» Poradna » Windows (a jiné OS)

Stahování obrázků

Dobrý denVčera jsem odstranil aplikaci OneDrive, uložiště bylo plné, a nechtěl jsem tuto aplikaci. Tak jsem jí odinstaloval, a pak jsem stahoval nějaké fotky z interentu,když jsem se podíval na plochu, tak kromě obrázku, se stáhl i soubor TMP. A to se děje vždy, když stahuji obrázky. Nevím zda na to mělo vliv odstranění aplikace OneDrive, ale je to velmi otravné. Když soubor chci odstranit i z obrázkem, nejde to, musím odstranit fotku, a pak jde odstranit i soubor TMP. Popřípadě musím obnovit plochu F5, a je vše v pořádku. Budu moc rád za pomoc, předem raději napíšu, že nejsem IT profík, tak se omlouvám zda to bude nějaká triviální věc. Děkuji

Odpovědi na otázku

Netuším, co přesně řešíš. Ale při stahování se to někdy ukládá jako .tmp a až po úplném stažení se to přejmenuje.

Škoda že sem nejde vložit fotka, abych ukázal o co jde. Ale je to jednoduché, Stáhnu nějaký obrázek, a kromě něj se stáhne i ten soubor TMP, tedy jako by se obrázek stáhl 2 krát, normální a druhý TMP. Dám sem příklad, stáhl jsem obrázek, a pod tím je název souboru TMP. Toronto's_CN_Tower JPG24313a8f-f2de-4bf1-ada2-cb7e44e6f414 A tento soubor se stáhl společně z obrázek, to je ten TMP.

To je přesně to, o čem píšu. Obvykle se to po úplném stažení a přejmenování smaže. Nestahuj na plochu, zkus to stahovat do běžného adresáře (Stažené soubory nebo nějaký vlastní).

Zkusil jsem to, ale na plochu se stejně stáhl soubor TMP. Zkusil jsem zpět nainstalovat i OneDrive, ale nepomohlo to. Nechci stahovat do složek, ale na plochu. Nevím co s tím Jinak když stáhnu soubor na plochu, a chci pak obrázek odstranit, musím nejdříve dát F5 a pak mohu přetáhnout obrázek do koše.

Prohlížeč stahuje soubor s obrázkem tak, že vytvoří prásdný soubor se psrávným jménem, možná proto, aby se nemohlo stát, že než ho stáhne někdo mu to jméno souboru obsadí. Pak stahuje do souboru TMP a až je hotový TMP smaže a obsah přesune do souboru se správným jménem. Soubor TMP nejde smazat proto, že je toho času otevřený pro zápis a pak nejde smazat proto, že už neexistuje. To jen explorer, který zobrazuje plochu (neplést s internet explorerem) si to prostě nerefreshne a soubor je tam stále vidět. Především bych chtěl říct že stahovat věci na plochu obvykle znamená že je na ploše pak pěkná žumpa. Takže je lepší používat nějakou jinou složku. tím by se částečně vyřešilo i to zobrazování TMP souborů, které v průzkumníkovi, nebo jekémkoli souborovém manažeru fungovává líp než zrovna plocha.

Zkoušel jsem i to, že jsem stahoval třeba do složky obrázky. Obrázek se tam stáhl, ale na ploše se stejně vytvořil TMP soubor. Ale včera jsem si poradil sám, zkusil jsem uvést PC do stavu před cca měsícem, a sice se soubor vytvoří, ale jen u prvně stahované fotky na plochu, nebo kamkoliv jinam. Moc nechápu proč to teď tak je, ale vzhledem k tomu že se mi to nepodařilo vyřešit jinak, tak toto řešení je zatím nejlepší.

urob si noveho uzivatela vo windows. Vyskusaj, ci sa to chova rovnako aj tam. Ak nie, a zaroven nemas previazane konto s dalsimi zariadeniami, tak si skopni dokumenty/atd. a toho stareho uzivatela nepouzivaj/zmaz

Skúste obnoviť nastavenia explorera, tým, že je na OneDrive naviazaného veľa softvéru, tak pri odinštalácii to zanechalo nejaké odkazy.

Já ale používám Operu, jako prohlížeč, ale můžu zkusit i co píšeš, třeba to pomůže. Zkusím to, a napíšu, zatím moc děkuji za radu.

Nepomohlo to, stále stejný stav. Co kdybych ho úplně odstranil?

a nemas nahodou zapnute zobrazovanie skrytych suborov?

A to prosím zjistím kde, zda mám nebo nemám zobrazování skrytých souborů? Jinak moc děkuji za rady, to jak jsem to včera vyřešil, mi teď vyhovuje. Ale kdyby se to vrátilo do normálu, byl bych rád.

ked kliknes na "zobrazit" tak tam rovno hned vpravo mas "skryte polozky"

Jako na ploše?

Google: zobrazování skrytých souborů windows

jako v prieskumnikovi

Tam je to v pořádku.

Jasne ze ma. Takze vidi to, co vidiet nema, pri obrazkoch .tmp pri torrentoch .part a ine, ktore si alokuju miesto na cely subor aj ked fyzicky este v pocitaci nie je. BFU si nema co zapinat zobrazovanie skrytych a systemovych suborov. Potom nastava panika ako v tomto pripade. Takze, nech si povypina zobrazenie toho co vidiet nema a bude klud. A este ma napada zapnuta automaticka optimalizacia obrazkovych katalogov, alebo databaz, vtedy sa na ploche zobrazuje viac .tmp suborov. Toto treba povypinat v grafickom programe ktory pouziva na zobtazovanie a spravu obrazkov.

A co mám tedy přesně dělat? A prosím vysvětlit to lidsky, nejsem IT... Třeba jak konkrétně zjistím zda mám zapnuté skryté soubory? Díky

Tak toto ti tu vypisovat nebudem. Dohladaj si to sam, alebo nech ti to niekto skusenejsi v praci ukaze, predvedie. Na to ja nemam ani cas, ani trpezlivost.

Tak proč se do toho sereš, když na to nemáš čas..