SSD nebo RAM?

Ahoj, skládám PC převážně na hraní her a občasné upravování fotek (základ i5-8600k a GTX970) a řeším problém. Aby jsem se vešel do rozpočtu který je poměrně nízký a už takhle ho překračuji o 2000kč, tak jsem zvolil SSD Sata ADATA Ultimate SU800 a RAM 2x8G 3000MHz. Kdyby mi SSD do budoucna nestačil jsem ochoten ještě dokoupit za 3,5k Samsunga 960M/2. Po rozhorovu se známým by SATU vůbec nekupoval a zainvestoval rovnou do 960 od samsungu s M2 s tím že by zvolil ram 1x8G 3000MHz. Toto řešení mi nepřijde ideální. Přijde mi, že i když budu mít lepší disk tak prostě 1x8G mi nebude stačit. Mohu vědět Váš názor? Je lepší zainvestovat do SSD nebo do RAM?Děkuji

Odpovědi na otázku

No já bych se spokojil se SATA SSD a preferoval 16GB RAM.

Pokud se musíte ptát, tak si se SATA SSD diskem naprosto v pohodě vystačíte. Rozdíl oproti běžnému HDD je i tak světelný rok.Takže za mě SATA SSD a 16GB ram.

V dnešní době už 8GB RAM nemusí stačit. Asi bych nestavěl herní PC s méně jak 16GB ram. To už radši ten disk. Rozdíl mezi SATA a M2 v praxi nejspíš ani nepoznáte.

Za mne taky radši SATA SSD.

Nevím, jestli děláš dobře Jaromíre s tímto diskem...https://3dnews.ru/938764/page-3.html

Nerozumím tomu co jste mi poslal :/ Jsem laik :)

Když ten tvůj disk skončí v grafu poslední, tak na to nepotřebuješ vejšku...