SSD disk

Ahoj,zajímalo by mě, jaký byste doporučili SSD disk do notebooku. Značka / technologie a proč zrovna ten. Podmínkou je, že to musí být SSD disk o kapacitě cca 500 GB, interní, 2,5". Dále jaký rámeček místo optické mechaniky je nejvhodnější? Nezajímají mě rozměry (to si zjistím sám), ale jestli je nějaký rámeček lepší, než ten jiný (krom kvality materiálu). Napadlo mě, jestli existují také rámečky, kde bych mohl elektricky disk odpojit pomocí nějakého tlačítka. Nebo se to děje vše jen pomoci software, když ho nepoužíváš nějakou dobu, tak se uspí /odpojí? Ve slotu místo optické mechaniky bych měl disk magnetický.Děkuji.

Odpovědi na otázku

Samsung 850 či 850 PRO či jejich nástupce 860 podle toho kolik máš korunek. A proč? Protože jsou ve svých kategoriích na vrcholu. A jinak nebuď línej a trochu zagoogluj, když tě to zajímá. Rámeček nevim. https://www.svethardware.cz/samsung-konecne-vypustil-...

Rameček existuje , asi 10-12€. Čo by si ešte chcel od kúska "pokryveného " plechu ? Aký SSD ? Ja mám od 4 roznych výrobcov a rozdiely som nejako nezistil /samozrejme nič z niektorých čínskych garážových firiem/. Žiadne vypinače nie sú . Predsa toto si ošetrí NB sám , či zapnúť , vypnúť , uspať....nechaj to na ňom , on najlepšie vie čo robiť . Ale namiesto DVD mechaniky dávať SSD je zbytočné ! Či tam dáš SSD , alebo HDD je to jedno. Plnú rýchlosť SSD si užiješ , keď ho vymeníš s HDD! To je iba ako upozornenie , čo kam patrí.

SSD disk rozhodně vyměnit místo současného magnetického a magnetický vložit do rámečku. Rámeček lze použít jakýkoliv s odpovídající výškou. Nejlépe takový, u kterého je stavová dioda, která ti řekne, co se s diskem právě děje. Vypínání disku se pak dá nastavit ve Windows v nastavení v sekci napájení-rozšířené. Značka SSD je na dlouhý flame, každý upřednostňuje jinou značku. Podívej se do diskuzí nebo do časopisů Computer nebo Chip.

Nesdělil jsi typ NB => neznáme dostupné porty pro SSD.Pokud NB nemá port M.2, pak SSD samozřejmě místo původního HDD.Jestli vlastníš profi NB (ne módní žiletku), jistě bude možné zapojit HDD jako interní vedle SSD.V případě laciného multimediálního křápu nebo žiletky, kam se druhý disk nevejde:HDD jako externí/USB-3.Port pro DVD mechaniku je ve všech typech NB brutálně funkčně omezený => HDD by byl velmi pomalý => připojovat HDD místo DVD postrádá smysl.