Stále modrá smrt ve WinXP

Dobrý den,
již jsem tu psal dotaz na resetování MB Více na této diskuzi:
www.zive.cz ...
Neporadil si ani servis firmy Alfacomputer, až jsem to nakonec vyřešil novým beta Biosem verze F10
Kde restartování na začátku při testu pamětí přestalo, ale modrá smrt v průběhu činnosti zůstala. Projevuje se to při delším běhu Windows, když je i není spuštěný nějaký nenáročný program třeba Word 2003. PC běží pře celý den, třeba 10 - 12 hodin.

Parametry HW:
MB Gigabyte EP45-DS4 ( Bios f10 a nová driver)
Case Midi Coller Master Elite 332
Zdroj Corsair 650W Power Supply TX650
CPU Intel Core 2 Q9400 - 2.66 GHz 775pin 1333Mhz, 2x3M, BOX
DIMM DDR2 Corsair Dominator DHX 4GB (Kit2x2GB) 1066Mhz, CL5
HDD Samsung 1TB SATA, 32MB, HD103UJ
VGA ATI Sapphire HD4850 512MB DDR3 VaporX ( nové drivery)
DVD R/RW LG GH22NS40, SD, SATA
TV Tuner Genius Video Wonder Pro Tv do PCI slotu ( původní driver pro WinXP )
HP Color LaserJet CP1515n
HP Scan Jet 3770
2 x externí USB disk

Parametry SW:
Windows XP SP3, IE 8, AVG Free 9.0.725, Office 2003, Corel Draw GS X4, 3D Mark 06, PDF redirect v.2, TotalCommander, Fly 2000 TV, Team Viewer 5, Centrum řešení HP, DirectX 9, ACD See 5.0, Adobe Reader 9

Díky

Odpovědi na otázku

Po modré obrazovce a po restartu se objeví tento text:

Činnost systému byla obnovena po závažné chybě:
BCCode: 1000000a BCP1: 0000000C BCP2: 00000002 BCP3: 00000001 BCP4: 8050C00B OSVer: 5_1_2600 SP: 3_0 Product: 256_1

Tolik uvádějí "chytrá" místa: Proces nebo ovladač v režimu jádra se pokusil číst/zapisovat do paměti, ke které nemá oprávnění. Většinou se jedná o chybu v ovladači. Z výpisu modulů zjistíme viníka. Pokud se chyba projeví hned při startu vindows je potřeba ve startovním menu zvolit nouzový režim a posledně instalovaný ovladač odstranit. Samostatná kapitola je svázána se vznikem této chyby během instalace. Microsoft doporučuje vypnout v BIOSu před instalaci PnP, antivir, Shadow Memory (paměť překopirována z ROM zařízení do RAM, její čtení je pak mnohem rychlejší), vypnutí cache disku a dokonce i procesoru. Pokud ani to nepomůže pak se doporučuje před instalací vytáhnout všechny rozšiřující karty.

Pro nemohouci:
Nic ve zlém, ale nějak jsem to nepochopil. Co s tím tedy musím udělat?

Další modrá obrazovka - po asi 3 hodinách provozu

Po modré obrazovce a po restartu se objeví tento text:

Činnost systému byla obnovena po závažné chybě:
BCCode: c2 BCP1: 00000007 BCP2: 000000CD4 BCP3 00000000 BCP4: 88BFF9A8 OSVer: 5_1_2600 SP:3_0 Product: 256_1

Já bych tam v první řadě zkusil nějaký live OS. Třeba takový co je na Hirens. Pokud by to nedělalo, přeinstalace. Pokud ano, známé kolečko - paměti, MB, zdroj, karty, drive atd. Je to složité a error 7B patří k nejhorším. Dokonce to může být i boot vir.

Přeinstalace W XP je již třetí, nejdříve se mi projevoval i restart a i modrá obrazovka. Po přehrání Biousu a nové instalaci zůstává jen modrá obrazovka.
Mohl by to způsobovat ten starší Tv tuner, že by se s tím ten nový HW již nepopral?
Mám i instalačku W 7 HP, tak to zkusím s tímto systémem. Jen nevím, jak vyřešit driver pro tu TV kartu.

