Ssd kompatibilita s motherboardem

Dobrý den,chtěl bych se zeptat, zda mi tento SSD: https://www.alza.cz/samsung-850-evo pojede na základní desce: https://www.alza.cz/asrock-b75-pro3-m-d351041... . Nevím si rady se zapojením SATA3, v "dolní části" základ. desky je 1x sata3 konektor, na kterém mám zapojený aktuální HDD(system+data), vedle toho 1xsata3 je dalších 5x sata2, které jsou zatím nevyuživané. Ve "střední" části desky jsou 2x sata3.Systém chci mít na SSD a data na HDD.Jak to teda zapojit? Jestli to je vůbec možné.Děkuji za odpovědi

Odpovědi na otázku

Pojede. Dej ho do jednoho z těch SATA3 konektorů, připojených přes čip ASMedia a nezapomeň to povolit v BIOSu. Pokud ale chceš mít na tom SSD operační systém - což ti doporučuji - měl bys mít všechny ostatní disky odpojené na dobu instalace a pak ho klidně připoj k tomu SATA3 portu, kde máš teď disk se systémem. Plotnový disk si po instalaci připojíš k nějakému SATA2 portu a přetaháš si z něj co potřebuješ na nový disk.

Chtěl jsem migrovat system přes HDD na SSD pomocí nějakého programu.

No a co ti v tom brání??

To, že nevím kam ho zapojit.