» Poradna » Mobily

Stále volají neznámá čísla.

Dobrý den mám problém i když nevím jestli patří přímo sem ale myslím že asi ano.Problém je v tom že mi volají stále neznámá čísla ze začátku jsem je bral a byla to klasika nějaký výzkumy a tak podobně.Ale teď mě volá třeba 5x za den 5 různých čísel...Už mě to celkem otravuje tak to beru minimálně klidně bych je blokoval okamžitě ale co když to bude něco důležitýho ?Nevíte někdo třeba jak zjistit třeba alespoň město odkud se volalo nebo tak něco ?Ještě dodávám že jsem svoje číslo nepsal nikam na internet nebo podobně.

Odpovědi na otázku

Stačí to číslo vyťukat do vyhledávacího řádku Google a vypadnou odkazy na známá otravná vedená u různých "kdomivolal".

To jsem ovšem zkoušel nenašlo to nic a že by mi pořád volal nějaký klasický volající já nevím no...

Profláklá čisla jako marketing, finanční služby, apod., která jsou už hlášená, to ukáže. A pak už stačí v mobilu přiřadit blokování.

Klasický volající by ti po pár pokusech poslal SMS, aby ses mu ozval kvůli tomu a tomu. Můžeš sem číslo dát, možná ho už někdo máme na blacklistu. Poslední dobou často obtěžuje i několikrát denně, o víkendech, i čísla dětí, hodně profláknutá 'chráněná dílna' 277 001 361.

Jo, ti jsou opravdu obzvláště otravní a drzí...

Já se obávám, že podnikatelský záměr toho projektu je zneužívat lidi s lehkou mentální retardací. Mám určité zábrany být na ně sprostý a tvůrce projektu na to spoléhá.

Volali mi z cisla, ktore som na Internete nezistil a to 8x.Na deviaty pokus som zdvihol a pani/slecny som sa spytal (prv nez sa vykecala), ci ju bavi zamestnanie, ktoreho ucelom je robit ludom zle.Viac sa neozvala, mozno dala vypoved

To je stejne jak kdyz chces sbalit holku. Kdyz sonduje tak te necha abys kolem ni poletoval jak motyl. Zkousi to. Volajici taky zkousela co ty na volani. Ty jsi nemel zajem tim o tebe ztratila zajem. Kdyz cokoliv kdokoliv nezkusi nepozna realitu.

Přesně tak, pošli do pr*ele někoho, kdo se představí jako chráněná dílna s.r.o, která pomáhá postiženým tím, že je zaměstnává. Ale už jsem se to naučil, protože to jsou vlastně ještě větší šmejdi, než ti normální nabízeči :)

Android mobil, Kontakty, volby v pravém horním rohu (tři tečky), Blokovaná čísla, Přidat číslo .

Kámoš měl podobný telefon jako nějaká taxislužba a dost nadával - lidi se překlepli a jemu to zvonilo Jinak slušným posláním daného "výzkumníka" do vhodných míst tolik času nestrávíš - stačí něco "Ne děkuji, nemám zájem, už nevolejte, nashledanou."

Normalne to zvedni a hned jim zacni aktivne neco nabizet - myslim ze uz ti pak zpet nezavolaji

No to je nápad alespoň

Nebrat odpalit je to prejde. Opakovacku 3x hlasim operator..

No to jsem taky chtěl ale že jo když to volá tolik jako jednou ten pak zas ten...

Osobně používám k velké spokojenosti aplikaci "Můžu to zvednout?"https://play.google.com/store/apps/detailshttps://play.google.com/store/apps/detailsSama pozná že volá nějaký obtěžující výzkum, nebo telemarketing a zavěsí, doporučuji...

Jo, ale po instalaci této aplikace mi začaly vyskakovat reklamy, což obtěžuje stejně nebo ještě více.

Tak to je zvláštní já používá tuhle aplikaci už roky a nevyskočila mi zatím žádná reklama. Jinak od té doby co jsem tu aplikaci nainstalovat a nastavil se mi už žádné otravné číslo nedovolalo

To fakt nikdo nepoužívá appku nevolejte.cz? Tím jsou nabízeči čehokoliv navždy odstavení. Pokud je zadá 5 lidí do databáze, tak ostatním se to blokuje automaticky. Od té doby vůbec neřeším žádné otravy a je svatý klid.

