SSD 250GB - do 2400,-

Tak snad poslední maličkost pro upgrade tatíkova PC. Nejprve jsem objednal samsung 840 EVO - došlo jim zboží, tak jsem hledal jiný... Podle recenze jsem našel jiný, ale byl TLC, což jste mi vymluvili - zrušeno. Jaký tedy vybrat? Podmínky jsou asi takové:min. 240GBrychlost nad 500MLCspolehlivost v rámci možností....cena pokud možno do 2200,-, v případě super nabídky parametrů možná 2500,-Kč.Pro zajímavost (sem tam někdo potřebuje) aktuální data:Windows 7 PRO 64-bit Intel Core 2 Duo E7200 @ 2.53GHz (bude dán ten XEON E5430)RAM 4,00GB Dual-Channel DDR2 @ 398MHz (5-5-5-18)Motherboard ASRock P5B-DE (CPUSocket) Graphics 2047MB NVIDIA GeForce GT 710 Díky

Odpovědi na otázku

Počkat si na naskladnění toho 840 evo. Plus je záruka 5 let

Jako nevím co řešíš, disk se zárukou 5 let, který má i při plné využívání (žádné šetření přepisů, swapy a tempy jinde apod.) i po mnoha dnes výborný stav:http://abload.de/img/cap008489rstv.pngprostě a kup a hotovo. S EVO neexistují věci jako zasekávání, navíc můžeš klidně obětovat 2GB RAM přes I/O je dostane disk k době a bude lítat (do kapacity) jako drak a ještě se zefektivní zápis / čtení (delší životnost).> Jinak 850 je TLC (TLC 3D V-NAND) zde to máš jasně, černé na bílém:https://abload.de/img/cap008662cs05.png

... mnoha dnech, prostě ho kup (asi si domyslíš). Když tak opravuji, k tomu využití RAM musí být instalován SW Magician:http://www.samsung.com/semiconductor/minisite/ss... vypadá to asi takto:http://abload.de/img/mxpir8emjr0r.pngrychlosti sedí, já sám nepoužívám. Doporučuji při využití této funkce, mít vždy plnou zálohu OS! V případě přesušení napájení nebudou data na disku v pořádku - vypadne RAM!

on mne prodejce nutí do jiného - prý jasně lepší ... ale poměr na netu tak nevypadá http://ssd.userbenchmark.com/Compare/Samsung-850-Evo-2...

750 je výběhová řada - to dnes nikdo nekoupí, pouze modely 850 mají vyšší kapacitu až 4TBSamsung 850 EVO 4TBhttps://www.alza.cz/samsung-850-evo-4tb-d4367... případně disky se zárukou 10 let (pro):Samsung 850 Pro 1TBhttps://www.alza.cz/samsung-ssd850-pro-1tb-d2... proto také čekáš na dodání. Já mohu jen připomenout, že na hry je lepší systémový disk dnes už 500GB (465GiB), ta 250GB (232GiB) bude systémem a několika hrami ihned zabrána. Případně na OS si zakoupit podle využití a další interní HDD vyměnit také za SSD a instalovat objemné aplikace na ně - rychlost neutrpí.

Na EVO se vykašli, pokud chceš pětiletou záruku, tak Adata SP920, výkon má srovnatelný, už asi ale nebude mít buňky s životností 3000 přepisů:https://www.alza.cz/adata-premier-pro-sp920-2... https://www.czc.cz/adata-premier-pro-sp920-2... Levné SSD s momentálně nejdelší životností je tohle, má ještě čipy Toshiba A19:https://www.czc.cz/ocz-arc-100-240gb/156631/... a ještě nedávnobývaly v tomhle: https://www.czc.cz/transcend-ssd370s-256gb/1... Flashnul jsi tam ten můj BIOS s podporou AHCI?

Může, ale já bych i tak dokoupil další 2 roky záruky (běžná hodnota u většiny obchodů). Protože není nic lepšího než klidné spaní. Není nutné všude, třeba u CPU nebo modulu RAM nedokupuji, naopak u HDD, SSD, grafické karty i třeba tiskárny nebo skeneru dokupuji.> Tím jsem chtěl taktně naznačit, že ceny se stejně vyrovnají v takovém případě, ale volba, rozhodnutí je na každém. Pokud např. vím, že disk budu mít rok a půjde (třeba do boxu na přenášení), pak proč doplácet na záruku.

SP920 má v základu pětiletou záruku. Jestli sis záruku dokupoval na Alze, tak je od žabožroutích zmrdů spadajících pod krachující BNP Paribas nebo už nově vysoutěžené ČPP?https://www.stream.cz/adost/10010374-pojisteni-...

Já si především myslím, že tazatel má vlastní mozek a umí si z nabídnutých možností vybrat. Dále není třeba o věci diskutovat jako holky.

Já to nepovažuji za pokus o flame, hádku nebo cokoliv jiného. Jen se ti snažím taktně naznačit, aby sis zkontroloval, pokud sis záruku dokupoval v Alze, od koho byla. Protože pokud je od BNP Paribas/Cardif, tak to jsou vyhozené peníze a záruka je neuplatnitelná. Je to svinstvo - Alza má z každé prodané pojistky provizi a v případě poškození pojišťovna neplnila. A protože si lidi stěžovali, tak Alza vypověděla smlouvu a vysoutěžila jinou pojišťovnu - ČPP, s ní to snad bude lepší, ale pojistky má dražší.

ještě jsem nedostal ten xeon - čekám na poštu ... pak se bude řešit i hd, bios, OS...

