» Poradna » Notebooky

SSD M.2 přehřívání

Dobrý den, potřeboval bych poradit s přehříváním SSD M.2 disku TRANSCEND MTS430S 256GB. Tento disk jsem připojil do volného M.2 slotu v notebooku Lenovo Ideapad y510p a nainstaloval na něj systém (Windows 10). Dle programu Speedfan je však teplota tohoto SSD hned po zapnutí systému okolo 65 stupňů a při prohlížení internetu hned stoupá na 72 stupňů. Nic dalšího jsem zatím nezkoušel, protože se obávám, že při takovéto teplotě SSD dlouho nepřežije. Dá se tento problém nějak řešit nebo je SSD M.2 v tomto notebooku nepoužitelné?

Odpovědi na otázku

Disk je spotřební materiál. Odejde, dáš nový, systém obnovíš ze zálohy a "jede se dál".A jestli to nastane za 2, 3 nebo 4 roky je úplně jedno. Zkrátka neřeš to...

A pak jsou lide, kteri chteji, at jim to neco vydrzi, treba moje sluchatka, mys a klavesnice maji jiz 9 let. :)

Chytrý jak rádio. V ultrabooku takový neofoukávaný disk vydržel 26 minut. Možná by bylo lepší znát a sdělit příčinu toho přehřívání, než dávat hraběcí rady...

Na stránkách výrobce je k tomuto modelu uvedena provozní teplota do 70 stupňů (takže bych ty dva stupně neřešil, pokud je to maximálka na kterou ses dostal). Je v notebooku místo na chladící mřížku jako je např. tato? : https://www.czc.cz/gelid-solutions-subzero-m... Teplotu by to určitě snížilo, ale nevím, zda se vejde.

Maximálka to zatím je, protože jsem s tímto SSD zatím nespouštěl žádný náročnější program. Ale při otevřených pár záložkách v Google Chromu se teplota drží na 70 stupních, takže při spuštění něčeho náročnějšího to půjde určitě nahoru, ale to nechci zatím radši zkoušet. Daná chladící mřížka se mi tam bohužel nevleze, protože je tam místo pouze na SSD velikosti 2242. Tak se zkusím po ohlédnout, jestli existuje nějaká menší.

Tenhle chladic jsem montoval na Crucial P1. Do NTB se mi pohodlne vesel a snizil teplotu o cca 10-15 stupnu.Je to kus hliniku dodavanyho s teplovodivou podlozkou, placnes to pres cipy a hotovo. Jediny omezeni je rozmer.Za ty prachy ok.Neni zac.Pa.