SSD M2 NVMe

Chcem sa informovať mam dosku bez M2 slotu Ked kupim adapter pojde mi M2 NVMe disk?

Odpovědi na otázku

Samozrejme , prečo nie , dokonca rýchlejšie ? Je to stále iba SSD , len s iným zapojením .

akorát to musí být něco novějšího než Haswell, resp. Bulldozer. Starší desky nemají podporu bootování z PCIE disků

No ved to mam starsiu dosku .A ked sa upravy bios?Alebo na stiahne a nainstaluje najnovsi?Doska ma konektor na upgrade biosu

Da sa to riesit sposobom, ze ta mala boot particia sa umiestni na klasicky disk, sd kartu, usb a data operaku sa potom uz tahaju z NVME ssd. Boot particia nosi iba info o boote, cize rychlost prace s oper. systemom to neovplyvni. Navody na nete. Avsak volil by som jednoduchsiu cestu smerom sata ssd. Naco to komplikovat a rozdiely v beznej praci nie su nijak dramaticke...

Mám dosku Asus P9X79 DELUXE

Velmi pravděpodobně má podporu bootu pro Intel 750/P3600/P3700. Pokud ti to nestačí, zazálohuj celý čip v hardwarovém programátoru a proveď úpravu: https://www.win-raid.com/t871f50-Guide-How-to-get-... Dokonce je možné desce přidat bifurkaci a použít hezkou kartu pro 4 SSD v jednom slotu:https://www.win-raid.com/t4252f16-GUIDE-Adding-Bif... karta pro desky s podporou bifurkace (doporučuji procesor se 40 linkami): https://radice.heureka.cz/asus-hyper-90mc05g0-m0eay0/

Vybodl bych se na to u tak staré desky. nwme disk u běžného pc v podstatě udělá zanedbatelný rozdíl... Slušné SSD a šmitec :)

Slušný nový SATA SSD neseženeš.

K té vykopávce bude jakékoliv SATA SSD požehnání

Vykopávce? Na 4 GHz to zadupe do země Ryzen 2. generace. Nemluvě o 40 linkách PCIe 3.0.Se SATA se už hi-endové SSD neprodávají několik let. Mimo to, s podporou legacy bootu může osadit bazarový Samsung SM953 480 GB. Luxusní záležitost, naprosto nezničitelné přepisy. Cena je přijatelná i po zaplacení výpalného na budování Svazu evropských socialistických republik: https://www.ebay.com/itm/293099675836

Problém může být s bootováním. Deska bez M2 s ním jaksi nepočítá. Dal bych tam normálně SATA SSD, ideálně s DRAM cache.

EFI RSTe v3.6 v desce samozřejmě počítá s Intely 750/P3600/P3700. Za rozumnou cenu sežene pouze 2TB a větší modely. A potom libovolné NVMe s legacy Option ROM, což je například Samsung 950 Pro nebo jeho serverová varianta SM953. Vśechno dodnes nepřekonaná SSD z hlediska životnosti.

no trosku tomu nerozumiem vieš mi to napisat ako pre laika

Firmware desky má s sobě modul Intel RSTe ve verzi 3.6, který nativně podporuje první NVMe SSD od Intelu v režimu EFI boot.

2TB SSD za rozumnou cenu? Záleží čemu kdo říká rozumná cena.

200 USD za nové eMLC NVMe s 3000 nebo 5000 P/E je lidová cena. Většinou to jsou kusy, u kterých nemůže prodejce držet pětiletou záruku, ale zbývají jim necelé 4 roky záruky. Potom se samozřejmě dají pod 100 USD koupit TLC 22110 960 GB/1 TB od Hynixu, ale to je naprostý low-end a je to pouze náhražka 600GB 10k SAS.