SSD a hry

Mám nové SSD a chci ho dát do notebooku za HDD a HDD dát do rámečku místo DVD mechaniky. Nebudu nic klonovat, ale zajímá mě jestli např. GTA V instalovat na SDD nebo spíše na HDD.Nejednou jsem četl a slyšel že hry SDD velmi rychle opotřebují. O místo mi nejde.Predem díky za názory

Odpovědi na otázku

Hra je software typu toho, že to nainstaluješ a drtivá většina souvisejících dat a souborů se již dále na disku nijak a nikam nepřepisuje. Takže není problém to instalovat na SSD.

O SSD koluje hromada pohádek a hororů, ale je to normální disk jako každý jiný, takže ho tak používej a nijak se neomezuj. Na SSD patří vše, k čemu potřebuješ rychlý přístup. Takže v první řadě operační systém a programy (hry jsou take programy). A také aktuálně zpracovávaná data, třeba pokud děláš s videem, tak je blbost s tim dělat na HDD. HDD proste používej jen na skladování dat. To, že nebudeš nic klonovat jsi myslel jak? Že nainstaluješ na SSD systém znovu nebo že ti systém pojede z HDD a SSD tak nebude mít smysl?

To jsem chtěl slyšet :DKlínek jsem myslel, že nainstaluju OS znovu

Zrovna OS se na SSD vyplatí nainstalovat. To samé platí i pro hry jako GTA V - načítání textur/mapy je tak 5x rychlejší než na klasickém HDD.

GTA V spoustim z druheho 2 TB disku a nezda se mi, ze by nacitani textur bylo zpomalene, kdybych se mylil, tak me opravte, dle meho textury se nacitaji do VRAM nebo RAM, pokud je nedostacujici, textury se tahaji z HDD a teprve je to znat

Je to znát hlavně u slabších PC s menší RAM nebo VRAM. Tam se pak věci načítají průběžně a občas to HDD fakt nestíhá. Projevuje se to záseky nebo i chybějícími texturami. Ověřeno na PC s 6GB RAM a 2GB VRAM. Na SSD to jelo ok, ale na 7200rpm HDD se to sekalo a při rychlém pohybu (auto, letadlo) pozdě doskakovaly textury.Tam, kde je RAM a VRAM dostatek, tak se HDD projeví prakticky jen na době načítání:https://www.youtube.com/watch

Tady je to hodně vidět:https://www.youtube.com/watchPohyb je tak rychlý, že to nestíhá ani to SSD, ale HDD je na tom podstatně hůř.

To je fuk, naklonovat to můžeš a pojete to úplně stejně.

SSD sis koupil, abys ho používal - nebo abys ho šetřil pro potomstvo?

Tak jsem udělal výměnu a jede to fakt perfektně. Jak OS, tak i hry a hlavně slyším maximálně jedině fukar po straně (ano oběvil jsem ameriku) :DAkorát rámeček na HDD jsem koupil větší, že se nevejde. Tak už mám objednaný správně a zítra večer snad pojedu už i s datovou jednotkou