» Poradna » Mobily

Stahování velkých souborů přes mobil s androidem

Dobrý denMám dotaz ohledně stahování velkých souborů do mobilu - např. ze stránky www.ulozto.cz Stáhnul jsem film o velikosti 2GB do mobilu s androidem na pamětovou kartu a v pohodě funguje - problém nastane při stahování větších filmů třeba 6GB - stáhne se pouze 4GB a stahování se přeruší - přitom používám 32GB kartu Chtěl bych se zeptat kde může být problém - používám mobil od značky GSMART s androidem 5.1, RAM 1GB , vestavěná pamět 8GBKe stažení jsem vyzkoušel různé aplikace ale stejdným problémem

Odpovědi na otázku

Problém je v tom, že karta používá souborový systém FAT32, který má limit 4 GB na velikost souboru. Můžeš ji zkusit (v PC) přeformátovat na exFAT nebo NTFS (přijdeš o všechna data), ale s největší pravděpodobností nic z toho nebude ten mobil umět. Na stahování velkých dat je mnohem lepší mít třeba Raspberry Pi (a dá se ovládat i z mobilu).

Myslim si, ze ten mobil bude mit (asi) FAT32. No a tam je nejaky limit, co se tyce velikosti souboru.

Chyba je v souborovém systému na kartě FAT32, který podporuje max. 4GB soubory. Bohužel ten telefon nejspíš nebude umět pracovat se souborovým systémem exFAT ano NTFS. Můžeš zkusit EXT3/4, ale to zase nepodporují Windows :) Takže zapomeň na mobil a stahuj to v počítači.

Dobriden ja bi se chtel odvaz dozvedet proc mito nejde stahovat na ps 4