Souhlas. Na blacklistu mají snad 7k čísel, kdyby to měl člověk blokovat ručně, tak se zvencne.

A když nemáš mobil zrovna připojený k internetu?

Čísla z blacklistu se stáhnou do telefonu. A pak se občas databáze aktualizuje.

A ty reklamy, co začnou vyskakovat po nainstalování této aplikace, vás neobtěžují?

Reklamy? Ty jsou v appce, nic nevyskakuje. Reklamu uvidíte jednou, když aplikaci poprvé a naposledy otevřete.

Nainstaloval jsem tuhle appku, začal se sám od sebe otevírat prohlížeč s reklamami. Vyčistil jsem keš prohlížeče, reklamy přestaly, ale po první aktualizaci se zase objevily. Odinstaloval jsem aplikaci, vyčistil browser, týden klid. Nainstaloval jsem ji, okamžitě reklamy v prohlížeči. Odinstaloval jsem ji, vyčistil prohlížeč, od té doby 2 měsíce klid. Nevěřím, že by to byla náhoda.

Za ty roky žádná reklama. Akorát jednou za čas žádost o recenzi.

www.nevolejte.cz Nikdy jsem žádné reklamy neviděl, kontaktoval jsem tuto službu z počítače, kde mám reklamy totálně zablokované. Je to jednoduché, zadáte SVOJE VLASTNÍ tel. číslo, e-mail na potvrzení, ten následně odsouhlasíte a máte navždy svatý pokoj. Tato služba je tak kvalitní a účinná, že už ji vyšetřoval, nejspíš na podnět nasraných reklamářů, i ČTÚ, prý bránění byznysu.

„Tato služba je tak kvalitní a účinná, že už ji vyšetřoval, nejspíš na podnět nasraných reklamářů, i ČTÚ, prý bránění byznysu.“[Citation needed]

Dobrý den, co jste za společnost a odkud jste získali moje telefonní číslo?Dobrý den, čas jsou peníze, pokud mi pošlete na účet 10 000 Kč, budu se s vámi bavit.Dobrý den, můžete mi prosím předat nadřízeného?Dobrý den, v souladu s GDPR nesouhlasím s dalším zpracováním osobních údajů, v případě, že budete v obtěžování pokračovat, předám podnět ÚOOÚ.

Dobrý den? Půjčku? Jo, hodila by se, zrovna mi začal vyhrožovat exekutor.

nemáš o2? Nebo virtuála? Mám pocit, že po opuštění předraženého o2 k virtuálovi( číslo stejné!) dotěrných agentů s horkou vodou ubylo.

Já jsem si u Ouvej tů tů na zákaznické lince vyžádal totální zablokování veškerého telemarketingu, má to jeden háček; zákaz se po přihlášení do samoobsluhy automaticky zruší, takže je nutno jej následně okamžitě obnovit.

Stáhnout aplikaci na blokování čísel - blokovat všechny kromě čísel v tefonním seznamu - a máš klid.A nebo instalovat aplikaci, která blokuje telemarketing viz např.https://play.google.com/store/apps/detailshttps://play.google.com/store/apps/details

Onehdy se na mne obrátila spolužačka ze základky, že zkouší svolat setkání spolužáků po (hodně) letech, jestli mám kontakt na svého tehdy kamaráda. Dala mi číslo svého mobilu, kam se má ozvat. Já už jsem o něm nevěděl, ale věděl jsem o jeho bratrovi, tak jsem k nim zašel, manželce (toho bratra) jsem předal vzkaz s mobilním číslem spolužačky a poprosil jsem jí, ať ho švagrovi příležitostně předá.Včera jsem se s tou spolužačkou potkal, připomněla mi, abych nezapomněl na toho kamaráda, já jsem odvětil, že už jsem to zařizoval, jestli jí ještě nevolal, ona že prý neví, protože když jí volá neznámé číslo, tak to nebere.To není první takový případ - onehdy jsem volal bývalé kolegyni z práce. Kromě svých mobilů máme doma ještě jeden, po matce, s tarifem Twist, jako rezervní. Každý rok tam pošlu dvě stovky, aby se zachovala funkční simka a někam zavolám. Dřív jsem ten mobil používal k placení MHD, když jsem občas jel do Prahy, teď jako senior už mám tramvaje zadarmo, tak se mi v mobilu hromadí kapitál. Tak abych z těch prachů trochu ukecal, té kolegyni jsem zavolal z toho mobilu. Taky to nezvedla. A když jsem s ní pak mluvil ze svého mobilu (na mne tam kontakt má), taky prý neznámá čísla nebere.

