» Poradna » Mobily

Stabilizace obrazu – telefon

ahoj, chci se zeptat, existuje nějaké udělátko, který by mi stabilizovalo obraz u telefonu?? Vždycky mám obraz roztřesený, když třeba jdu a natáčím. Nevíte o něčem??

Odpovědi na otázku

Tak logicky, musel bys stabilizovat celý telefon, takže nějaký speciální držák. Ovšem počítej s tím, že takový držák bude dražší, než telefon se stabilizací :)

Můžeš mi sem pls hodit nějaký ten držák, ani nevím pod čím to mám hledat..

Co je to za mobil ?

To bych řekl, že je celkem jedno ;)

Jedno to rozhodně není.Hodně záleží na optice jak kvalitní ji má daný mobilní telefon.Já např.u Lenova s 16Mpx prostě nenatočím kvalitní video a u Xiaomi Redmi s 13Mpx natočím kvalitní neroztřesené video.Můžeš koupit mobil s X Mpx. ale vždy bude záležet na optice jak kvalitní je ale to se dozvíš až po koupi mobilu.Roztřesené video=nekvalitní optika v přístroji....

Co to je proboha za bláboly? Láďo, nezlob se, ale to je nesmysl. Kvalita optiky nemá sebemenší vliv na roztřesenost záběrů. Ta vzniká tim, že neudržíš mobil stabilně. Můžeš mít přístroj s mizernou optikou, ale dobrou stabilizací = hnusný, ale neroztřesený obraz nebo naopak špičkovou optiku, která ti dá super kvalitu obrazu, ale když tam nebude dobrá stabilizace, tak to bude roztřesené jako prase.

u telefonu bych osobně čekal, že některý výrobce prostě neřeší stabilizaci na úrovni firmware kamery (nebo se to řeší až v Androidu?), kdy se využívá třeba těch 12 Megapixelů na elektronickou stabilizaci a leze z toho full HD video.Mám dojem, že mnohé kompakty to dělají taky.Optickou stabilizaci (tj. "mechanickou" stabilizaci optiky nebo čipu) bych u telefonů nečekal.PS: je otázka, zda něčím jako Xiaomi Yi by nenatočil video mnohem lepší, protože ta kamerka je na tohle konstruovaná.

Mnoho telefonů má optickou stabilizaci, ale nemá to absolutně nic společného s kvalitou optiky jako je u původního příspěvku.

přímo určitě ne. Na druhou stranu je fakt, že pokud výrobce o*ebe optiku, tak se ke stabilizaci zachová nejspíš podobně

Může být, některé telefony asi softwarovou stabilizaci.

Můžete mi to prosím ještě dále rozvést? Jak "kvalitní optika" ovlivní roztřesené video? Chtěl bych nejěké technické info jak něco takového má fungovat. Pokud mám na DSLR objektiv za 15k bez stabilizace obrazu a video je roztřesené tak to znamená, že "nekvalitní optika"? To bych to měl asi reklamovat ne?

Máš tam tazately hodit nějakej držák na jeho neznámý mobil

Nechce se mi to za něj hledat. Ale jak jsem psal, není to nic levného, minimálně tak od 5000 výše. To bych si raději koupil za ty prachy kompletní kameru i se stabilizací :D

Já můžu skákat třeba na trampolíně a točit video s Xiaomi Redmi Note 4 a video roztřesené nebude.Točím za chůze a video roztřesené není.....

A co to má společného s kvalitou optiky? Jak kvalitní optika může ovlivnit stabilitu obrazu? ;)

To je ale dotaz na výrobce a né na mě.Já do mobilů fotoaparáty neinstaluju...

Výrobce by se ti akorát vysmál. Kvalita optiky má naprosto nulový vliv na roztřesenost záběrů. Tu může oivnit pouze stabilizace obrazu, ale ta zase nema s kvalitou optiky nic společného.

například:https://www.czc.cz/feiyu-tech-spg-pro-smartp... říká se tomu gimbal.

jj dík, kouknu na něj. Jinak hezký vánoce všem :)