SSD disk

Ahoj, mám problém s mým SSD diskem na kterém je windows 10. Díky mé neznalosti jsem vyzkoušel nástroj od Avastu -skartovač dat, přesněji "skartovat smazané soubory" Myslel jsem si, že to vyčistí disk od všech zbytků a tím pádem se třeba uvolní nějaké místo. Místo toho se mi celý disk zaplnil. Můj disk teď vypadá takto. https://ctrlv.cz/854i. Na disku se mi vytvořila složka "Další"https://ctrlv.cz/mDBX, která má 31GB. Přijde mi, že se mi ten disk rozdvojil. Nevíte někdo co s tím,abych nemusel přeinstalovávat PC? Popravdě moc se mi do toho nechce.Děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Nelze ve vlastnostech disku použít Vyčištění disku? To ti nabídne, co lze "beztrestně" odstranit a pak se postará ...

To je zase krávovina:"vyzkoušel nástroj od Avastu -skartovač dat"1) Sw se testuje:a/ ve virtuálním PC;b/ ve zkušebním PC určeném jen k testování.2) K vyčištění disků se používá integrovaný nástroj v OS:cleanmgrCo s tím?Nauč se základy OS WNT.

Tak máš SSD 60GB , máš WIN 10 a ešte PC ? A čo máš ešte ? Štábna IT kultúra hovorí , že SSD 60GB a WIN 10 sa nemajú radi! Skús to s nejakou SSD 250GB alebo 500GB . A RAM máš 4GB ? Potom robíš všetko zle!

Tak měl jsem v ruce tablet Acer Iconia kde bylo 64GB úložiště a po instalaci W10 a MS Office 2013 + aktualizace a pár dalších prográmků zbylo volných asi 15GB, což sice není mnoho, ale dá se s tím žít.

A co je v té složce ? Samozřejmě je dobé v průzkumníku zapnout zobrazování skrytých a systémových souborů.A další věcí je že před jakoukoliv změno (odmazání / přejmenování ....) provést zálohu systému na jiné médium (např externí HDD)Nu co chybama se člověk učí, aspoň si příště budete pamatovat že na podobné věci se nepoužívá žádný "zázračný čistič", ale že stačí nástroje na čisštění disku obsažené v systému, tak jak už tu bylo uvedeno.Případně selský rozum a trocha ruční práce. Níže je seznam složek které mohou zabírat na disku místo a lze je případně ručně vymazat:1. dočasné soubory aplikací a jejich instalací, které je po sobě neuklízí%windir%\TEMP %USERPROFILE%\AppData\Local\TEMP- výše uvedené platí pro výchozí nastavení systému po instalaci, záleží jestli s tím uživatel něco prováděl2. složka stažených aktualizací systému - pokud jsou aktualizace již instalovány je možné obsah složky vymazat:%windir%\SoftwareDistribution\Download

A ještě jsem zapomněl na 3 složku logy%windir%\Logs\CBS- zde se hromadí logy zejména o aktualizacích, a už jsem viděl systém, kde tato složka měla přes 20GB

Ehm, co takhle si přečíst funkce programu, před použitím? Avast Skartovač smazaná data ničí tak, aby se nedala obnovit, tedy najde všechny zbytky SMAZANÝCH dat a pak tyto sektory HDD/SDD několikrát PŘEPÍŠE, než je pak nakonec smaže.U Vás se stalo, že asi kvůli velké části zbytků se funkce nedokončila. Tedy to neslouží ke smazání zbytků v systému, to už totiž bylo dávno provedeno! Neslouží to tedy k likvidaci TMP souborů, nepotřebných souborů po aktualizacích atd, těch se to ani nedotkne!

Nic preinstalovavat nemusis, Avast pravdepodobne vyrobil jeden velky soubor primo na disku C. Ten najdi, napis jeho nazev sem, abychom ti zkontrolovali, ze nemazes neco duleziteho, a pak ho smazes. Tim bude problem vyresen.

Pardon, mysel jsem "primo v C:\ "