» Poradna » Web a internet

Stahování z digitálního archivu v Opavě

AhojChtěl jsem si stáhnout z digitálního archivu v Opavě ( https://digi.archives.cz/da/index4Clear.jsp ) nějaké kroniky. Bohužel se to musí stahovat po jednom obrázku a navíc je u každého obrázku nutné vyplnit captchu.Nevíte jak to zjednodušit? Klidně budu stahovat po jednom obrázku, ale kdyby to šlo bez té captchy.Díky

Odpovědi na otázku

No, ta Captcha je tam právě proto, aby jim nemohl nikdo snadno stáhnout celý archiv

Tak nic. Budu datlovat dále.

Ve FAQ archívu k tomu píší:Otázka: Proč nelze stahovat více skenů najednou? Proč si nemohu stáhnout např. celou matriku?Odpověď: Současný stav aplikace a naše hardwarové prostředky tuto možnost prozatím neumožňují.

Nějak jsem se k žádnému dokumentu nedoklikal, ale pokud je tam obyč captcha, ta už je s AI prolomená. Zbytek by šel automatizovat třeba v Seleniu...

Asi preto , že archív je určený na študium a nie na ukladanie GB archívnch dokumentov u teba doma! Je určený pre všetkých ! Asi si nebol v v živote v archíve ? Aj tam ti prinesú po registrácii a na základe žiadanky iba určitú časť , resp pár listov. na študium ! Urobia digitálny archív len preto aby bol prístupnejší pre každého v republike , ale nezrušia archívne predpisy.