SSD a instalace Windows?

Dobrý den,Plánuji koupi SSD a potřeboval bych poradit s instalací.. K SSD dostanu nějaký disk a když chci nainstalovat Windows tak mi stačí pouze můj kód na aktivaci nebo musím mít nutně i instalační disk Windows ? Děkuji za odpověď, pěkný den.

Odpovědi na otázku

no SSD dostaneš obvykle prázdný takže se vyplatí ho zkontrolovat a případě naformátovat a podle velikosti ho mužeš i rozdělit na víc částí instalaci windows můžeš udělat z DVD nebo flešky kterou připojíš k počítačiSSD disk normálně připojíš na SATA rozhraní v počítači ..jinak nevim o tom že by se k SSD dával "nějaký disk" .. SSD se dává osamocené obvykle v krabičce a lepší výrobci přidávaj nějaký software na klonování a údržbu ..

Dnes je spíše trend disky slučovat, než rozdělovat. Rozdělení je dnes poměrně zbytečné, zvlášť kvůli kapacitě

Spíše a doporučuji:1. partition/oddíl systémový a jako celek si udržovat zálohy partition (známe Microsoft ) a obnova systému v rámci celé partition je za pár minut2. oddíl partition/oddíl na data a ta zálohovat podle potřeb (přírustkový/rozdílový/ ...).Těch 30 procent rezervy volné kapacity u SSD technologie se bere za celý SSD bez rozdílu rozdělení na partitions/oddíly.

Mě přijde irelevantní zda zálohuju jen systém nebo celý disk, když to chci mít rychleji obnovené můžu vypustit nějaké složky.Pokud už chci data dělit, tak je budu dělit po celých discích, osobně ale potřebuju kapacitu slučovat. Mám SW co hledá něco na konkrétní cestě, když to tam není, neexistuje to. Když pak chci nacpat 3-4TB na 2TB disk, tak to musím sloučit víc fyzických disků nebo složitě linkovat.

Vyhledávání? Více jak 20 let užívám osvědčený Copernichttps://www.copernic.com/en/Výsledky okamžité. Free verze je omezená. Koupil jsem tehdy za asi 200 Kč.

Taky jsem pred drahnymi lety pouzival, protoze jsem nemel uz puvodni neomezenou verzi, pouzivat prestal, to jsem jeste nechodil do prace.A ten paskvil od guglu me nezaujal, no a pak se vylepsilo vychozi hledani v linuxu i ve windows, vlastne uz nepotrebuju ani dosti podobny http://docfetcher.sourceforge.net/en/index.html

Copernic - problém uživatelů je, že se musí naučit Copernic nastavit. Musím pracovat se spoustou firemní dokumentace. Zkoušel časem různý jiný SW, ale v rychlosti a přesnosti dohledání i k dnešku nemá konkurenci.Zkrátka nastavím parametry indexace a rychlost vyhledání v index-DB je zajištěna.

SSD je jen jiný disk. Postup je tedy stejný, jako kdybys tam dával jiný HDD. Možnosti máš v zásadě dvě:a) Klonování systému ze starého disku přesně tak jak je, včetně všeho, co tam je.b) Čistá instalace systému + ovladačů a programů, nastavení a překopírování dat ze starého disku.První možnost je použitelná jen pokud je stávající systém v pořádku a SSD má větší velikost, než data, která na něj chceš nahrát. Pokud byl ale HDD vadný a vykazoval chyby nebo systém byl už ve špatném stavu, nemá smysl se možností a) vůbec trápit. Výsledek bude stát za prd.Ke klonování potřebuješ klonovací SW. U některých SSD je přiložen, pokud ne, je jich na netu hromada. K nové instalaci potřebuješ instalační médium se systémem (windows 8/10 ho mají volně na netu), ovladače (volně na netu) a své programy, ke kterým jistě potřebné instalačky a licence máš.

SSD nemusí být větší. Jen kapacita dat nesmí být větší. Nedávno jsem klonoval z 520GB HDD na 250 GB SSD.

Psal jsem přesně toto:"...a SSD má větší velikost, než data, která na něj chceš nahrát."Nikde nepíšu, že musí být větší než původní disk.

Jen doplním,aktivační kód stačí.

A jak se ty win ke kterým bude ten klíč na to nové SSD dostanou?

Živě to špatně přiřadilo.Doplňoval jsem jen jinou odpověď,nemělo to být samostatně

takže když to shrnu...půjdu na tuhle stránku https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w... a tam stáhnu instalátor, který dám na flash disk ze kterého se Windows nainstaluje na SSD?promiňte, jsem laický uživatel

Mno, je na čase sehnat nelaického administrátora >> servis a zaplatit.

proto se tu ptám odborníků a nevidím žádný důvod v tom, si platit instalaci Windows na SSD .. Mě hlavně zajímalo jestli potřebuju disk, to jsem nevěděl. Internet je plný návodů takže tak :)

Návodů je spousta, ale někdo, kdo očekává k SSD nějaký "disk" , by raději se měl obrátit na servis. Nakonec to bude stát méně, než mnohdy podivné "návody", takových jedinců jako třeba tohle: https://www.zive.cz/poradna/prevod-z-banky-do...

