» Poradna » Programy

Stará hra, nepamatuji si název

Dobrý večer, jako kluk jsem hrával jednu hru, mohlo to být kolem roku 2000+-Byla to 2D hra z pravěku, měl jsem takovou šlapací létající věc, v kterém seděl pračlověk, a myslím si že úkolem bylo proletět 2D překážky, někde někoho sebrat a přistát.Nevzpomínáte si někdo na tuto hru? Rád bych si ji znovu zahrál.Děkuji, mějte se

Odpovědi na otázku

Nemáš na mysli něco ze série lemmings?

On bude spíš problém, na čem si to zahrát. Protože hra z roku +/-2000 celkem jistě nepuje nainstalovat do windows 10 ;)

UGH! by to mohla být. Ale hra vyšla už v roce 1992.

JOOOOOOO,Díky, je to UGH... :D No já nevěděl kdy to vyšlo, ale hrál jsem to kole roku 2000.Moc děkuju

Díky za tip, ale lemmings to bohužel není. No já mám ještě stolní pc kde jsou sedmičky, tak snad tam by se to spustilo :)

No W7 toho z takové historie moc nespustí. Zkusit to samozřejmě můžeš, ale moc bych s tím nepočítal.

Aha, to je stará DOSovská hra, takže na windows zapomeň, tam to nepojede ani omylem. Nicméně možnost existuje, použít emulátor DOSu. Ovšem to je systém s ovládáním příkazovou řádkou, takže pokud si nepamatuješ, jak s tím zacházet, budeš mít trošku problém ;)

Cože? DOSbox a žádný příkazový řádek není třeba. Popřípadě ještě emulátor Amigy, ale to je spíše pro dříve narozené co hráli kolem roku 1990.

DOSbox má nějaké grafické rozhraní?

Ja kdysi pouzival D-Fend Reloaded

To byla dosovská hra s názvem prehistorik, na win 10 spustit přes emulátor dosu dosbox.

Oprava byl to Ught!

Joo, je to ona, moc děkuju

https://classicreload.com/ugh.html ..přímo v prohlížeči. Nic není potřeba stahovat ani instalovat.