SSD disk starší

Budu se opakovat jelikož jsem svůj dotaz už zde jednou pokladal , ale zeptám se jinak . Mám stolní PC z roku 2012 I3 8GB Ram a grafika radeon . Odešel mi pevný disk a nevím jestli ho nahradit klasickým HDD či SSD 256 GB víc mi penize nedovoluji . Jde mi o to i jaká je životnost klasického PC , protože , když koupím nové, určitě bych si ho nestavěl sám to samé NB tak po dobu zaruky 2 roky a více nebudu moc do PC/NB zasahovat tak si nebudu moc ani diskt do něj dát kdyby to PC z roku 2012 odešlo . Tak něajk nevím PC použivám jen na Net tak že je v něm jen windows 10 zakladni software office a občas nějaký ten film . Nijak zvlášt to teda pomalé nikdy nebylo ani s HDD. Nebo i když to srovnám s NB tak to byl docela rychlý stroj i s HD, ale prostě nevím . Navíc mám jen SATA II tak nevyužiji plnou rychlost SSD disku tak prosím ještě o nazory lidi zde. Děkuji

Odpovědi na otázku

1) nechápu proč nepokračuješ v původním vláknu2) proč se zase ptáš na to samé? Bylo to jasně řečeno, že máš vzít SSD a proč. Rychlost SSD nespočívá v SATA II/III, ale v nesrovnatelně kratší přístupové době. V harddisku se musí čtecí hlava pro zahájení čtení přemístit na místo, kde se fyzicky nachází čteny soubor (nebo jeho část), kdežto u SSD se jen elektronicky přepne na potřebný blok a data jsou k dispozici hned. Jelikož data jsou často po harddisku rozházena fyzicky na různých místech, HDD se neustálým přesouváním hlaviček velmi zdržuje, naopak u SSD je úplně jedno, jestli čte že dvou sousedních bloků nebo na přeskáčku z prvního a posledního, je to pořád stejně rychlé.

I3 8GB RAM... Na web mu stačí HDD. A HDD je perfektí na to, aby tam měl 200GB filmů... SSD bych to takové mašiny nedal. SSD by se vyplatilo do mašiny tak z roku 2014/2015.

Já si právě říkám také, říkám jestli PC z roku 2012 neni na SSD disk už prostě staré ...

Ach jo, pochop, že stáří PC na to nemá žádný vliv. Pokud tam to SSD jde připojit, tak se ten rozdíl rychlosti SSD vůči HDD projeví VŽDY. A jestli ti bude SSD kapacitou stačit nebo ne a potřebuješ tam mít milion filmů, to přece musíš vědět ty sám, s tím ti fakt nikdo neporadí...

Tak mě je jasný, že se projeví vždy , ale jestli to bude na PC které se používá jen na net připadně word vůbec znat .... a taky kdyby šel PC do kopru tak mě bude štvat, že kvůli záruce si ho do nového PC ani NB nemůžu minimálně dva roky dát..

A proč bys proboha nemohl???

protože do PC/NB když v zaruce do něj zasahneš tak narok na zaruku ztracíš , většinou to tak bývá .

Naprostá blbost...

Jako chceš tvrdit, že v PC z roku 2012 nebude SSD fungovat nebo se neprojeví jeho rychlost? Naopak, ve starším PC s nedostatkem RAM se výměna HDD za SSD projeví snad ještě víc, než v moderním PC s moderním HDD a 16GB RAM.

neříkám projeví se určitě ale kdyby měli windows naběhnout rychleji o 20 vteřin a mozila se spustit o 5 vteřin rychleji tak to tedy jako moc velkou vyhodu nevidim. Ale nemá s SSD žádné zkušenosti .

<i>Ale nemá s SSD žádné zkušenosti</i>Zde je jádro pudla. S SSD je rychlejší prostě vše. Prostě člověk klikne a ono to běží u malých programů hned a u velkých to startuje 2-3x rychleji.První SSD jsem kupoval už před cca 6 lety a u každého počítače kam jsem ho později doplnil jsem měl pocit že jsem si koupil nový počítač. Klasický disk už mám jen v serveru na filmy.