No ta vaše spoluzacka... to je ale trubka

Posledních pár let si buduji databázi otravných čísel. Od té doby, co jsem s tím začal pozoruji zajímavý trend: ze začátku blokované číslo zkusí 2-3x zavolat, potom se odmlčí navždy a zkusí to nové číslo... A postupně počet těchto nových čísel pomalu klesal. Dnes už nepamatuji kdy mi někdo volal se super nabídkou nebo průzkumem - letos určitě ještě ne.Oni ani tihle "šmejdi" nejsou úplně blbí a pokud zjistí že je někdo automaticky blokuje, tak je ze své databáze oveček smaže. Proč by plýtvali časem (=penězi) na číslo které jim to stejně nezvedne?

Nevím, za co má mínus. V podstatě jsem se dobral téhož závěru, ale jinou metodou. Akorát vaše číslo se z databáze nemaže.Z mého pozorování bych odhadl, že nabízeči čehokoliv sdílí centrální databázi.Vycházím z toho, že jsme divné příbuzenstvo, která jede na tlačítkáčích. A ty jak známo nemají velkou paměť na blokovaná čísla (20 čísel).Obtěžování přichází v určitých vlnách. Když je to neúnosné, tak jde číslo do karantény v matlafonu s appkou nevolejte.cz. Pak stačí sledovat počet zablokovaných hovorů. Když je cca 14 dní klid, tak jde číslo zpět do tlačítkáče.Pak je necelý půlrok klid. V tom okamžiku, když v tlačítkáči zvednete hovor, tak do týdne se na nás sesypou znovu.Z toho bych řekl, že mají centrální databázi, kde si poznačí, že blokujete a neztrácí s vámi čas. Ale jak zjistí, že zvedáte, tak si poznačí, že zvedáte a už otravuje kde kdo.Ale abych pravdu řekl, tak v jejich databázi máme asi moc černých teček a poslední 3 roky je docela klid, oproti tomu jaké to bylo dřív.Jinak, v tlačítkáči, co se týká nabídky půjček, tak se jich ptám, kolik že to říkali, že by si ode mě potřebovali půjčit?Na výhodné nabídky odpovídám, že jsem nesvéprávný.No a když na mě mluví jakýmkoliv jazykem, tak ji nechám vykecat a pak jí odpovím "ja něpanimáju, gavarítě pa russky?" Akorát jednou mě sestřelila Ukrajinka, že jo. Ale jinak to funguje na záznam v databázi také výborně.

Oni mají na volání paušál, takže je jim úplně jedno, kolikrát zavolají, i když je pravda, že pokud dostanou držkovou bez talíře a padne hrozba GDPR, tak si vaše číslo z databáze raději vymažou.

Mě volali různé služby celkem často. Místo věčného položení telefonu bez rozloučení jsem se rozhodl ukončit jejich snažení mi vnutit akcie či jiné podobné produkty.Jednou jsem paní z Prahy odpoveděl, že mám tedy zájem investovat a když jsem jí řekl, že raději začneme na menší částce třeba kolem milionu, rozzářili se jí očička. Domluvil jsem si sní schůzku v Brně, kde měli také pobočku. Ačkoliv jsem z Plzně a nikdy jsem tam neměl zájem jet, vodil jsem paní za nos až do poslední minuty. Když už bylo hodinu po termínu schůzky a já ji pořád řikal, že nemohu nikde kolem jejich budovy zaparkovat, jsem se ji vysmál, že je blbá kráva a ať jde s akciema snapchatu někam. Od té doby už mi volá jen jedna společnost pro změnu z Brna ohledně akcií. Naposledy jsem nějakému hošanovi řekl, že jestli mi ještě jednou zavolá, najdu si jejich adresu a naseru jim před dveře. Následně na to, mi volal jeho šéf a ptal se mě, jestli to je pravda jestli jim naseru před dveře... no do Brna se mi nechce, ale už nevolají, tak nemám ani důvod.

