» Poradna » Windows (a jiné OS)

Stále se vypisuje znak, i když je klávesnice odpojena. Vir?

Dobrý denSyn má počítač s OS Windows a poslední dva dny máme problém. Po otevření dokumentu v LibreOffice, nebo v adresním řádku prohlížeče, se mu neustále v řadě vypisuje znak „+“. V podstatě je to, jako by byla zaseklá klávesa „+“ a vždy když je možnost někam zapisovat, ihned se vypisuje.Klávesnici jsme ale vytáhli a dělá to pořád, takže mě napadlo, že je to nějaký virus.Máme aktuální verzi antivirového SW NOD32 a ten při kontrole nenašel žádný problém.Neporadí někdo, na co ještě kouknout, nebo nějak jinak ještě otestovat? Pokoušel jsem se hledat a někdo psal o kontrole pomocí Live CD. Mechaniku nemáme, ale předpokládám že by šla udělat nějaká Flash USB. Nebo nějak jinak?

Odpovědi na otázku

Tak staci premyslet. Co by virus ziskal tim, ze by psal +? To je 1. vec. Druha vec: kdyz uz antivirus, tak jedine Windows Defender.

Zkuste ve Správci zařízení klávesnici zakázat.

Jednoznačne, ako prvý krok: Správca zariadení - Klávesnica.Na test: zakázať.(Prípadne, potom Odinštalovať zariadenie - a reštart).

To asi nebude mít nic společného s klávesnici,ale zkusit adwcleaner,Dr.Web livedisk USB a tohle od Microsoftu je to bez instalace vždy 10 ti denní verze v češtině. https://docs.microsoft.com/en-us/windows/security/th...

V takomto prípade, nemá zmysel používať LiveLinux distr.Po pretestovaní systému, antimalware-ovými aplikáciami,po reinstale ovládača klávesnice... by to nemalo robiť.