SSD do pc

Dobrý den chtěl bych se zeptat, mám počítač ( HAL3000 LION GAMER EDITION ) a ten má dvd disk a hdd napojen na sata 3 konektory ( jsou tam 2x sata 2 a 2x sata3 ) . Moje otázka zní zda li si mám pořídit 240gb / 120gb ssd a přepojit dvd do ssd a dvd napojit na sata 2 nebo zapojit ssd na sata 2.

Odpovědi na otázku

Tak samozřejmě SSD připoj na nejrychlejší SATA port. DVD dej klidně na pomalejší, ta nevyužije ani kapacitu SATA1.

DVD mechanika nemá šanci využít rychlejší sata. Takže pokud máte konektory SATA 6GB/s (SATA III) a SATA 3GB/s (SATA II), tak mechaniku klidně dejte na pomalejší.SSD má být vždy na tom nejrychlejším rozhraní. U něj tu rychlost potřebujete a chcete. Jen proboha nekupujte 120GB. Minimálně kupte 240GB, lépe 480GB, aby se tam vešlo úplně všechno co potřebujete a instaluje se to. Tedy i hry,pokud je hrajete.Takže v rychlejších portech necháte oba disky, na pomalejším může být ta mechanika. Ta ten rychlejší stejně ani nepotřebuje.