SSD disk po roce a půl - celkem jen 20 dní v provozu (!?)

Dobrý den,mám notebook HP 8440 Elitebook s Windows 7 Pro a do něj jsem na jaře 2014 koupil zde doporučovaný SSD disk Crucial M500 (240 GB). Je to můj pracovní notebook a mám ho zapnutý od rána do večera, řekněme 8 hodin denně. Na SSD disku mám jen systém s aplikacemi a úložiště Thunderbirdu, všechna ostatní data mám na původním plotnovém disku, který jsem dal do baye místo DVD.Včera jsem si stáhnul SSDLifePro a udělal test. Napsalo mi to "Work time: 467 hours (19 days 11 hours)" a "Powered on: 2540 times". To spuštění cca 5 x denně mě ani tak nepřekvapuje (když jdu od PC, tak ho uspím), jako ta doba v provozu - je možné, aby byl SSD disk v provozu skutečně tak málo (ani ne hodinu denně) i při velmi intenzivním každodenním provozu počítače? Když se ve W7 dívám do Sledování prostředků, tak tam nějaká I/O činnost na disku "C:" neustále probíhá.PS na závěr: tímto tempem opotřebování by mi měl disk vydržet údajně do září 2024...Díky,K.

Odpovědi na otázku

CM500 = skvělá volba.Škoda, že se už nevyrábí.Údaje nededikovaného sw pro daný firmware SSD ber s rezervou. Crucial však žádný dedikovaný sw k SSD neposkytuje => nemůžeš zjistit skutečné hodnoty.Btw:pokud Ti nevydrží stávající hw do září 2024, můžeš prostě tenhle skvělý SSD použít znovu v novém PC/NB.

A čo sa divíš?SSD disk - máš tam OS - nabootuje a spustí OS - ten je potom v RAM. Ak tam nemáš nič iné (ďalšie aplikácie, ktoré sa musia spúšťať) - tak nepracuje, je Stand-by - pripravený. Dáta - si písal - predsa ukladáš inde.A uspanie - je to činnosť na pár sekúnd.A I/O činnosť - len kontroluje stav, prípadne práca s ovládačmi.

promin .. ale to je fakt nesmysl :)

Hodnoty ze S.M.A.R.T. je treba u SSD disku brat s VELKOU rezervou.Vubec to nereste.

Nejde o "velkou" rezervu. Dotyčný si opravdu plete sumu dob "výkonu operací" se stavem - podle něho - kdy drive byl "pouze pod proudem"

Patrne ano.

Předpokládal jsem, že když mi Sledování prostředků ukazuje prakticky nepřetržitě aktivitu na disku "C:", tak je SSD nejen "pod proudem", ale i "vykonává operace". Hodnota ze SSDLifePro tomu ale neodpovídá, proto jsem vznesl dotaz.Každopádně, díky všem za odpovědi, budu ten údaj o životnosti brát s "velkou" rezervou .

No jo. Občas, protože operace je neměřitelně "krátká", LED nestačí ani zhasnout.

No, udaj o zivotnosti muze byt dobry. Ten toiz neresi, kolik hodin to pracovalo/bylo pod proudem, ale zobrazuje ten cas v kontextu toho, kolik dat bylo zapsano s ohledem na to, kolik je dle vyrobce teoreticke maximum.

A nyní si představ, že tyto disky se už běžně (250 - 500GB) používají pro DATA dokonce v poli. Tam už jsou tyto vymyšlené "hodnoty" k ničemu, probíhá opakovaný přesun GB denně a životnost je kratší než HDD místo 4 let, kolem 2 let do prvních problémů.

To je snad dobře ne?