SSD 240GB, navrhněte

Odpovědi na otázku

Intel 540. Záruka 5 let, osvědčený výrobce.

Děkuji a co funkce Trim, ta není nutná?

Ani jeden.Pokud OCZ, tak Vector 180, ARC100 nebo Vertex 460. Pokud Crucial, tak MX200. HyperX 3K je doprodej řady, ty čipy se stejně nevyrábí, takže bude mít stejná střeva jako HyperX Fury nebo Intel 535 (s 5letou zárukou). Z levných SSD jsou solidní Transcend 370. Do jaké sestavy to máš?Někdo doporučuje Kingstony KC400 nebo HyperX Savage, já ne, důvody jsou zde:http://www.zive.cz/poradna/ssd---zasekavani-...

Je to sestava:I5 6500MSI B150M MortarCrusial 2x8 DDR4 ,2400 cl 16MSI 970 4Gba magnet disk 7200ot, teď chceme ten SSD.

Crucial MX200 nebo OCZ ARC 100.

HyperXsavage mi v okoli bezi nekolik (vcetne u me na PC) a zadny problemy s rychlosti a zasekavanim nemam.. Pokud uvedes jeden pripad nejakeho smudly se starou deskou ktera ma jen SATAII radic a kteremu to mrzne za zahadnych okolnosti tak jako sorry, ale tohle o tom disku nerika vubec nic.

To není bug, ale feature všech řadičů JMicron 60x a Phison již od roku 2008. Projevuje se za podmínek, kdy řadič nemá dostatek prostoru kam zapisovat. SATA II neexistuje, je to nesprávné označení pro SATA revison 2.0. A již bylo nespočetněkrát dokázáno, že plnohodnotný řadič AHCI od Intelu (ICH9R, ICH10R, P55...) se SATA 3 Gb/s je výkonnější než pseudořadiče SATA rev 3.0 a 3.1 běžící rychlostí 6 Gb/s. Slovem pseudořadič se rozumí 99 % produkce od AMD, ASMedia, Marvellu, JMicronu. Lepší výkon podávají, bohužel opět nativní řadiče od Intelu, hardwarové SAS a některé poslední verze AMD jako SB950.

Co třeba tento?Samsung 850 EVO 250GB

Samsung je reklamou vytažené nic i s jeho Turbo režimem pro testy.

Vidíš ho snad mezi doporučovanými? Já ne. Důvod? TLC, poddimenzovaný počet rezervních buněk, po vyčerpání pseudo-SLC cache mizerný výkon jako u nejhorších SSD z roku 2008. Samsung EVO byla dobrá volba ve chvíli, kdy měla Alza chybu v ceníku a prodávala ho s desetiletou zárukou.http://forum.zive.cz/viewtopic.phpKdyž Samsung, tak jedině Pro, pokud Samsung Pro do M.2, tak jedině s chladičem, jako ho prodává například HP:http://www.ebay.com/itm/152188570821http://www.ebay.com/itm/142074292719