Doporučuji mu pořídit nějaký „moderní HDD“ WD Green se šindelovým zápisem. Ony ho ty vtípky o tom, že SSD není potřeba, přejdou.

Pokuď nepotřebujete, aby vám Windows 10 bootovali o 10 vteřin rychleji tak bych do takového počíteče dal WD Blue 1TB 7200. Pokuď tam chcete skladovat 100GB filmů tak SSD ani náhodou. Pokuď ale PC používáte jenom na web, tak 256/250 GBSSD doporučuju. A SSHD je podle mě zbytečnost.

Michal Štein jen že bude bootovat windows o 10 vteřin rychleji? no tak to zas taková vyhoda není . pak zapnu mozilu tam to taky o moc rychlejší nebude těžko říct no . mě ten WD Blue 1TB/7200 nepřišel jako taky špatná možnost . . Budu se opakovat , ale mě by na tom SSD naštvalo, že je to PC z roku 2012 tak že co já vím jak ještě dlouho ho budu mít .. a pak přehodit je maličkost , ale at už koupím stolní PC nebo NB tak kvůli zaruce se do něj třeba 3 roky nedostanu a na disk se budu moc tak akorát koukat . o tom byl právě i ten dotaz jestli to stojí za to do skoro 6 let stolního PC vůbec ještě něco takového kupovat poslední stolní PC mi vydržel 8 let a konec .

Na SSD musíš koukat i tak, že to je komponenta a jednoduše, když ti u PC zdechne třeba deska a půjdeš do nového....tak tam flákneš i tohle SSD.

Tak to jako souhlas , ale problém je to, že po dobu záruky je PC tzv. zapečetěné . a ty když do něj zasahneš tak o záruku prostě přijdeš ... Tak že dva roky budeš těžko někam něco šoupat bohužel

To je samozřejmě naprostá blbost. Nevím jak jsi na to přišel. I v době záruky máš možnost si do PC přidávat komponenty nebo měnit za lepší.

Tak třeba hall 3000 to je moje poslední PC tak měl ze zadu pečeť přelepeno paskou na obou stranách porušení = ztrata záruky . Když mě jednou blbla ramka ještě v zaruce byl jsem v servisu . opravili dali ramku novou a opět nalepili nové pečetě. Mě to tenkrát taky štvalo v prodejně mě řikali , že to PC nesmím ani vyluxovat, že tím bych také přišel o záruku

Tak si nekupuj takové krámy... Každá solidní firma zabývající se skládáním PC normálně umožňuje v PC komponenty měnit bez ztráty záruky. Až budeš kupovat nové PC, tak si ho objednej u nějakého velkého prodejce, T.S.Bohemia, CZC, Alza... Jen si naklikáš komponenty a zaškrtneš volbu "poskládat PC" a budeš mít počítač za stejné peníze mnohem lepší, než celý HAL3000 a navíc záruka bude na jednotlivé komponenty, ne PC jako celek. A stejně, i u toho HALu je ta pečeť velmi sporná, protože výrobce ti může záruku zamítnout jen tehdy, pokud tvůj zásah tu závadu způsobil. Ne jen že jsi porušil nějakou pečeť, to by před soudem neobhájili.

Děkuji moc hezky vysvětleno . Ještě mě napadla jedna věc, jestli zase placám blbosti tak klidně řekni . Co kdybych do toho PC z roku 2012 když je jen netové koupil klasický dist 1TB WD Blue a stejně tak v horizontu dvou let si myslím bude nutné právě nové PC a až to bych si pak nechal postavit s SSD diskem a ten 1TBWD Blue bych si tam pak přidal jako disk na data a zaroveň bych nepřišel o data z původniho PC . Uvažuji tak proto , že když bych kupoval nové PC tak bez disku ho asi nikdo nepostavi , a nové bych jedině s SSD. Ale jako nevím asi těžko nějaká firma pak postaví PC bez disku . a že bych si donesl SSD disk svůj to by šlo asi těžko si myslím .

