» Poradna » Web a internet

Stahování souborů na nestabilním internetu

Dobrý den,potřebuji pomoci z problémem, který se týká stahování. Pokaždé, když chci na intru něco stáhnout, po určité době mi rychlost stahování klesne na 0 b/s a už se nic neděje. Stahuji přes Google Chrome (v. 31). Není to chyba serveru ze kterého stahuji, dělají to všechny. Není to chyba OS, blbnulo mi to na Windows 8/8.1, blbne to i na Ubuntu 13.10. Není to chyba mého HW, dělá to i ostatním lidem. Potřebuji se zeptat na nějaký způsob stahování, který by při tom "výpadku" dokázal stahování pozastavit a při obnovení spojení zase pokračovat. Třeba nějaký download manager, nebo něco takového. Je to totiž docela nepříjemné jeden film stahovat na několikrát a to ani nemluvím a datových limitech, které není dobrá překročit.Máme zde na intru několik pater. Na každém patře je jeden wi-fi router, sloužící pravděpodobně jako AccesPoint do LAN. Teď jsou 2 hodiny ráno -> minimální zátěž. I přes to ping webové stránky neklesne pod 20ms. Ping routeru teď vypadá v pohodě, ale jinak je taky kolem 8 ms.Ping seznmu:--- seznam.cz ping statistics ---518 packets transmitted, 386 received, 25% packet loss, time 518106msrtt min/avg/max/mdev = 21.338/24.701/83.338/4.470 msPing roteru (10.0.0.138)--- 10.0.0.138 ping statistics ---158 packets transmitted, 126 received, 20% packet loss, time 157449msrtt min/avg/max/mdev = 1.328/4.941/30.490/3.764 msTakže kdokoliv napíše, budu vděčný... Děkuji

Odpovědi na otázku

"Ping roteru (10.0.0.138)--- 10.0.0.138 ping statistics ---158 packets transmitted, 126 received, 20% packet loss, time 157449ms"Tohle je tvůj problém. Vypadávají pakety po cestě k routeru, tudíž máš blbý signál wifi.Zkus změnit polohu NTB nebo antény anebo změnit normu, např. 802.11b.Ping 20 ms na venkovní web je v pořádku.

A samozřejmě používej download manager. Stahovat přes prohlížeč je mírně řečeno "nekomfortní". http://www.internetdownloadmanager.com/http://www.freedownloadmanager.org/http://wordrider.net/freerapid/

já bych řekl, že nejlepší je jdownloader2 http://jdownloader.org/download/offline

Tipl bych si na přetížený wifi AP/router. Kolik lidí je tam přípojeno a stahuje (jako ty)?Zajdi za adminem a pobav se s ním o tom. Taky třeba zjisti, jak mají udělanou síť, a jaké AP/routery používají. Nedivil bych se, kdyby tak jel nějaký levný SOHO za pětikilo a měli na něm pověšeno 50 zuřivě stahujících wifi klientů... Když je na jednom wifi kanále pověšeno mnoho klientů, kteří se navzájem neslyší, překřikují se a tím pádem se ztrácejí pakety. Pak je "překvapivě" třeba onen 25% packet loss. Prostě vyhrává ten, kdo je na routru silnější.Jinak standardní řešení je napsat stížnost/žádost o zlepšení adresovanou přímo řediteli školy/internátu a podepsanou (všemi) studenty a ještě lépe jejich rodiči. Ať škola/intr zjednají nápravu. Bude to stát peníze, takže to možná přeúčtuje i studentům, ale snad nechceš profi kvalitní služby zdrama, že...

Rozhodně by s tím něco měli dělat. Stahovat na intru jeden film na několikrát je fakt naprosto nepřijatelné...

nebo se s někým dohodni ať ti to péčko stáhne a hodí na externí disk

1. Otázka taky zní, jestli internátová sáť ma sloužit ke stahování filmů.2. NIKDO NIC nebude dělat jen tak sám od sebe. Pokud si nikdo nebude stěžovat, nikdo nehne ani prstem. A taky to bude stát peníze a úsilí - KDO to zaplatí a udělá?

Dodatek ad1. Pro admina nejjednodušší řešení, jak lépe zprůchodnit síť, je zakázat stahování třeba zablokováním některých domén (uloz.to apod). Takže to nebude nic stát, uděláno rychle a výsledek bude splněn...

Třesky plesky.Otázka zní, jestli má mít ping od klienta na router ztrátovost 20%.

Odpověď je přece jasná. Otázka ale zní PROČ je ztrátovost 20%? Slabý signál, nebo levný router nemá potřebný výkon a nestíhá odbavovat tolik wifi klientů a takový traffic? Kdejaký jouda má dnes na intru notebook, mobil a tablet a klidně je připojený všemi třemi najednou x počet studentů....Prvotní řešené je snadné a levné. Zakázat stahování administrativně (předpisem o používání ineternátní sítě) a zakázat domény, ze kterých se stahuje. A až studenti přejou na jiné domény ke stahování, tak zakázat i je. .Nebo existuje ještě levnější řešení - nedělat NIC. Komu se taková síť nelíbí, ať ji nepoužívá. Však si každý může pořídit vlastní mobilní internet...

torrent.!

Je to mozne. On maloktery levny wifi router realne snese nejakou p2p zatez..

Navíc v Provozním řádu školních a internátních sítí obvykle bývá "Služby sítí typu peer to peer a torrent sítí jsou centrálně zakázány."

Díky za odpovědi... V provozním řádu nic takového není. Za internet platíme 200 Kč za měsíc.Petice se už sepsala. Těm co poslali odkaz na download maneger děkuji.O ostatních, kdo mi psali o pornografii apod. si něco pomyslím. Jinak všem děkuji.

Za 200 Kč nemůžeš čekat nějakou hitparádu. Být adminem, tak nasadím přihlašování na proxinu + FUP - a je po stahování. .Méně stahování a čučení na filmy - víc času na učení...

Ty být adminem, tak budeš dělat, co já ti jako šéf stanovím a já tě budu honit, tak dlouho, až z těch 50 nespokojených platících zákazníků bude 50 spokojených platících zákazníků.

No hlavne jestli jste pochopil, ze musite vyresit tu ztratovost mezi PC a routerem.Download manazer odstrani jen nektere priznaky, nikoli potize. Nespolehlive pripojeni se stejne projevi.Kecy o provoznim radu, povaze dat atd. ignorujte. On vzdycky bude nekdo "moc chytry". ;o)

Ahoj,jen tak pro zajímavost jsem se rozhodl poslat výsledky ping na www.seznam.cz jak u nás internet vypadá normálně... rychlost stahování je asi 10-40 Kb/s... takže tady to je:--- seznam.cz ping statistics ---263 packets transmitted, 238 received, 9% packet loss, time 389938msrtt min/avg/max/mdev = 22.101/345.125/5916.904/667.883 ms, pipe 6