SSD do starého PC?

DObrý den chci se zeptat dosluhuje mi hdd má cenu dávat ssd disk do 7 let stareho pocitace?deska M4a78 am podpora Sata IIram 4 gb ddr 2cpu amd x2 240 2,8 ghzSAPPHIRE HD 5670 512 mb ddr5//Upřesněn nadpis.

Odpovědi na otázku

SSD se dá použít do každého PC, je jen na tobě, zda ho koupíš. Znát to bude.

Určitě ano, i když rychlost bude limitována možnostmi sata II. Výkon, kromě HEVC, by se tím mněl dostat někde kolem současných notebooků vyšší třídy.

Ak nebude kopírovať z SSD do SSD, alebo RAM, tak limit nepocíti. Výkon CPU sa zmenou HDD nezvýši, len sa zrýchlia reakcie.

Aha. Len, kupodivu, odstránením úzkeho hrdla prestáva byť výkon systému znižovaný.

Nie som si istý, že má tak pomalý HDD a tak rýchly CPU, že CPU skoro nikdy nevie bežať na plný výkon. Druhá vec o akú app ide. Takému prerábaniu videa nepomôže asi 2x SSD do PCIe (s jeho CPU). Mám 7200RPM a C2Q, ale HDD ide na 100% len občas. S SSD by sa boot zrýchlil, spúšťanie chromu tiež, ale Handbraku by to bolo jedno.

Spôsob položenia otázky( obsah, formátovanie, dodatočné upresnenie nadpisu,miesto a čas zverejnenia,...) poskytuje dostatok informácií na relevantnú odpoveď v zodpovedajúcom kontexte aj bez hádania "čo ak"(čobolák vs. čoakák).

Nepísal o spôsobe práce s PC (SW), ale nemyslím si, že ho SATA II bude brzdiť a že zrazu sa dostane "někde kolem současných notebooků vyšší třídy"

Moc myslenia. Nepísanie je tiež definujúce obsah.

Neni pravda.

Až budeš PC prodávat, tak si SSD vytáhneš a budeš ho mít do přištího kompu.. Na to bych se vubec neptal, pokud máš SATA... Vyplatí se to tak jako tak co se týče rychlosti a odezev.

A nezáleží na OS co tam má? Není třeba problém s XP a trim..?

Používal jsem SSD na Windows XP a měl jsem software na manuální vyvolání trimu. Klikl jsem na to 1x za den. Ale jak moc to pomohlo nebo uškodilo netuším .

A SSD šlape stále...nebo už odešlo? Předpokládám, že si to provozoval na starším HW...přechod na SSD citelně zrychlilo systém? Já jsem na SSD přešel z Raprora...a přiznám se....čekal jsem víc. Teda...ono už je to několik let...tak jestli si to vůbec správně pamatuju.

Provozoval jsem několik let na třech firemních počítačích s Windows XP, Pentium 4, SATA2 SSD disky Samsung, rychlost startování počítače a spouštění programů se velmi výrazně zvýšila. Disky neodešly, proč by měly odcházet?

Proč? Tak je to snad HW jako každý jiný...nebo u SSD neexistuje poruchovost?

Ale podle loginu má W7, takže to nebude žádný problém.

ssd do sedemročného HW - ako mŕtvemu zimník. Škoda rečí, škoda šušňov. Niet na rýchle, lacné ložisko, pri využívaní spánkov RAM alebo Hiberfile pri takto starej stolnej mašine s využitím swap prípadne virtual zložky pod RAM. Ale zase také reštarty PC pôjdu fest rýchlo, pre radosť z radov skupiny "reštartérov".

Jen idioti kupují SSD kvůli tomu, co jsi právě popsal. Hlavní přínos je v minimálních odezvách a odbourání čekání na disk. A to se projeví i u staršího PC dost pozitivně.