procesor. Což by jste si měl ověřit vy. Třeba pomocí MSI Afterburner. Z nových her by to mohl být Assassin. Ten je na procesor dost náročný. Nicméně hlavní nositelem výkonu je vždy grafika. Tenhle vliv nového procesoru se špatně odhaduje.Co ale lze říci na 100% je to, že PCIe 3.0 nemá skoro žádný vliv na výkon oproti 2.0. To strach nemějte.Pokud chcete upgrade, tak klidně. Jak už jsem psal, tak i7 950 je už dosti slabé a fousaté. Kdyby to byl SandyBridge, tak jste pořád v klidu, ale tohle je bohužel generace před tím velkým výkonnostním skokem. Je tedy možné, že u současných titulů (či jen trochu starších) už bude váš procesor dýchavičný. U her ale nemá cenu kupovat 2700X. Hry stejně neumí pracovat s 16vlákny. Bohatě vám stačí R5 2600 (12vláken). I tak je rozdíl výkonu vůči současnému procesoru obrovský. https://bit.ly/2Cpep3tA za ušetřené peníze kupte i nový zdroj a skříň.Je to tedy čistě na vás, zda vám to ještě dostačuje, nebo ne.

Diky moc za cas i prispevek.

Pokud se chceš vyhnout problémům, nekupuj X370 + 2700X, ale X470. Desky s X370 sice 2700X také umí, ale až po upgrade BIOSu, jinak jsou jen pro řadu 1000. A bez kompatibilního CPU BIOS nepřehraješ.U grafiky bude záležet na konkrétní hře. Někde žádný rozdíl nebude, ale najdou se hry, kde bude mít změna CPU citelný vliv. Přeci jen u Ryzenu máš nejen vyšší celkový výkon, ale i výkon na jádro a ten je ve hrách znát často. https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i7-950-vs-A... Ale pokud je to PC jen na hry, tak bych se na 2700X vykašlal a koupil klidně levnější 2600. Ta jádra navíc totiž hry stejně moc používat nebudou.

Tak tak.. taky sem řešil jestli R5 nebo R7 a za dvojnásobek ceny (asi 4k vs 8k) ten nárůst u herních testů byl zanedbatelný (okolo 10 % ).

Díky moc - v minulosti jsem si naběhl s chipsetem VIA KT 400. Děkuji za poznatek z praxe. kouknu po chipsetu jiném.

ten chipset stal taky pekne za houno (taky jsem ho mel, stejne jako nforce2 a jine z te doby)Dnes uz je to uplne jina pohadka, neni treba mit obavy.

Jeste se Vas zeptam ....uz mam komponenty v kosi .... takze menim zd procesor a pameti. Jak je to s win 10. Ten mam nassd disku . Dokazu to prenest na novy disk ? Nebo budu muset koupit os. Byl jsem jeden z prvnich co tento system mel zadarmo v ramci njakeho testovani.

To záleží, zda tě zajímá legální cesta nebo ne. Pokud ano, tak se dá starý použít jen když ho máš jako krabicovku.Pokud tě to nezajímá, dá se W10 aktivovat všelijak. Nejpitomější možnost je nákup levné licence na aukru/ebay. Ta má stejnou váhu, jako když si to ukradneš sám, ale pro některé jedince to má dostatečný placebo efekt, že jim to za podporování podvodníků stojí.

Dejte sem raději odkaz na váš košík, nebo to alespoň vyfoťte a vložte sem fotku, přes nějakou službu. Třeba www.ctrlv.cz Pokud to není z obchodu, co umí dát odkaz na košík.Co se OS týče, tak tohle bude pravděpodobně velký zásah do HW, takže to asi licenci vykopne. Můžete ale nahrát Windows 10 znovu a vložit číslo z OS Windows 7 nebo 8 (podle toho, co jste tam měl). Mohlo by to projít, alespoň přes telefon. Když všechno selže, tak si nahrajete Windows 10 bez čísla a licenci si holt koupíte dodatečně.

Ano, pokud má doma nějaký nepoužívaný OEM štítek od W7/8, kde je ještě čitelný klíč, dá se to použít. Právně to bude velmi podobné tomu štítku z aukra, ale alespoň člověk nepodporuje podvodníky s čínskými padělky.

No, může být, pokud to vysloveně chcete. Osobně bych ale rozhodně přidal alternativní chladič. Třeba Fera 3 HE1224Na to, že v herním užití uděláte naprosto stejné divadlo i s procesorem R5 2600, který stojí polovinu, stejně tak s deskou za poloviční peníze, už jsme psali. Ušetříte tím dobrých 6tis, které mohou klidně jít jinam.