» Poradna » Notebooky

Ssd bez pevného disku

Dobrý den, sháním nějaký notebook na střih a co jsem se tak dozvěděl tak je nejlepší mít SSD i pevný disk v jednom. Je v pořádku pokud si koupím pouze notebook s SSD diskem, a soubory bych měl na externím disku? Díky hezký den

Odpovědi na otázku

SSD a disk v jednom určitě ne.

pokud tím tedy myslel SSHD a ne to, že v notesu je SSD a HDD. SSHD fakt ne.

Buď jeden velký SSD, nebo kompromis menší SSD a k němu HDD. Ale na střih bych šel do většího SSD a na něm měl i projekty, data pro střih...

ne, externí disk přes usb není na to dost rychlý. Leda možná něco přes thunderbolt, ale takový notes bude nejspíš dražší než varianta s SSD + HDD.V čem je problém? Výkonné notesy vhodné jakž takž i na střih videa obvykle SSD + HDD mají, protože na hry je tahle kombinace třeba taky.

Ale no taaaak NTBK na strih a resite zda ssd nebo kombinaci? K cemu 1TB ssd kdyz si na ten strih pak muze koupit nejake levne lenovo do 15K, kde ho bude brzdit grafika... 20 ssd nic neurychlý, když budou pomalé ostatní komponenty CPU, GPU popř. jen 4GB RAM....