» Poradna » Programy

Stahnuti viru pri serfovani

Mam drobny problemy s virama.Vzdy kdyz jsem pripojen k netu nacpe se do myho komplu sada viru.Jmena: Brasil.exe - I-worm/Opas.F, Alevir.exe - I-Worm/Opas.A, Marco!.scr - Win32/Dupator. Avg stit je odhali, ale to je tak asi vsechno.Smazu je, ale priste jsou tam zase.Mel jsem podezreni na Winproxy, coz je programek ktery spoustim pri serfovani, ale asi je to blbost aby mi neco "stahnul".Samotnej je totiz cistej.Nevite nekdo jak se mi to muze nacpat do komplu a jak tomu predejit?

Odpovědi na otázku

Tento virus aj po vymazani AVGckom si nechava odkaz vo windowse a po pripojeni do internetu si stiahne zase svoje subori na disk. Jedno riesenie je antivir presne na to...antiOpas sa to asi vola. Nedavno to bolo aj na cd computeru(medzi inymi). Druhe riesenie je zakazat (plne) zdielanie disku.

Jen doplním, že pro w98 existuje patch od MS, který je třeba nejdříve aplikovat a pak se musí zrušit sdílení celého disku (lze sdílet jednotlivé adresáře). Samozřejmě je třeba nejdříve napadené PC vyčistit.