Možná tě někdo s tím přede dveřmi předběhl.S tím milionem je to také dobré. To použiju, když mě lákají na investice do rozdílu cen komodit. Také z Brna. To bude nějaká pobočka Wallstreetu, či co.Jednou jsem na jednu moc vlezlou slečnu musel použít ten nejtěžší kalibr a zeptat se jí, jestli je opravdu tak hnusná, že by se nechytla ani na E55 a musí se živit otravováním lidí.Vůbec neuznávám, že se něčím musí živit a že za to nemůžou, že lidem volají. Když volají, tak za to můžou, že mi volají, ne??? Jim by se líbilo, když by je někdo doma otravoval na záchodě, ve vaně, v posteli, při obědě a další vhodně doplňte. Na hrubý pytel, hrubá záplata.

Ještě doplním. Podnikám a mám telefon všude na internetu... takže se ani nedivím, že se objevím v různých databázích.Ale když volají i lidem, kteří telefon nikdy na internet nedali. Tak to přece musí prodávat přímo operátor ne? Samozřejmě, že smlouvu o tarifu jsem nikdy nečetl, takže ani nevím, jestli si tam povolili, že můžou poskytovat telefonní číslo třetím stranám.

Já mám celý život předplacenku, takže operátora u sebe škrkám. Jenže párkrát se prořekli a ví komu to číslo patří, tj. jméno, adresa....takže bych řekl, že v tom jedou hlavně eshopy, banky, pojišťovny, prostřednictvím třetích osob, kde je automatický souhlas se zpracováním třetí stranou a pak to můžeš písemně odvolat.

Mam 3 operatory 3 simky dobijeci. Na jedno ktere pouzivam na ruzne a jine napr nakup po netu mi volaji cizi cisla. Pokud neni v seznamu shopu aj nema sanci. Zbyle dve mam na kontakty. Jen omylem se mi do nektereho dobyva taz osoba z niz vyleze treba tokajici pubertak co si splet cislo a oslovi me v pate sms Uz me nemilujes. A uvede sve jmeno a mail ktery dam do skype a zvykle se ukaze pachatel pak i na fejcbuku

Operátoři to neprodávají, ti šmejdi mají roboty, které postupně prozvání celé číselné řady a identifikují existující čísla. Typicky, někdy v sobotu večer mě krátce prozvoní neznámé číslo (sotva to cinkne, nehrozí stihnout to vzít) a mám jistotu, že v následujícím týdnu mě bude otravovat jeden nebo i více nabízečů. Taky podnikám a mám číslo na webu a volají mě hlavně nabízeči investování. Ty jsem se naučil likvidovat oznámením, že už mám peněz dost a víc ani nechci :)

Do SPAMlistu doporučuji zařadit nové číslo 226 225 072 - nejde se dovolat zpět, je u něj nastavené přesměrování na neznámé číslo.

www.nevolejte.cz

Dobrý den volala mi naka čísla třeba todle 407006840 nevím jestli to mám brát nebo ne?

Dobrý den nějaký den mi volalo cizí číslo a myslela jsem si že to je moje máma ale bylo to cizí číslo ?? tak jsem to zvedla a paní říká dobrý den nebo něco takového ?? tak jsem chtěla něco říct ale pak se nezačala mluvit já jsem se styděla ?? a pak ta paní říkala haló jste tam tak jsem to típla nebo ona

Dobrý den nebo ahoj nebo čau nějaký den volal telefon tak jsem to zvedla a to nebyla máma a ta byla nějaká to byla nějaká ženská ta paní říkala haló nebo něco ?? a já jsem nic neříkala ????