Tak ty budeš hodně natvrdlej,jinak to není ani možný.Tebe bych chtěl něco učit.To je na hodně silný prášky.

Tak nekupuj hotovky a slož kompa sám....a záruku máš na všechny komponenty o kterou nepřijdeš.

To jsem si chtěl složit komp sám a spočital jsem to a vyjde to podle mě draž než hotovka. Navíc se přiznám ja dokažu ledacos vyměnit , ale na stavbu celého kompu bych si netroufl

Dráž než hotovka? Tak to určitě ne. Já si teda PC skládám sám, ale hodně obchodů...např. czc. , když u nich koupíš komponenty na celé PC...tak ti ho složí.

záleží na tom, jestli do nového PC počítá i s licencí Windows. Pokud ano, tak tam se opravdu vyplatí sáhnout po hotovce.

nemusíš to fyzicky skládat - stačí to vybrat a nechat zdarma složit třeba v CZC, dorazí ti to jako hotovka a za příplatek i s nainstalovaným OS.

Zákony ČR/EU jsou nadřazeny nesmyslům prodejce. Mimo to, pochybuji, že počítač zakoupený v roce 2012 má stále záruku.

SSD se dá vždycky celkem dobře prodat, pokud nekoupíš nějaký klump. Já už některé staré a malé SSD používám jako flashku. Koupil jsem si k tomu box s USB3.0. Proti klasické flashce to má výhodu ve vyšších rychlostech a troufám si tvrdit, že i v delší životnosti uložených dat.

já uvažuji o tomhle https://www.alza.cz/samsung-850-evoa ještě otázka když ho bude to PC dávat má sataII tak stači odpojit původni HDD a konektor ze zakladní desky a zdroj budou normálně pasovat?

dej ho do PC jako další disk, ne? Předpokládám, že na desce bude dostatek SATA portů. Rovnou si tedy v Alze přikup SATA kabel https://www.alza.cz/datovy-k-hdd-sata-3-0-1xh... a teď se podívej do počítače, jestli tam máš i volný napájecí kabel.https://www.alza.cz/redukce-napajeni-pro-sata... měl by vypadat jako ta černá část téhle redukce. Pokud máš v PC jen ty bílé konektory, kup rovnou i tuhle redukci.

Původni HDD odešel . je vněm černý kabel , tak si myslím, že asi mimo rámečku kvůli velikosti nebudu potřebovat asi nic ?

v tom případě nebude potřeba nic ... já nekupuji ani ty rámečky. Disk je tak lehký, že jej prostě přišroubuji jen za jednu stranu.

SSD opravdu není jen o startu Windows, ale o mnohem rychlejším startu všech aplikací, přepínání funkcí v programech atd. Kdo nevyzkoušel, neví o čem mluví ;)

Já už dvě hodiny zkouším a máš pravdu je to vážně super , Jsem fakt velmi mile překvapen .

zrovna jsem dával SSD do počítače z roku 2011. SSD mi zbylo z jiného upgradu, takže jsem nad tím takto hloupě neuvažoval. Ještě mám do tohoto PC objednán u Číňana jiný CPU (celeron -> i5) a více RAM. Výsledek? Jsem naštván, že jsem tam to SSD nedal před objednáním ostatních komponent, protože ty mi teď přijdou naprosto zbytečné. Se SSD se z pomalého lagujícího PC stal normální počítač, u kterého uživatel nepozná jestli je z roku 2011, nebo 2017.

Tak moc děkuji všem za názory ohledně SSD měli pravdu všichni co mi ho všemi 10 doporučovali .Dnes jsem koupil toto https://www.alza.cz/samsung-850-evomám ho v PC dvě hodky a jako fakt pecka. Paradní zrychlení PC je o hodně svižnější. Jsem moc spokojen fakt moc