» Poradna » Windows (a jiné OS)

Stále se zvětšující W7

Ahoj, myslel jsem, že je to přežitek staré doby nebo minimálně špatná odladěnost původních Vista ale dneska ráno mě nemile překvapilo, kolik má složka s operačním systémem aktuální velikost.Pokud se nemýlím tak při čisté instalaci mají windows 7 64 méně než 10GB, užívám je sotva 3 měsíce s novou sestavou. Aktualizace provádím pravidelně pro systém a office 2010, obojí vlastním legální cestou. Dnes s údivem sleduji že systém má přes 19 GB. Je to normální nebo existuje možnost jak si ověřit co vlastně tolik místa zabírá?(nějaký správce zabrané kapacity nebo tak něco?)Díky

Odpovědi na otázku

ako sam pises, su to aktualizacie, dalej tam mas temp folder a pod... je tu uplne normalna velkost...

Ne po dokončení všeho je to právě kolem 19 - 21 GB, záloha do TIB pak zabírá asi 6,5 GB tedy ani ne 2 DVD:http://www.abload.de/img/snap5505unkan.png

Má složka Windows má 29 Gb po 4 letech.

To je naprosto optimální W7 se mi na různých mašinách podle SW pohyboval od 29 - 39 GB (náhoda s tou 29tkou) a tuto hranici nikdy nepřesáhl. Max. záloha tedy při 60% stlačení málokdy přesáhla 20 GB (5 disků DVD).

Moje W7 mají cca 29GB už více než rok (co pamatuji).Nafouklo se to a od té doby to není větší ani menší.Může se to částečně lišit kvůli objemu Obnovení systému, potože ten má defaultně zadaných 15% kapacity disku, takže může mít PC od PC velmi rozdílnou velikost.

Body jsem používal jen do doby, kdy mi mockrát selhaly. Pak jsem to omezil na 4% a zbytek řeší TIB / VHD.

Body obnovy jsou dobré akorát, když ihned přijdete na drobný nedostatek. Jinak totálně selhávají. Tedy nechávat maximálně poslední zálohu, zbytek odstranit.Nejlepší je mít externí zálohu například Ghost - em (už se neprodává, Symantec má něco jiného).Ale bobtnání mohou způsobovat i jiné programy, které si s oblibou vytváří zálohu v systémových složkách (zlozvyk, která zavedl MS). Od skenerů, upravovačů fotek ...

Tak každopádně díky, vidím, že se nic zvláštního neděje.Ještě se tedy zeptám, ty stínové kopie nebo záloha systému (body obnovy), kde najdu jejich přehled a případné odmázání s tím, že si nechám jen ten poslední a případně upravím přidělené místo?

Kde jsou uloženy je těžké říci, každý dodavatel SW si to vráží kdoví kam.Jinak si vyčisti i bufer pro dočasné soubory. SW Ccleaner ji dost dobrý. Během dne ti hodí i ze 3GB při brouzdání netem. Velikost buferu lze v prohlížečích nastavit. Jó dnes nestačí obrázky, reklama vráží "pohyblivé obrázky" a ty něco žerou.

několik GB místa můžeš získat odstraněním souborů po instalacích servicepacků - v cmd je to přílkazdism /online /cleanup-image /spsuperseded(viz. http://support.microsoft.com/kb/2795190)to samé by měl udělat i windowsácký disk cleanup wizard ale u mně zabralo až toto