» Poradna » Web a internet

Stahování

Dobrý denMám problém na C disku mám plno....a stahuju program do D disku. A program potřebuje další instalaci jenže ta instalace jde VŽDY do C. A další věcí je ta že když spustím instalaci tak ukazuje pouze jejich logo a lajnu stahování, ale ne umístěnía ptám se jak to můžu instalaci přesměrovat na D....Předem děkuju za odpovědi....

Odpovědi na otázku

Pokud váš tajný program nepodporuje změnu umístění instalace, tak nijak. Musíte instalovat windows na jiný(větší) disk. Jedině mě napadá, že byste celou složku program files přesměroval na jiný disk. Osobně bych se do toho ale nepouštěl, z toho by bylo víc problémů než užitku. Pokud je ale disk D jen jiný oddíl na stejném disku, tak ty oddíly spojte.

A bylo by dobré uvést jméno programu.

Dobře skusím...

Snad nikdy jsem neviděl program, který by neumožňoval změnu umístění instalace. Jenom to chce při instalaci pořádně číst nabídky a ne to jenom tupě odklikat...

Myslím, že např. při instalaci google chromu (základní cestou) se umístění nastavit nedá.

A ja si myslím, že sa dá. Len sa nevyberá prvá možnosť inštalácie (prednastavená), ale Custom a tam sa už určuje miesto uloženia a inštalácie. A na C:\ sa len vytvorí odkaz a v registroch sa zaznačí cesta k programu.

Dá se přemístit složka "Program Files" na D: a do původního umístění udělat symlink.Pak se bude instalovat stejně jako před tím, ale místo bude "ubývat" na D:--------------------------------------------------------------------------------------Postup:1. Přemístit složky C:\Program Files a C:\Program Files (x86) na D:\2. CMD jako správce:mklink /D "D:\Program Files" "C:\Program Files"ENTERmklink /D "D:\Program Files (x86)" "C:\Program Files (x86)"ENTERHotovo.

To jsem myslel, jenom jsem si za boha nemoh vzpomenout, jak se to dělá