Ty rychlosti jsou nesmysl:1) jsou to sekvenční operace, kromě kopírování velkých souborů je to nedosažitelné, důležitá je práce s malými bloky dat a tu mají všechny malá SSD po zaplnění TLC cache mizernou (obzvláště MX300 275 GB, který má tak lákavou cenu). Je smutné, že SSD s MLC z roku 2012 jsou výkonnější2) deska má ICH8 = SATA 3 Gb/s; koupě přídavného řadiče nic neřeší - jsou PCIe x1 (2,5 Gb/s v jednom směru, v součtu 5 Gb/s) a reálně mají horší čipy (Marvell 9128, ASMedia 1061) než je integrovaný řadič v čipsetu.

Abych se tedy trochu zorientoval....:1) rychlosti čtení a zápisu pro mne budou v podstatě nepodstatné - jestli 350 nebo 500 je jedno, protože mám jiné brzdy v HW2) záruka uvedená přímo na výrobek je uplatnitelná kdekoliv v aut. servisu - tj. není nutné řešit přes případně zkrachovalého prodejce či nepříjemného skřeta alzáka...3) pokud není uvedeno v popisu jinak, bude asi TLC typ 4) MTBF znamená "použitelnost" - tj. množství přepisů a tak nějak i nejdelší trvanlivost -spolehlivost disku?5) mimo "nepotřebné rychlosti" jsou podle některých důležité - technologie TRIM, S.M.A.R.T., ECC ochranaCo když nahodím k těm navrhnutým https://www.czc.cz/transcend-ssd370-256gb/15... - jaký máte názor?

Pokud je to ten tatíkův PC se s.775, tak ti rychlosti SSD jsou k ničemu, protože deska má starší SATA (II) 3 Gb/s, tohle omezení ti ho nevyužije.

Jinak ten Transcend je dobrá volba, ještě je ve variantě SSD370S.

1) ok2) ok, ne vždy je ale možno to poslat do servisu, snad jen u OCZ a Intelu - řeší se to přímo s výrobcem3) hledat v recenzích4) Mean Time Between Failures, to je odhadnutá doba na základě laboratorních testů - strčí se do trouby a sleduje se chování; nemá to nic společného s počtem přepisů (P/E cycles). Z flash čipů, co se dneska vyrábějí mají nejdelší životnost Toshiba/Sandisk A19 - přímo uvedeny nejsou, po přepočtení z katalogové životnosti SSD vycházejí na 800 až 2000 přepisů. Osazeny jsou na Transcend SSD370S a OCZ Vector/Vector 180. Výroba 19nm MLC však končí - je vzhledem k poměru náklady/kapacita vůči MLC nerentabilní. Čím menší výrobní proces, tím kratší životnost. Řešením životnosti je velká kapacita v TLC s velkou keší (10GB cache je u TLC málo) a rezervním prostorem (1/3 kapacity v náhradních buňkách skoro nikdo nenabízí). 120 GB s přepisem 2500 cyklů je jako 1 TB s životností 300 přepisů. Dobře zvládnuté TLC je až 1TB Samsung Evo a Intel 600p - cena 10 000 Kč je relativně stále hodně.5) trim, SMART, interní ECC, garbage collection má každé SSD, že si to výrobci pojmenovávají podle sebe je jen reklamština. Samozřejmě některé enterprise mají kondenzátor navíc, který při výpadku napájení zvládne dodat energii, aby nedošlo k rozbití tabulky, popřípadě jiné mají lepší paritu, ale to je tak všechno. Tohle bych fakt neřešil.Transcend SSD370S je výkonem průměrný disk, hlavní výhoda tkví hlavně v tom, že jsou u něj garantovány čipy s delší životností (Toshiba/Sandisk A19).

A samozřejmě všechno je v tomto vláknu: http://forum.zive.cz/viewtopic.php(tam doporučují i Kingston HyperX Savage a KC400, já bych byl však v tomto případě obezřetný - mají řadiče Phison, které měly v minulosti hodně špatnou pověst)

*oprava náklady/kapacita vůči TLC nerentabilní

tak díky kluci a páni !!!Rozhodnuto pro Transcend SSD370S. Na OS to jistě postačí, na disku bude minimum programů a max. jedna on-line hra (tuším LOLko se to jmenuje, ale to valí už s aktuální sestavou bez potíží). Díky hlavně Jendovi - ještě zpětně za ten BIOS atd. atd.

Já kupuji jedině SSD od Crucial nebo Samsung trošku si připlať a kupCrucial: https://www.alza.cz/crucial-mx300-275gb-d4399... neboSamsung: https://www.alza.cz/samsung-850-evoKingstony,ADATA,apod.... zmetky nekupuj

Díky Jakube - částky jsou už uvedeny vč. toho vyššího stropu, TLC jsme od začátku vyloučili...Pamatujete kazety EMGETON? nebo BASF? - své doby a svého druhu špička - stejně jako mohla být dobrá značka ADATA či Kingston.. Na značku dnes už nehledím.Mám doma jeden PC s ADATA a jeden s Kingston - oba jsou v naprosté pohodě. Fleška firmy SanDisk, kterou mi všichni vymlouvali, vydržela doposud, Transcend jsem měl už dvě... SD karty vyhazuju snad 3x ročně bez ohledu na název na kartě...Nevylučuji tedy, že super značka vytvoří zmetek, který si zrovna já koupím, stejně jako že od noname výrobce mi produkt vydrží 5 let bez potíží...

Jednou jsem si za bolšána v Tuzexu koupil chromdioxidky Basf a u všech začalo po nějaké době příšerné vrzání a pískání, které se přenášelo i do nahrávky. Nevím, co jsem to chytil za šmejd, zlaté TDK a bony v pr....