Ssd NVME

Dobrý dendotaz:instaluji systém na ssd NVEM,,zapojeno do pcle slotu.DELL 3010 MTnastavení biosu na boot UEFI.1. nastavení boot z usb ,,OKvše proběhne v pořádku,,instalace probíhá ,kopírování souboru na SSD(který je v instalačním okně vidět).2.restart3.nastavení biosu na boot z SSDa zde je problém: nikde není možnost výběru bootování z tohoto disku.nějaké zvláštní nastavení v biosu?nebo nejprve inicializovat disk? ve správci disků?nebo add boot option v biosu?děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

Doufám, že to umí boot z NVMe. Instalace, tedy i instalačka, musí být v režimu UEFI/GPT a boot se nastavuje z "Windows boot manager", ne z disku.

Řekl bych, že to neumí boot z NVMe, existují "obchůzky".

jak tedy obejít,,prosím

https://www.win-raid.com/t2375f50-Guide-NVMe-boot-... Pokud máš v PC ještě další SATA disk, můžeš dát EFI oddíl (kde je Boot Manager) na něj. Jinak na USB flešku, viz odkaz.

Pokud má Samsung 950 Pro, tak mu bude v režimu legacy boot NVMe fungovat. V opačném případě musí provést úpravu popsanou v odkazu. https://www.win-raid.com/t871f50-Guide-How-to-get-...

vyřešeno: vytvořen USB disk s EFI oddílem,,a ten spouští SSD NVMe.systém běžíděkuji za radu.

Bios máš nejnovější?

snad ,,ano ....Verze: A22

Jak je to PC staré? ☺

dell 3010 mt,,samozřejmě nepodporuje boot z NVMe disku,,ptal jsem se jestli se to dá nějak obejít.

ok, měj se. ☺