» Poradna » Ostatní

Stálý obraz místo zelného plátna

Zdravim,je možné místo zeleného použít stálý obraz? Nějaký program, do kterého bych vložil fotografii nějakého stálého pozadí a pak video, na kterém se něco děje před tím pozadím a on to pozadí pak odebral (popřípadně změnil na jednolitou barvu), aby se s tím dalo dále pracovat třeba v Sony Vegas?Děkuji.

Odpovědi na otázku

nevím jak ve Vegasu, ale myslím že v něčem od Adobe je nástroj "Difference mate"zkus se kouknout na tohle https://www.youtube.com/watch

mělo by to v pohodě jít - vyklíčováním té zelené ze záznamu pořízeného před plátnem by měla vzniknout průhlednost a tudíž by mělo být úplně jedno, zda do další vrstvy pod to dáš video nebo statický obraz. Vegas nemám ale divil bych se kdyby to tohle neumělo.

Ty jsi mě asi nepochopil, já mám pozadí, na kterém žádná zelená nena, ale je tam spousta jinejch věcí. Ale díky tomu co psal před tebou se mi povedlo najít jak na to, ve Vegasu to je "Difference Masking" https://www.youtube.com/watch

Nic ve zlém, ale on se ten váš dotaz moc pochopit nedal. A tudíž ani na něj rozumně odpovědět.