Jak máš nastaveny paměti v biosu (voltáž těchto pamětí je 2.4V a 5,5,5,15 ) máš to tak ručně nastaveno
Je to instalační CD originál, nebo upravované přes nLite?
Mám stejnou desku, ale procesor Core 2 Duo E8400 a jedu bez problému, paměti PATRIOT Viper 4GB DDR2-1066MHz .

Prosím Tě,
jaké máš přesně ty paměti?

Možno je to úplná blbosť, mal som ale podobný problém s BSOD. Už si bohužiaľ nepamätám presné kódy, ktoré mi pri modrej smrti vypisovalo. Dlho som nad tým bádal a nakoniec som to vyriešil jednoducho - prestal som používať AVG (teraz mám avast) a odvtedy žiadna modrá smrť

Nejlepší je na jiný disk zkusmo nainstalovat čistý OS... a pak to sledovat... pokud vše funguje je to něco s diskem a OS pokud ne je to jasně HW .... dokud se toto nevyzkouší tak závada se hledá hodně těžko ... toď můj názor ;)

No, p 45 si nerozumie, neviem z akého dovodu s 1066Mhz ramkami.Mal ich kámoš na p45- BSOD, teraz ich mám ja takisto na p 45 ds4.BSOD trochu ustalo po biose f 10b, ale problém nieje vyriešený, lebo raz to nespadne týždeň, a raz BSOD niekoľkokrát za deň.Na p45 ud3r to nerobí, pritom tie dosky sa líšia v minime.Testy na ramky sú urobené, BSOD je jak v xp tak viste i seven.

Takže výměna Ramek ? Jaké by jsi doporučoval? Je to koupené u Alfacomp, takže to můžu jít k nim opět reklamovat. Již po 3 a požadovat výměnu Ramek.
V 1 reklamaci mi vyměnily Ramky z DIMM DDR2 Kingston Hyper X 4GB ( kit 2x2) 1066Mhz box na ty současné.

Neviem či výmena ramiek, to nieje riešenie.Riešenie bude v biose a na to nemám náladu.Na tých doskách bezchybne bežia 800Mhz ramky:http://www.alfacomp.cz/php/product.php...
a s těma sú problémy:http://www.alfacomp.cz/php/product.php...
Lokomotíva tu už dávala rady, čo by pomohlo, tuším zvýšenie napatia na mostíku, ale na to fakt nemám teraz náladu.Niekde na poradni tu je o tom debata, keď chceš, tak si ju nájdi.

Mimochodom reklamovať, nemožeš, nemáš čo.Nekompatibilita hardwaru nieje ich chyba.

Myslím si, že můžu. Objednal a zaplatil jsem si montáž a zahoření PC, v 1 reklamaci mí vyměnili Ramky za současné a pokud jsou nekompatibilní, tak je to jejich chyba.

No keď máš zahorenie u nich, tak ich len vymeň za 800Mhz a je to.

Pokud máš doopravdy zkušenost s tím, že to tím vyřeším, tak na tom budu trvat. Ale potřebuji jim nějak odborně vysvětlit, že je to chyba. Oni mi předtím u druhé reklamace tvrdili, že se u nich modrá smrt neobjevila. Ale já ji mám doma tak 2x - 3x za den, Počítač je spuštěn od rána a někdy se to stane odpoledne a někdy až večer. A vím, že tam spouštěli memtest a ten je prý pohodě.
A jaký je rozdíl mezi těmi 800Mhz a 1066Mhz těmi mými pamětmi?

Vo frekvencii,časováni a voltáži.Ty rozdiel ani nepoznáš.Tak im povedz, že sa to tu preberalo na poradni a nie si sám s tým problémom.Na tých 800Mhz ram som fachal rok a pol bez Bluescreen a po výmene za 1066Mhz, to bola otázka hodiny.