» Poradna » Windows (a jiné OS)

Stahování ovladačů ručně nebo programem ?

Ahoj, jak řešíte stahování ovladačů u čisté instalace windows10, nebo při aktualizacích ? Děláte vše ručně, nebo použijete nějaký program ?Hodně se mi líbí https://sdi-tool.org/ open source program na stahování ovladačů. Několikrát jsem ho už použil a vypadá to docela slibně. Používáte někdo něco podobného, nebo raději ručně ?

Odpovědi na otázku

Ovladače se stahují ZÁSADNĚ ze stránek výrobce, maximálně se použije nějaká utilita daného výrobce, ale jednoznačně NE přes nějaké pochybné programy.

Výrobce HW pochopitelně.

Zbytečnost.Další klon boost driveru a jemu podobných.Já nainstaluju ovladače ze stránek notebooku případně základní desky a mám klid.

Win10 si ovladače stáhnou samy. Co se samo nevyřeší ani po KOMPLETNÍM updatu Win10 (tedy několik restartů a nekolikrát ručně zapnout Windows Update), tak samozřejmě najít postahovat ručně z webu výrobce. Všechny ostatní postupy který se ti zdají jednodušší jsou nesmysl a problém to často stejně 100% neřeší.

V praci pouzivam toto Dell Command Update Application.

Neřeším, nepoužívám. OS se o vše postará sám.

Co se všech těhle "úžasných"centrálních správců a aktualizátorů ovladačů pro Windows týče, tak znalí to zásadně nedoporučují používat a i tady byla vlákna o tom, jak to někomu rozdrbalo systém.

tak hlavně je to naprosto zbytečný - dneska si Windows opravdu 95% věcí nainstalujou samy a na zbytek je opravdu nesmysl shánět a instalovat nějakej program navíc kterej mi jednou po instalaci PC možná stáhne správnej ovladač, když ten se dá za pár minut najít na webu výrobce.Navíc programy na zjištění / stahovaní ovladačů jsou placený a pokud nejsou tak na 100% mají nějakej přibalenej SW kterej tam bude láta strašit a zpomalovat PC.

Bola, je a bude zásada: ovládače sa sťahujú, aktualizujú u toho, kto ich tvorí na konkrétny komponent.U PC (pri int. grafike, zvukovke) - výrobca dosky, pri dedikovaných - výrobca komponentu!U NB jedine u výrobcu NB, pretože ten preberá jadro a upravuje a pridáva funkcie presne podľa nainštalovaných komponentov.Ďalšia zásada je (najmä pri Win10): zakázať aktualizácie ovládačov! Prečo? Lebo pri aktualizáciách OS M$ "prehľadáva" celý OS a skúša (často s úspechom) preinštalovať originálne ovládače svojimi generickými, ktoré často s komponentom nespolupracujú (zvukovky sú nemé, grafiky sú slepé, iné všetko zhodia do BSOD), alebo pracujú len v základe (napr. miesto fullHD, QHD nenastavíš viac ako 1366x768).A posledná zásada: POKIAĽ TO FUNGUJE - NEHRAB SA V TOM!