Ssd neukazuje se ve win 10 v biosu ano a ve správci taky

Ahoj koupil jsem uplně nové ssd ocz vertex 460 a a mam problém, v biosu se mi ukazuje ve správci zařízení take ale jak je tento počítač tak nic. nevím co mam dělat

Odpovědi na otázku

Nastavils oddíl a k tomu písmeno? Najdeš ve správci.

v jakém správci prosím?

Ovládací panel > system > o systemu > http://prntscr.com/ad556x > správa počítače > správa disků.

Aha Obecně když koupíš nový disk (HDD nebo SSD), tak nemá vytvořený datový oddíl a není zformátovaný. Takže ho sice vidíš jako kus hardware v BIOSu a správci zařízení, ale windows ho nevidí, nemají co, protože neobsahuje žádný datový oddíl. Klikneš na "Tento počítač" pravým tlačítkem, zvolíš "Spravovat" a vybereš "Úložiště" - "Správa disků". Tam uvidíš všechny připojené disky. Najdeš ten SSD a klikneš na něj pravým tlačítkem. No a zvolíš "Vytvořit nový oddíl" (nebo tak něco), vytvoříš ho, potom ještě jednou pravým tlačítkem a vybereš zformátovat a zformátuješ ho souborovým systémem NTFS. Až to doběhne, měl by se začít normálně zobrazovat.

Zdravim,navazu na toho starsi tema.Disk jsem pripojil na svem laptopu, ale kdyz jej odpojim (SSD mam v ramecku pripojeny pres USB) a pripojim do druheho laptopu, tak ten jej nevidi. Ani v pruzkumnikovi, ani ve spravci disku. Meli byste pro me nejakou radu, prosim?

Disk musíš inicializovat ve Správci disků.

Čau mužeš to i timhle programem sam jsem vyzkoušel ve w 7/10 a šlape vyborně jidiné minus je angličtina ja sni nemam problem někteří uživatele počítaču ano... http://www.partitionwizard.com/

Proč tahat do počítače další program, když to jde standardními systémovými nástroji (navíc v češtině), to je mi záhadou