Bohužel si hodně lidí představuje instalaci počítače jako to, že vloží nějaký disk do mechaniky a potom několikrát kliknou na Ano. Jenže tomu tak není. Ještě je potřeba nainstalovat např. ovladače a potom celek "učesat" podle požadavků.

Když vás bude bolet zub, tak vám poskytnu rady i videonávod jak si ho odvrtat, vyčistit a zaplnit kanálky, taky za ne nebudete platit zubaři?

Ako ti pisal ms, tvoje predstavy o dodani nejakeho disku k ssd hovoria za vsetko.

Nejen instalátor,stáhněte si i ten nástroj k vytvoření instalačního média a s jeho pomocí dáte tu instalačku na flashku.

SSD hodláš dát do počítače, jehož součástí už byla licence na Windows? Samotný SSD totiž s licencí Windows nijak nesouvisí - je to jen disk a co si na něj uložíš je už na tobě.

K SSD žádný disk nedostaneš. Instalační médium si musíš sehnat.

Zpravidla výrobci mají na svých stránkách klonovací SW (omezený) ke stažení zadara.

To ano, ale on očekával instalační disk Windows

... předpokládám že se jedná o Windows 10... ze stránek Microsoftu si stáhni instalačku a dej ji buď na DVD nebo flash disk... proveď instalaci - klíč k Windows 10 nepotřebuješ - dej přeskočit. Klíč je uložen již na základní desce. Po instalaci bude aktivován.... sežeň si potřebné ovladače, které budeš potřebovat - některé se nainstalují při aktualizaci Windows - některé ne. Ty je třeba doinstalovat. Také některé ovladače přes update nemusí být stabilní, proto je lepší si sehnat potřebný ovladače prostřednictvím výrobce HW nebo přímo na stránkách výrobce ovladačů. ... uprav Windows k vlastním potřebámHodně štěstí - ono provést čistou instalaci na rychlé SSD je otázkou pár minut - dát dohromady celý systém aby vše správně fungovalo a vše vyhovovalo někdy zabere několik hodin nebo pár dnů

??? Myslím, že klíč/aktivace z kompu je akceptována jen v případě, že stáhne a instaluje OEM verzi Windows od výrobce kompu.Ověřeno mám u Acer, Asus, Lenovo, HP...

Já používám modifikované instalačky od M$ (updaty apod.) a nemám problém na čemkoli.

... ne, jakmile na daném PC / NTB aktivujete určitou verzi Windows, při přeinstalaci není nutné již zadávat licenční klíč. Je jedno od jaké firmy je produkt nebo o jakou licenci se jedná ...

Nepřeinstalovává. Nová instalace na čistý nový SSD.

To je jedno. Záznam o aktivaci W10 není na disku, ale na serverech MS.

... přeinstalace či čistá instalace - to je jedno, princip výše zmíněný je stejný ...

... největší problém nastává při výměně základní desky při OEM licenci, ale pokud máte licenci pod účtem, Microsoft ji bez problémů aktivuje - taktéž vyzkoušeno.

Teda nejsem MS-Windows user.Ale zajímá mne, co v případě, když už bude skončena podpora (XP, Vista) a bude letos ukončena i u sedmiček?

nedávno jsem to řešil a někdo tu tvrdil, že prý pořád ještě funguje konvenční aktivace i u Win XP, takže není důvod čekat, že by byl problém s W7.Mno, každopádně, na XP i W7 mám normální krabicovou licenci (držím si pro VM) a jestli to později nepůjde aktivovat konvenčně, tak to budu brát jako ospravedlnění pro použití nějakého "nekonvenčního" postupu pro zprovoznění legálně pořízeného SW.

Kdysi jsem narazil na 3 typy aktivace OEM:1. SLIC aktivace přes BIOS2. OEM certifikace přes SLIC tabulku v BIOS3. OEM-SLP produktový klíčMoc jsem to nepobral.https://en.wikipedia.org/wiki/BIOSodstavec IdentificationZatím jsem chápal, že OEM lze aktivovat díky BIOS-SLIC bez jakékoliv účasti Microsoft (sítě). Jen musím instalovat OEM v příslušného kompu, s kterým koupeno (staženo od výrobce kompu).

ty věci s Biosem se týkají snad až vyšších Winů ne? XP měly klíč, případně, kdyby bylo nejhůř a moje krabicovka XP Pro aktivovat nešla tak údajně po netu lítají korporátní verze XP Pro, které se neaktivují a stačí jim jen klíč. Pokud by nešly ty moje XP Pro aktivovat normální cestou, tak bych necítil žádný problém nahradit je verzí XP Pro, u které to problém nebude.