SSD

Dobrý den.Předem říkám že nejsem žádný znalec..Potřebují poradit zda SSD ADATA XPG GAMMIX S11 Pro, M.2 - 1TB lze použít na základní desku MSI MPG Z390 GAMING PLUS - Intel Z390...A kam dobře zapojit. Děkují vám a přejí hezký zbytek víkendu..

Odpovědi na otázku

A pokud možno jaký ssd by bylo lepsi pouzit.. cena není dulezita.. ADATA XPG GAMMIX S11 Pro, M.2 - 1TB Samsung SSD 970 EVO, M.2 - 1TB

Co tenhle když cena není důležitá https://www.czc.cz/samsung-ssd-970-evo-plus-...

Porovnával jsem to. Nakonec jsem objednal tu adatu. Těžko říct jaký by byl ok. To Evo a adata jsou plus mínus na stejno.

Není to těžko říct. Zatímco EVO je kvalitní, zcela bezproblémový SSD, s S11 jsou dost problémy, zejména brutálně se zpomalující zápis. Pokud už jsi ji objednal, doporučuji objednávku zrušit.

Těžko říct jsem myslel tak že nevím jaký vzít. Zde mi je doporučeno Evo.. někde jinde zase ta S11. Koupím asi obě nebo nevím.

Čemu nerozumíš na tom, že s S11 je problém. Pokud chceš riskovat, tvoje věc Pak sem ale nechoď brečet.

Proč brečet. Normálně se ptám protože tomu nerozumím. Jen říkám kde co píšou. Ne že mluvíš blbosti. Vezmu Samsung.

A-Data cpe do svých úložišť ty paměti, které se zrovna najdou. Nedá se vůbec spolehnout na žádná čísla z recenzí, každá série může být jiná.

Pokud cena není problém pak https://www.intel.com/content/www/us/en/product... nebo i jiné značky které vyrábí průmyslová SSD. Pokud chcete mít vysokou spolehlivost dat, musí mít disk dostatečné kondenzátory aby v případě výpadku energie dokázal bez problémů zapsat všechy operace v cache.Nějaké spotřebitelské disky jsou proti těm industriálním ořezávátka.Osobně se u SSD řídím následujícími kroky, priorita dle pořadí:5+ let zárukapoměr cena/kapacitaAcronis zdarmarychlostvzhled

Já bych použil ten Samsung SSD 970 EVO, M.2 - 1TB.Jinak jsem píšu z počítače, který má klasický HDD 5400 rpm. Kromě toho, že počítač nabíhá několik minut, tak to stačí.Ten Samsung považuji jako kompromis mezi výdrží a rychlostí. WD sice vydrží, ale zase je pomalý a Kingston je rychlý a skoro nic nevydrží.

Dokonce píšou že v praxi to nebude ani poznat že nějaký dobrý SSD je. Disk mám slabí. 240 gb. Tam dám Battlefield V WoW pár filmů a je plno. Proto chci něco lepšího.

tak potom nerob blbosti a z tych 2 zober urcite samsung

Už podle nicku nebude žádný myslitel, několikrát mu to psali a furt spekuluje.

Musíš přijď na něco lepšího. Soudit někoho podle nicku je pro děti.. Buď jsi velký kluk za monitorem co má ramena nebo jsi totálně mimo.. Takže.. pokud nemáš co nabídnout k dané otázce nebo si to ty nemůžeš dovolit obětovat pár tisíc.. nemusíš se povyšovat nad něčím Nickem to ti nepomůže. PS.. polib mi prdel. Ani číst neumíš.

No, ty zase psát ..."Disk mám slabí. 240 gb."slabí???Co znamená slabí disk?Mimochodem slabý, nikoliv slabí (koukám že jsi stejný češtin, jako kompilator).240gb?To jako má být co, 240gb?Jasně ti bylo řečeno Samsung, protože jde o ověřenou kvalitu.Pokud ti opravdu nezáleží na penězích a nechceš nesmyslně zaplácnout jeden PCIe slot tím nesmyslným intelem, pak třeba tentohttps://www.czc.cz/samsung-ssd-970-pro-m-2-1...

Já třeba neřeším rozhraní (pokud nemusím), klidně do PC za 50 tisíc nacpu SATA SSD pokud bude mít citelně lepší poměr cena/kapacita. NVMe při běžném užívání počítače nepoznám, spolehlivě ale poznám násobnou kapacitu za stejnou cenu, nebo nižší cenu za stejnou kapacitu.Pro domácího uživatele je SATA SSD plně dostačující, má to dokonce velkou výhodu se SATA SSD (form factor je irelevantní ať 2.5" tak M.2) si člověk poradí docela snadno, když zbytek počítače nebude fungovat, s NVMe je to složitější.

Corsair Force Series MP510 960GB taky není zlý.

Ked chces kvalitu kup sammsung (ja by som isiel do serie Pro pre system), ked nechces kvalitu chod do coho chces, ale uz to tu netrol.

nieje, ale je to riziko. Ja mam dokonca v plane kupit patriot viper vpn100. ale je eto riziko. Preto ked sa niekto opyta aky disk kupit, tak WD black/SN550 alebo samsung. Pro su zbytocne drahe a uz sme mali reklamaciu po 3/4 roku. Prave preto hovorim, ak sa to ma pokazit, tak sa to pokazi a ak nie, tak ani kingston (najviac reklamovane u nas) sa nepokazi. Teraz naposledy sme mali odideny SilicomPower - noname lacne ssd po 2,5 roku - takze vydrzal 2x tolko co samsung pro :)