» Poradna » Notebooky

SSD do mPCI-e do notebooku

Mám starší NTB Acer. Zjistil jsem, že má volný slot mini PCI-e který je původně určen pro osazení GSM 3G moduluBylo by možné tento slot nějak využít pro připojení mSATA nebo M.2 SSD disku pomocí nějaké redukce?Pokud ano, bude možné z takto připojeného disku bootovat?--------------------------------------------------------------------------------------------Ano, vím že můžu nahradit stávající HDD, můžu dát další disk místo DVD mechaniky.Ale zajímala by mě možnost využití toho volného slotu pro další disk..

Odpovědi na otázku

Mal by tam ist mini PCI-e mSATA flash modul, pripadne redukcia na M.2 SATA + M.2 SATA SSD ale iba tie uplne najmensie velkosti - rozmerovo. A financne sa urcite ziadna varianta neoplati, za rovnake prachy kupis vyrazne vacsi externy ssd disk.Bootovat z toho nepojde.

To záleží na modelu a na tom, zda jsou do mPCIe vyvedeny linky řadiče SATA.

většinou to nejde. U pár starších NTB jsem to zjišťoval a u žándýho to nešlo.Co řešíš.. vyměň HDD za SSD ce ny jsou dneska uplně luxusní.. Není co řešit.