» Poradna » O Živě.cz

SSD

Dobrý den chci se zeptat mám adaptér do PCI-E express a v něm M2 SSD disk a na něm Windows 10 ale BIOS ho nevidí a ve Windows ano a když se podívám na desku v BIOSu tak na slotů PCI express mi to píše neznámý dodavatel nevíte co s tím předem dekuji

Odpovědi na otázku

Napiš jakou máš desku. Pokud nepodporuje M2 NVME, tak s tím už nic neuděláš. Jedině nová deska s podporou + CPU.

Msi Z87 xpower

Nemá M2 slot. Nemá podporu NVME v BIOSu.

NVMe disky fungují až s novějším čipsetem Z97. Tedy on je úplně stejný, jen je Intel vydal znovu s jiným názvem. NVMe byla jedna z věcí, co ty novější desky uměly navíc. Také mám doma jedno PC s Z87 a jen SATA SSD.

Bios máš aktuální?V čem je problém? Nejde na něj nainstalovat Windows? Kup si nějaký SATA SSD, stačí nějaký 256GB, nebo i nějaký šuplíkový 120GB, na něj nainstaluj Windows a na nový NVMe můžeš instalovat programy, ukládat data atd.

Pokud to mermomocí chceš "rozchodit", existuje řešení s boot přes flešku (či SATA disk).